Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem köszönnek vissza az...

Miért nem köszönnek vissza az eladók? Az eladónak hamarabb kell köszönnie mint a vevőnek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és sokszor nem köszönnek vissza nekem az eladók.

Például ha áll előttem egy 50 év körüli férfi/nő akkor neki a pénztáros köszön,de ha én kerülök sorra,akkor én köszönök előre,de semmi visszajelzést nem kapok.

Ezt eléggé bunkónak tartom,már nem egyszer megtörtént.

Egyébként ki köszön elsőként az "illem" szerint?

Az eladó vagy a vevő? Szerintem az eladó,de ez sokszor nem történik meg.



2014. dec. 16. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért számít? Engem sose érdekeltek az ilyesmik. Ha valaki nem köszön, a jövőben én se fogok neki. Ennyi, és a lelki békém megmarad mindkét esetben.
2014. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sosem sértődöm meg akkor ha nem köszönnek vissza. Joga van így is dönteni. Mert olyan ember nem szokott visszaköszönni aki például depressziója miatt szótlan. Vagy mert nagyon fáradt, gondterhelt. Fiatalabbnak sem szóltam soha ha netán nem köszön. Ugyanis nem emlékszem rá hogy bármi okból elöljárója lennék neki vagy felsőbbrendű lennék nála.
2014. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mert nekem szoktak köszönni, fiatalabbak és idősebbek is.

Egyébként meg az köszön elsőre, aki belép valahova, tehát a vevő. De legtöbb esetben az eladók előre szoktak köszönni. Szóval nekem pozitívak a tapasztalataim.

2014. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ja nyilván a depressziója miatt nem köszön :) hiába a magyarok nagyon jók kifogáskeresésben és magyarázkodásban.


nem csak hogy az illem azt diktálná, h köszönjön, de a vevőkből élnek. ha lenne egy csöpp esze, mindenkivel udvarias lenne, és szép hangosan köszönne, hiszen jót tesz a boltnak.


amikor Bpre költöztem az fősuli miatt, a kisboltban, ahová jártam, az eladó egészen addig nem köszönt, amíg egyértelművé nem vált, hogy törzsvásárló leszek, onnantól kezdek nagyon udvarias volt. elég szánalmas, de legalább annyi esze volt, h a törzsvásárlókkal nem volt bunkó.


ne rágd magad ezen sokat, Magyarországon vagyunk, rengeteg a bunkó és buta ember.


teljesen mindegy, kinek kell először köszönni, ha te sorra kerülsz, ráköszönsz, ő meg nem viszonozza, akkor egy tahó.

2014. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem meg olyan volt, hogy bementem, letegeztve köszönt az eladó, amikor nem vettem semmit kijöttem, akkor meg magázott..
2014. dec. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 4-es mindent leírt, üdv Magyarországon :)
2014. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!