Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek van adósságotok? Hitel

Nektek van adósságotok? Hitel

Figyelt kérdés

sajna alapból ezzel fogom kezdeni az életemet, nincs más választásom és szeretnék továbbtanulni és már ugye le kellet adni a jelentkezést. Gazdasági szakon fogok továbbtanulni. van-e esélyem ilyen szakkal visszafizetni a diákhitelt? nektek van bármilyen adósságotok (lakás, bkv meg egyebek felé?) és hogyan kezelitek? bocs, hogy ilyet kérdezek, de nagyon meg vagyok ijedve, hogy mi lesz később :/

19l



2015. márc. 15. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Hála Istennek nincsen, de ezt csak és kizárólag a szülői segítségnek köszönhetem, szóval nem az én érdemem.

Nem is tudnám sajnos fizetni, ebben biztos vagyok. :( Borzalom, hogy ilyen világ van. Egy fiatal vagy nem csinál semmit, vagy eladósodik. :S

2015. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van diákhitelem. Mindig csak annyit fizetek, amit kérnek. Nem nagy összeg (de nyilván ezt is tudnám másra költeni) Fogd fel úgy, hogy ez az ára a jobb jövődnek.
2015. márc. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van diákhitelem is meg részletre vett készülék is... Minden erőmmel azon vagyok, hogy megszűnjenek. Mindig van más választás, csak mindig megettem, hogy majd így jobb lesz.
2015. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mérnöki szakon végeztem, én is diákhitellel indítottam az életben. Amikor elkezdtem az egyetemet, még tudtak támogatni a szüleim, de aztán apám súlyos beteg lett. Évekig tartott a gyógyulása, a kieső jövedelmének egy részét ezzel pótoltam. Én egy fillért se költöttem el belőle, a szüleimnek adtam az utolsó fillérig. Nem akarták elfogadni, de ők is belátták, hogy kell a pénz az orvosokra és a gyógyszerekre, kezelésekre. Ráadásul ez még mindig jobb konstrukció, mint bármelyik másik banki hitel. Az egyetem mellett minden diákmunkát elvállaltam, így az ösztöndíjjal együtt - jó átlagaim voltak - önellátó lettem. Mikor elvégeztem az egyetemet, majdnem két millió forint tartozásom volt a DH felé. Szerencsére a szülővárosomban találtam egy nagyon jó állást, így haza tudtam költözni és alig több mint egy év alatt vissza tudtam fizetni az utolsó fillérig. Apám időközben rendbe jött, most már újra dolgozik és öt éve tünetmentes. Többen hülyének tartanak, de én nem bánom, nekem ennyit megért. Anyámék amikor rendbe jöttek anyagilag, akkor persze felajánlották, hogy segítik visszafizetni, de én egyedül többet kerestem, mint ők ketten. Most csak lakáshitelünk van a feleségemmel, de az is már csak néhány évig. Mást nem veszünk hitelre, szerencsére jól keresünk mindketten. Ő közgazdász :)
2015. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig van más választás. Gazdasági szakra mész, tudnod kellene mérlegelni a dolgokat. Ha tandíj miatt vennéd fel, de indul államin is a képzés, akkor inkább halassz egy évet, szerezz több pontot a felvételihez. Ha csak költségtérítésesen indul, vagy a megélhetéshez kell, akkor vállalj diákmunkát. A legtöbb képzés itthon 200-300 ezer forint/félév alatt van, havi bontásban munka mellett már nem is olyan sok. Hidd el, egyetemistaként időmilliomos vagy, ha jól szervezed meg a tanrendedet, bele fog férni 2 nap munka is.
2015. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen gazdasági szakra mész. Mert itt Magyarországon a turizmus-vendéglátás is gazdasági szaknak számít, de nem sok köze van hozzá... A legjobb gazdasági szakok az alkalmazott közgazdaságtan, gazdasági matematikai elemző, és pénzügy-számvitel.
2015. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi, hogy én is diákhiteles vagyok, kb 5 millióval fogom indítani az életem.
2015. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nemzetközi gazdálkodás :) köszi a válaszokat, jöhetnek még
2015. márc. 15. 11:00
 9/9 anonim ***** válasza:

A nemzetközi gazdálkodás az határeset. Nagyon rákell feküdnöd a nyelvekre. Ugye két középfokú nyelvvizsga kell a diplomához NG szakon, és ezen kívül még egy nyelvet érdemes megtanulni.

pl angol+német+francia jó kombó.

2015. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!