Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A "Mi újság van? " kérdésnek...

A "Mi újság van? " kérdésnek mi a célja a társalgásban? Mi rá a jó válasz?

Figyelt kérdés

2015. márc. 7. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk megindítja a társalgást, lehetőséged van VÁLASZ gyanánt elmondani, mi történt veled, és nem csak úgy belekezdeni.

Ha nincs semmi, amit mások tudomására akarsz hozni, akkor: semmi különös.

Ha meg nem akarsz beszélgetni, nem kell társaságba sem menni.

2015. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Ezt így általánosságban akkor kérdezik, ha nem is kíváncsiak válaszra. Valahogy azért meg kell szólalni, gondolja a kérdező. Pedig mennyire téved!!
2015. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Csak megkérdezik, de nem érdekli őket mi is van veled. Hát, ha tőlem megkérdezik, nem kezdem el mondani a dolgaimat, mert úgy sem érdekli, csak azt mondom semmi különös. Bár néha én is megkérdezek mást hogy mi újság van, de a válasz engem se érdekel nagyon, pláne hogy mindenki elmondja az egész életét. :)
2015. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
szerintem is a világ leghülyébb kérdése, én rögtön rávágom rá hogy "Semmni kül, és veled? "
2015. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Kár, hogy sokan azt hiszik a másik nem is kíváncsi a válaszra, mert én például ha ilyet kérdezek, tényleg érdekel, mi van a másikkal :)
2015. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha pl neki nem jut eszébe semmi közlendő, meséljen valamit a másik magáról, úgy érdekli, meg régen látták egymást.
2015. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Általában vissza szoktam kérdezni, hogy

"Nem is tudom... Mire vagy kíváncsi? :)"

Az erre adott válaszból ki szokott derülni, hogy mi a célja és mit válaszoljak rá! ;)

2015. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!