Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Férjem kollégái nekem miért...

Férjem kollégái nekem miért nem köszönnek?

Figyelt kérdés

Ez normális és csak én vagyok túl érzékeny? Arról van szó, hogy férjem munkahelyén nagyon sokan dolgoznak. Ha megyünk az utcán mindig találkozunk pár munkatársával, akinek mind a ketten köszönünk. Erre a munkatárs az esetek nagy részében egyes számban köszön vissza.

Egyáltalán én ne is köszönjek? Végül is nem az én ismerősön. Csak engem úgy neveltek, hogy ha az ismerősömmel van még valaki akkor neki is köszönünk.


2015. márc. 16. 07:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
35/N
2015. márc. 16. 07:57
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Bizonyára túl sok amerikai filmet néznek! :D

Azokban nem is köszönnek, csak ha dramaturgiailag indokolt, ha meg odamegy egy társasághoz a szereplő, akkor is csak egyes számban köszön a haverjának.

:(


Vagy csak egyszerű lelkek.


Vagy túlműveltek, és mivel nem vagytok bemutatva egymásnak nem tegeznek (ugye azt a nőnek kell felajánlania), magázni meg nem mernek, nehogy megsértődj - mert az mostanában elutasító magatartásnak számít.


:)


(Az utolsó bekezdést bizonyára az olvasók fele nem is tudja értelmezni...)

2015. márc. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az embereknek nemigen tanították meg a társadalmi illemszabályokat.
2015. márc. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bunkóság, bunkók!
2015. márc. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mantis religiosa ***** válasza:
Régebben azt hittem egyedül vagyok ezzel a problémával, de ezek szerint másokat is néznek levegőnek házastársuk ismerősei. Volt feleségem ismerősei rendszeresen ezt csinálták, de pár hónap után ráuntam, ( mikor szóltam neki, hogy tapló módon viselkednek az ismerősei, azt mondta: túlreagálom. ), és ha ilyen történt, " belemásztam " az illető arcába és újra köszöntem neki, hozzátéve, hogy biztos nem látott az előbb, mivel jó a láthatatlanná tevő köpenyem. Rövid idő elteltével kezdett javulás beállni ezen a téren, de nem tudtam ezt megérteni soha.
2015. márc. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ugyan ez nálunk is, csak nem kollégák hanem a párom ismerősei. Én tűrtem egy ideig aztán ha már ilyen előfordul beszolok, hogy ha ketten vagyunk akkor úgy illik köszönni, hogy sziasztok.

Vagy utánna kiabálok, hogy neked is szia.

Alltalaban veszik a lapot, azóta mindegyik köszön :D

2015. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én beszólnék, hogy hallod, ketten vagyunk, nem tűnt fel? Jó nagy bunkók a kollégáid, élükön a férjeddel, hoyg nem kéeps szólni, hogy ugyan köszönj már a feleségemnek is, nem csak én vagyok itt.
2015. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért csináltok élethalálharcot egy köszönésből? Szóvá tenni, hogy valaki illetlenül viselkedett, pont ugyanakkora illetlenség, vagy az óvodában vagyunk "de ő kezdte"... Nem köszön, na bumm, most ettől tönkremegy az életed? Nagyon kicsinek érzed magad, hogy itt kell emiatt háborognod, mert a férjedet nem tudtad emiatt "ráuszítani" a munkatársaira? Ez nem a személyed ellen irányuló tudatos sértés, ők ilyenek és kész, de hogy neked ez miért ilyen rettenetesen fontos, az már érdekesebb. Vannak komplexusaid.
2015. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Mentek a felértékelések!


Utolsó: És belőled miért váltott ki ekkora ellenérzést az én kérdésem, hogy rögtön ellentámadásba lendültél? Csak nem komplexusaid vannak?! ;-)

2015. márc. 17. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom nem tévedtem, tényleg a fele nem tudja értelmezni amit írtam, látszik is a 49%-on.

:D

Gondolom az egyik a 8-as válaszoló volt...

:)

2015. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!