Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Örülsz a vasárnapi zárvatartás...

Szeressük egymást kérdése:

Örülsz a vasárnapi zárvatartásnak?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye?
2015. márc. 15. 22:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Olyan szép idilli ez a "legyen együtt a család" duma, hogy a végén még könnyeket hullatok. Ja nem. De legalább jól meg lehet etetni vele az embereket... Itt is elhangzott vagy 3x. Az egész arról szól, hogy a politikusok érdekkörébe tartozó kisboltok nyitva lehessenek és kész. Semmi más. Oda tereljék az embereket, ha már a "szuper" áraikkal nem tudták ezt megtenni.

Ha tényleg ez az idilli legyen együtt a család téma lenne az ok, akkor semmilyen bolt nem lehetne nyitva, hiszen az ott dolgozóknak is kijár a vasárnap. Sőt ott sz.arnak bele az egész indoklásukba, hogy a családi kisvállalkozásnál nyitva lehetnek. Ott nem baj hogy apa/anya a boltban rohad a többiek meg otthon? Hagyjuk már :-)))


Amúgy pedig nekem mint vasutasnak is kijár hogy a családdal töltsem a vasárnapot, meg kijár az orvosnak meg járjon ki mindenkinek... Ja nem nekünk nem jár, igaz ezt vállaltuk mindannyian. Ahogy a boltosok, kereskedelemben dolgozók is. Miért pont a kereskedelem lett kipécézve??? A megoldás fent.


De azért idilli a családi duma. Csak nem igaz.

2015. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:

amikor gyermek voltam a 70-es évek elején, szombaton is max 2-ig voltak nyitva a boltok.Vasárnap zárva voltak.


sajnos a társdalom hozta magával a változásokat.

kinek ez jó kinek nem, emberre és körülményekre válogatja


Van akit család érdekel jobban, van akit a megélhetés kényszerit, hogy dolgozzon.

ezért igazából kinek ez jó kinek nem.


egy viszont tén és ezt mindenkinek bekell látnia.


ha körbe néztek a házatok táján, akkor látható, hogy a sok munka miatt a családok szét hullanak, a gyermekeknek "nincs" szülő, akik valamelyest megakadályoznák, hogy unalmukba a gyermekek az utcán nőjenek fel és randarilozzanak


egy szónak is száz a vége, egyik sem jó, más megoldást kellett volna kitalálni annak idején

2015. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
58%

Vastagon és magasról, a hét további 6 napján be lehet vásárolni.

A kereskedelemben dolgozóknak szívás persze, de én ezzel nem tudok mit csinálni, így hidegen hagy.

2015. márc. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Középút válasza:
90%

Válaszom: Igen, de biztosan lesznek hátulütői.


Hadd kérdezzek én is egyet: Ez a kérdés mitől vallási? Mert megvalljuk, hogy örülünk-e? :-)))

2015. márc. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Az kb. mindegy, hogy én mit gondolok (bár a vasárnapi nyitva tartás nekem nagyon fog hiányozni). Az már érdekesebb, hogy mit gondolnak az érintettek. Több boltban is megkérdeztem eladókat, hogy ők mit szólnak hozzá, és egyetlenegy sem volt, aki örült volna neki. A közelünkben lévő éjjel-nappali konkrétan be fog zárni valószínűleg, mindenki az utcára kerül (hiszen ugye az éjszakai zárva tartást is betiltották, és ez a bolt ebből élt). Itt különösen boldog mindenki, éjjel-nappal szorítanak Orbán Viktor Miniszterelnök Úr meg a sleppje egészsége érdekében.
2015. márc. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%
Örülök mert egy másik országban megszoktam hogy vasárnap senki nem zaklatlak. Se a call centeres, se senki és nyugalom van az egész lakóparkban. Féltem azokat akiket vernek otthon..
2015. márc. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
70%
Továbbá vicces,hogy európai értékrendhez zárkózunk. De németben a keresztény napok munkaszüneti napok. Illet már valamit lépni és valahol ciki is hogy csak most.
2015. márc. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

@14

Ez a kérdés mitől vallási?


Mert a vasárnapi zárvatartásról szóló törvényjavaslatot a Keresztény-Demokrata-Nép-Párt nyújtotta be. Gondolom azért, hogy vasárnap az emberek templomba járjanak. :-D

2015. márc. 16. 07:13
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülye duma, hogy együtt legyen a család. A bolti dolgozók töredékei az összes munkavállalónak. Van aki ezután is dolgozni fog vasárnap, van ki eddig sem dolgozott.


Aki nálam jobban utál vásárolni az csal, de gyakran csak vasárnap értünk rá, főleg a nagy bevásárlásra gondolok, mikor plafonig van rakva a bevásárlókocsi. Azt csináld már meg hétköznap meló után. Amellett a bevásárlás is lehet családi program - mondjuk én is el tudok képzelni jobbat.


Senkit nem ütöttek, hogy menjen eladónak vasárnap is nyitva tartó boltba, és eddig is voltak olyanok, amelyek vasárnap nem voltak nyitva.


Volt egy lehetőség eddig, nevezetesen, hogy vasárnap is vásárolhattál, most meg nincs, és úgy, hogy ezt felülről ránk erőltették és kész. Beljebb vagyunk egy lehetőséggel, nem vehetsz igénybe egy szolgáltatást egy adott napon, amit eddig pedig megtehettél.


Persze éhen nem halunk, de ilyen alapon legyen nyitva a bolt csak heti három napon, hiszen akkor sem halnánk éhen. Sőt egyáltalán ne legyenek bevásárlóközpontok, hiszen régen sem voltak.


Ezt az igénynek, a vásárlóknak, és a boltok üzemeltetőinek kellene eldöntenie, nem pedig akármelyik kormánynak.

2015. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
48%
Viktorunk a fasiszta utat járja, és tudvalevően a fasiszták puszipajtások a pápasággal, a trón és az oltár új szövetsége bontakozik ki kishazánkban, ami már új világrend előképe. A vasárnapi zárva-tartás csak az egyik ilyen megmutatkozó jele a ki nem mondott frigynek. Ezért ez tényleg vallási kérdés is. (amúgy nem úgy van a Bibliában, hogy a szombatot jelölte meg a Teremtő, mint a nyugalom napja?)
2015. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!