Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önvédelmi célból gázspray,...

Önvédelmi célból gázspray, vagy paprika spray és mik a szabályok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ha valaki bántani akar és én lefújom gázspray-vel, mert védekezem, akkor büntethetnek, vagy nem?!

Önvédelemről lenne szó! Jogosan.



2015. márc. 18. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én lesza...m a szabályokat ha az életemről van szó.

Most gondolj bele.

Megtámadnak. Te meg elkezdesz mérlegelni, hogy ezért csak ejnye-bejnyét kapok, azért 100 ezer büntetést, ha meg ezt és azt alkalmazom, akkor fél évet a börtönben csücsülök.


Vagy nem teszel semmit és holnap már a boncasztalon vagy.


A helyzet adja, hogy mit tegyél.

Ilyenkor nem a szabályok a fontosak.

Viszont ha a szabályokra tudsz figyelni egy szituban, akkor nem lehet annyira gáz a helyzet.


Még kb. 15-17 éves lehettem, amikor egy véletlen során belekeveredtem egy balhéba. Egy piacon vásárolgattam a barátnőimmel, mikor is egy csoportot kifigyeltek a ott lévő civil ruhás rendőrök.


Mikor úgymond "rajtuk ütöttek" akkor én is ott voltam a közelükben, így úgy tűnt, mintha hozzájuk tartoznék.


De nem volt kb. semmi előzmény, hanem mint valami kommandósok "ugrottak" ránk és mivel civil ruhában voltak, azt sem tudtam, hogy most köpjek vagy nyeljek, csak tini lány létemre kétségbe estem.


Pont akkor vásároltam többek között egy csavar lazító spayt.

Hirtelen elővettem és lefújtam az állítólagos rendőröket.

Persze volt nagy veszekedés meg balhé, de érdekes módon nem volt az egésznek semmi következménye (hisz finoman szólva enyhén túlkapás volt ahogy annak a csoportnak estek, ahová én is bele keveredtem)

2015. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Az illető személy bántani akar engem minden valószínűséggel. Csak azért, mert van egy nő, aki nem bír engem elviselni, s mivel ő nem akarja a kezét "bepiszkolni", ezért mást küld.

Mit terveznek, azt nem tudom, de komoly a helyzet.

Ezért kellene, mert ha baj lenne, akkor megvédeném magam.

Így is kaphatok büntetést?

2015. márc. 18. 23:23
 3/3 anonim válasza:
gáz sprayt 20mg töltősúj alatt ,de szerintem a riasztópisztoly a leghasznosabb kb3 méteren belül használható és egy kisebb öszegért engedéjt is kaphatsz rá
2016. febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!