Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sajnos nem sikerült jól az...

Sajnos nem sikerült jól az érettségim,40-50% körüliek (ebből kifolyólag nem vettek fel), nincs olyan érettségire felkészítő (1 éves) képzés, ahol el tudnám sajátítani a matematika, fizika, kémia szükséges tudását egy 80%-hoz Budapesten?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Képzést nem tudok, de itt esetleg szétnézhetsz: khanacademy.org (angol)
2014. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az önálló tanulásra kell koncentrálnod.

Javasolt könyvek:

Obádovics J.Gyula: Matematika

Holics László: Fizika


Ezekből tanulj önállóan. Ha négy évig nem tanultál semmit, akkor főiskolán elvérzel, főleg ha nem tudsz önállóan tanulni.

2014. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezek ELTE felkészítő irodák,én egy évig jártam ide emelt bioszra,nekem sokat segített.Bár ez egy másik.Arra amire én jártam már megszünt...legalábbis a honlapja...

2014. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Balassi Intézet Egyetemi Előkészítője (határon túli magyaroknak ösztöndíjas, magyar állampolgároknak költségtérítéses). Viszont szerintem a jelentkezési határidő már lejárt, és csak két tantárgyat tanulhatsz, persze magas óraszámban. Azért utánanézhetsz, hátha.

A kémia felkészítésről személyesen tudom, hogy jó, 87%-os lett az emeltem idén, és ha több időt szántam volna a számításokra év közben, simán meg lett volna a 90 feletti eredmény. Mindezt úgy, hogy középiskolában egyetlen feladatot se kellett kiszámolnunk és az elméleti oktatás is rettenetesen gyenge volt. Tehát 9-10 hónap alatt tanultam meg mindent, ami az emelthez kellett.

2014. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, épp most vettél részt egy 4 éves "képzésen", amivel nem tudtad megcsinálni rendesen...

Egyébként tanulj önállóan, középsikolai könyvekből. A fizikához/kémiához esetleg egyszerű kísérleteket is el kell végezni, szóval ahhoz kellhet segítség tanártól.

2014. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is a Balassit akartam írni. Magyarországiaknak még lehet jelentkezni! [link]


Viszont tudd, hogy csak költségtérítésesre tudsz jelentkezni, és nagyon sok óra van.

2014. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!