Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hogyan és mennyit tanult...

Piriiiii kérdése:

Ki hogyan és mennyit tanult az érettségire? És hogy sikerült?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 2. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerencsés voltam,mert volt eszem,illetve rögtönözni is tudtam valamelyest.

Angolra órákon kívül nem készültem,jó tanárunk volt,sokat foglalkozott velünk.Ez 4-es lett,figyelmetlen voltam.

Irodalomra csak írásbelire gyakoroltam sokat,szent meggyőződésem volt,hogy novellát elemzek.De nem,végül érveltem.Hiba volt mert nem volt egyértelműen érvelős feladat,értekezésnek vették,ezért hiába hoztam fel a kiváló szóbelivel,4-es lett.

Törit egyáltalán nem tanultam,az valahogy benne marad(t) a fejembe,szeretem is.5-ös lett plusz oklevél.

Matek az húzósabb volt arra kellett volna többet s jobban gyakorolni.Egy pont híján lett 2-es.

A választottam szintén jól ment.Rendvédelem,5-ös.

2015. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kb semmit nem tanultam. Négy éven keresztül folyamatosan tanultam, elég volt elolvasni még egyszer az órán leírtakat.

Infóból viszont elnéztem különtanárhoz egy pár alkalommal, mert már semmire nem emlékeztem az elsőben tanult gyakorlati dolgokból.

4-es, 5-ös lett.

2015. ápr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
egy másik kérdésnél még azt írtad, hogy sikeres művész vagy :)
2015. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mindig szinte kitűnő voltam, így az érettségire nemigen készültem pluszban (a tételek kidolgozása is tételenként max. 10 soros jegyzet volt). Kitűnő lett az érettségi - bár nagyon, nagyon szerencsésen húztam a tételeket...
2015. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Minden tantárgyból kábé csak a tételek felét tanultam meg és imádkoztam, hogy azokból húzzak ki egyet, amelyeket megtanultam.

Szerencsém volt és sikerült, de másnak ezt nem javaslom, mert nagyon könnyen ráfázhattam volna!

2015. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Változó, volt olyan tantárgy, amire az érettségi előtti utolsó héten tanultam csak, mert tudtam, hogy felesleges korábban.

Nyelvi tárgyakból nem is nagyon lehetett nem előre tanulni, ugyanis folyamatosan elővettük a tételeket egész évben, tehát oda csak az utolsó 1-2 napban átismételtem a tanultakat.

Volt olyan tárgy, amiből szerencsém volt, mert a legegyszerűbb tételt húztam. Minden tárgyból kitűnőt kaptam.

2015. ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

3. válaszoló, kire gondolsz?

2015. ápr. 2. 13:59
 8/15 anonim ***** válasza:

Írásbeli


Németre kb. 2 éve rendszeresen készültem... tanórákon utolsó évben külön feladat volt nekünk, érettségiseknek. Előtte voltam gyorstalpaló németen pluszban nyáron, és tanárhoz is jártam heti 1x.

5ös lett mindkettő, bár a szóbeli nem lett vmi jó, mert leblokkoltam egy kicsit.


Matekra elég sokat. 11.-ben sajnos hosszú betegség miatt nagyon sokat kimaradtam a suliból, és gyakorlatilag jófejségből nem írattak meg velem egy csomó dogát (mert amúgy szorgalmas, jó tanuló voltam), és pl. sinus-cosinusról fogalmam sem volt. Heti 2x1,5 órát korrepetáltak, plusz külön írtam régi érettségiket.

Csodák csodájára ötös lett.


Angolból amit órán gyakoroltunk a faktosokkal, annyit készültem, mert amúgy elég jó voltam belőle. Ötös lett az emelt.


Töriből 1x átolvastam kb. a könyvet, meg amit órán ismételtünk, de abba sem mélyedtem bele túlzottan... sejtettem, hogy atlasszal meg kísérőszövegekkel meg lehet írni ötösre túlzott erőlködés nélkül - ami fontos volt, mert a sulimban elég szarul tanították a törit, így ha csak arra kellett volna hagyatkoznom... ... ...

Szóbelire a törire a magyarral együtt kb. két hetet készültem, ha a tételek kidolgozását és a megtanulást is beleveszem... tanulni 1 hetet tanultam sztem. Töriből kihúztam a kedvenc tételemet, ami a legkönnyebb is volt. Ötös lett összességében, a szóbelire dicséretet kaptam.


Magyar írásbelire semmit nem készültem, maximum átlapoztam a régi érettségiket, hogy milyen kifejtős kérdések lehetnek benne. Ötös lett (mondjuk magyarból mindig jó voltam, és jó a helyesírásom, tehát amiatt sem kellett aggódnom). A szóbelivel együtt is ötös lett, de a magyartanárom sztem merő parasztságból (amikor kiderült neki, hogy angollal megyek tovább, és nem magyarral, próbált apróságokkal szurkálni, pl. nem adott dicséretet csupa ötösre, vagy azért hármast adott egy verselemzésemre, mert a még és a már időhatározószók viszonyát nem elemeztem a Szeptember végében) teljesen lehúzta a szóbelimet. Azt tudom, hogy nem lett tökéletes, mert egy apró kérdésre nem tudtam a választ a nyelvtanos részben... ja meg nem a tankönyv szerint elemeztem az egyik Kölcsey-verset, de mikor rákérdezett a tanár, hogyha azt meg azt úgy értelmezném, hogy..., na, arra is tudtam válaszolni. A meghívott elnök meg ott áradozott a feleletem után, hogy ilyen szépet még nem hallott. És erre le lett tőlem vonva az adható pontok harmada (kiszámoltam az írásbelire meg a végére kapott százalékok alapján). De üsse kavics, a lényeg, hogy ötös lett :D.

2015. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
rád, kérdező
2015. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy jön ez ide.

Egyébként meg tudod mutatni a kérdést? Kíváncsi vagyok, mit írtam.

2015. ápr. 2. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!