Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 13 évesen, Budapesti lakosként...

13 évesen, Budapesti lakosként álmodni sem merhetek 1-2 hónap nyári munkáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves lány vagyok, és nagyon szeretnék nyáron dolgozni.

A szüleim nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy bármit meg tudjanak venni nekem, én viszont telhetetelen vagyok.

Mégis szívesen keresnék egy kicsi pénzt a nyáron, hogy utána el tudjak menni a barátaimmal moziba, vagy télen korcslyázni például, anélkül, hogy anyutól kérném el rá a pénzt. Ismerősöknél nem igazán lehet, már körbe kérdeztem. Esetleg valami tippetek?

Köszönöm :)



2015. febr. 28. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
"Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a]."
2015. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, 15 éves kor alatt nem lehet dolgozni.
2015. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Aranyos vagy, de sajnos hivatalosan munkát szerezned lehetetlen.

Amit tehetsz, hogy megkérdezed a környéketeken lakókat, hogy szükségük van-e segítségre. Kisgyerekes családokhoz mehetsz gyerekekre vigyázni, vagy mondjuk időseknek bevásárolni, segíteni a házimunkában.


Más opciód nem nagyon van.

2015. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Előzőnek


Mindig ezt a bébiszitter dolgot ajánlják, de most gondold végig őszintén. Ki bízná rá a gyerekér egy 13 éves szintén GYEREKRE. ugye?

2015. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
nem biztos hogy rosszabbak, mint a hivatásosak...
2015. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
A hangsúly nem ezen van.
2015. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4.-es Ismerősök. Nem kell túl közelinek sem lenniük.


Én vigyáztam gyerekekre, volt hogy távolabb lakó szomszéd jött át megkérdezni, hogy nem-e néznék a gyerekre amíg elintéz egy-két dolgot. Nagyon jól elvoltam egy óvodással 2-3 órán keresztül.

2015. febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :)

Igazából imádom a kisgyerekeket, és szerintem el lennék velük, de tényleg, ki az aki egy 13 éves gyerekre bizná a picijét?? :/

Szomszédunkban is van egy lassa 2 éves kisfiú, de a mamája nem dolgozik, egész nap vele tud foglalkozni, nem hiszem, hogy lenne szüksége segítségre.

MEg nem is tudom, hogy kérdezhetnék rá.. :/

Városban lakom, van kutyánk is, őt szoktam sétáltatni, és más kutyusát is szívesen sétáltatnám, de ezt sem tudom hol tudnám a kutyások tudtára adni..

Bocs, a fogalmazásgátlómat ma kétszer is bevettem! :D

2015. márc. 1. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs nagyon lehetőséged. Legálisan semmit. Aki munkáért cserébe pénzt ad neked, az pedig bűncselekményt követ el, amiért nem biztos, hogy vállalja a felelősséget.

A gyerekvigyázás is itt bukik el, tényleg nem szívesen hagyja senki a kisgyerekét egy gyerekre, ha bármi történne, az ő felelőssége lenne - duplán is, mert a saját gyereke miatt is számot kéne adnia, és amiatt is, hogy rád hagyta. Meg jellemzően nem igen van keret se bébisintérre, inkább rokonra hagyják a gyereket, vagy szívességből ismerősre.

Kutyasétáltatás szintén ilyen, meg a többségnek nem nyűg a séta, hanem közös program a kutyussal, ami a gazdi-állat kötődés része. Meg ez se olyan dolog, amire szívesen költenek az emberek.

Esetleg idősebb rokonokat, ismerősöket kérdezz körbe tudsz-e segíteni. Sokszor nem boldogulnak már a bevásárlással, takarítással - ezek azért nem olyan kockázatos dolgok, meg sokan már annak is örülnek, ha van társaságuk és cserébe szívesen honorálják némi "zsebpénzzel" a dolgot.

A legjobb és teljesen legális módszer pedig, hogy szó nélkül megcsinálj mindent otthon és legyél jó gyerek. Persze a semmiből nem tudnak neked több pénzt adni, de hidd el, szívesebben adnak, ha nem csak tartod a markod, hanem csinálsz is érte valamit, főleg ha ezért a füled sem kell állandóan rágniuk. Vagy ajándékok helyett kérj pénzt szülinapra, karácsonyra stb és abból fizesd az igényeidet.

Ha semmi nem jön össze, akkor marad az, hogy 1-2 évig inkább ingyenes programokat kerestek a barátaiddal, nem kell állandóan moziba meg vásárolni meg belépős helyekre járni. Ha betöltöd a 15-öt, szülői engedéllyel már dolgozhatsz majd a szünetben. :)

2015. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!