Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azok, akik másik városban...

Azok, akik másik városban (nagy város) járnak gimnáziumba, nem félnek? (több lent)

Figyelt kérdés

Azok válaszát várom, akik egyedül járnak a sulijukba (és azok közül is, ha lehet, a kiszolgáltatott lányokra). Nem féltek pl.: a buszon, a buszmegállóban, az iskolához vezető úton? Hordtok magatokkal valamiféle önvédelmi eszközt? Volt -e már egyáltalán olyan helyzet, amikor kellett (volna)?


Köszönök szépen előre minden választ!



2015. febr. 27. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Én budapesti lány vagyok, a külváros szélén lakom, és a belváros közepére jártam hatosztályos gimnáziumba, tök egyedül, 12 éves koromtól kezdve. Az innen egy óra legalább. 16-17 éves koromtól kezdve pedig már vannak éjszakai programjaim, amik után egyedül járok haza éjszaka-hajnalban, ami az éjszakai közlekedés természetéből adódóan másfél óra utazást jelent.

Most vagyok 20, az elmúlt 8 évben összesen egyszer ért atrocitás, fényes nappal a tömött buszon, ez akárhol, akárkivel megtörténhet szerintem (konkrétan belémkötött egy csapat roma és kóstolgattak). Én sosem féltem, nem is hordok magammal semmit.

2015. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Félni mindig mindenkinek lehetne... de minek. Engem sokszor zaklattak, nappal akartak berángatni egy park nyugisabb részére, stb. Az idegen emberek semmit nem tettek mikor látták ezt... Ez bárkivel bármikor előfordulhat... nem kell ehhez messzire sem menni. Önvédelmi eszközként nekem van jó kemény térdem amivel tökön tudom rúgni az embereket. Kiabálni is tudok, kikarmolni a szemét és a többi. Ez már feltűnik másoknak is. A mindenféle önvédelmi eszközzel az a gond hogy könnyen ellened fordíthatja egy nálad erősebb ember.
2015. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Bírom az embereket, amikor tök normálisnak gondolják ezt a jelenséget.


Nem, nem normális, hogy félni kell, és az a nagy helyzet, hogy bizony nagyon rossz itthon a helyzet és jobb félni mint megijedni.


Nőknek is nagy a szája, de ha egyszer elkapnák őket rendesen utána ki sem mernének bújni az odujukból ...


Minimum egy gázspray legyen nálad, ha nem vagy harcművész. Ha többen jönnek, akkor cseszheted, ilyenkor egy gázspray, amelyet ha jó helyen tartasz tuti segítség.


Én mindig úgy megyek, hogy a kabátom oldaljába van, gyakorlatilag 1 mp alatt elő tudom venni


21F

2015. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ! :)


És 21/F, paprika-spray-ről mit gondolsz? Mert én azt olvastam, hogy a gázspray annyira nem hatásos, az előbbivel ellentétben.

2015. febr. 27. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:

A következőt használom:


[link]



Ez több hatóanyagból tevődik össze! Ez bármit leterít.


Érdemes beírni az adott gáz/paprikaspray típusát és véleményeket olvasni. Semmi sem tökéletes, de vannak nagyon jó típusok.


Vagy beírod: paprikaspray vélemény


Vannak nagyon gyengék is, a legjobb más tapasztalatát elolvasni!


Üdv.

2015. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi :) De amúgy tegyük fel fújsz vele egyet, akkor nem megy belőle rád is? Mert ugye ilyen helyzetben az illető nem pont előtted van (vagy olyan helyzeten, hogy csak rá menne), hanem mondjuk fog téged vagy valami. Remélem értitek, nem tudom jobban elmagyarázni.

Amit küldtél az ilyen porlasztós, vagy célzó sugarú?

2015. márc. 1. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:

44% hasznos a válaszom?? Amikor 3 kancigány támad rátok, akkor is használjátok a tökönrúgást és karmolászást! Csak bátran, biztosan nagyon kemény csajok vagytok!


Ebben az országban a közbiztonság kritikán aluli... kigyúrt izomagyakat is szétverik, akkor nektek mire fel nagy olyan az egótok?



Igen, általában ezek célzottan fújnak ki! Legalábbis a normális spray... Ha van kis szél, bizony te is kaphatsz egy kicsit, de nyugi, túléled. Én is kaptam, amikor használnom kellett, nagy szél volt, túléltem kb 10 percig viszket az orrod, tüsszentesz párat és ennyi. Olyan mintha allergiás lennél valamire. Ne parázz be, ezek úgy vannak megcsinálva, hogy Neked segítsenek.


Viszont akit szembe fújtál vele, annak nem lesz ennyire kellemes élmény... Jó eséllyel ideiglenesen nem fog látni, folyamatosan könnyezni fog, szörnyű égés fogja el az arcát, ott is könnyezik még ahol nem kéne... TELJESEN HARCKÉPTELEN LESZ. A legkisebb baja az lesz, hogy Téged bántson... Te addigra szépen tovább állsz.


Nagyon fontos a gázspray tárolása... legjobb oldalzsebben. Ha szembe nézel a támadóval, addig te minden feltűnés nélkül berakod a kezed a kabátzsebedbe, és máris tüzelhetsz ha szükséges.


Ha van kisebb "illatosító dezodorod", azzal érdemes gyakorolni.


És ne feledje senki. Jobb félni, mint megijedni. Nem kell a hőst játszani!

2015. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!