Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy nagyon sok ember nem meri a nyilvánosság előtt elmondani a véleményét?

Figyelt kérdés

Etika dolgozathoz kellene.

Vannak ötleteim,mint például,hogy fél a reakcióktól,vagy hogy nem akar vitába keveredni másokkal,de egy oldal hosszan nem tudom kifejteni.

Esetleg még pár ötlet,példa ?


2015. márc. 28. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fél hogy egyedül marad a véleményével, és esetleg hülyének nézik, kiközösítik a nézőpontja miatt.
2015. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
70%
Azèrt van mert az emberek SMS-ben, interneten stb. helyeken beszélve nagyon kemények de mikor valakinek a szemébe kell mondani akkor félnek hogy reflexből pofánvágják őt ha nagyom durva vélemény. Ha az nem nagyon durva vélemény akkor meg azért nem merik elmondani mert félnek hogy senki nem gondolja úgy ahogy ő és leégne vagy valami ilyesmire gondolnak és inkább megtartják maguknak a véleményüket.
2015. márc. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert túl sok a hülye, akinek van egy meggyőződése, de érvelni nem tud, de akkor is az ő véleménye a jó... és akkor ilyen emberek közt nem szerencsés a vélemény nyilvánítás, mert hülyékkel vitatkozni, soha sem jó.
2015. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek! :)
2015. márc. 28. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen vitában. Ha látom a másikon, hogy felesleges vele vitázni, mert fanatikusan hiszi a saját igazát, akkor felesleges időpocsékolásnak tartom a saját véleményem elmondását. De az is előfordul, hogy nagyon más véleményem van egy dologról,mint a társadalom többségének ezért tudom, hogy csak támadást kapnék érte.
2015. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én jobban szeretem megfigyelni a többieket, ha kikérik a véleményemet, kimondom, akkor is, ha nem tetszik. Ezért nem is nagyon vannak barátaim :D

Az esetek többségében jobb, ha az ember nem adja ki a gondolatait.

2015. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!