Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen elfogyott a motiváció...

Teljesen elfogyott a motivációm. Mit válasszak a pénzt vagy az érdeklődést? Vagy hülye vagyok?

Figyelt kérdés
Elakadtam,jelentkeztem emelt kémia-biosz érettségire,de egyszerűen nem tudom mi legyek,vagyis mit dolgozzak. Érdekel,szeretem mindkettőt mármint a logikus dolgokat főként. Amiket megjelöltem: pszichológia,orvosi+fogorvosi,gyógyszerészeti és a biológia szak. Viszont sehol se tudom magam elképzelni,ezeket szeretem olvasgatni de nem tudom hogy mivel dolgozzak a gyakorlatban. Mit tegyek? Mert így semmi kedvem ismételni az érettségire... :( Ja és valamiért az elmúlt pár napban semmire se tudok koncentrálni,ez ellen mit tegyek? Fontos lenne,hogy egy olyan munkát találjak,amivel jól tudok keresni és illik hozzám.
2015. ápr. 8. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Most egyenlőre tanuld ami érdekel, és majd megjön az is amivel szívesen fogsz foglalkozni.

Idén érettségizel? Akkor már jelentkezned kellett egyetemre. Hova adtad be?

2015. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Leírtam :) de akkor még egyszer:

-pszichológia

-biológia szak

-orvosi

-fogorvosi

-gyógyszerész


de most úgy érzem bármi mást csinálnék csak ezt ne kelljen.. :( ajj nem tudom mi van velem! meg ez a koncentrációs probléma is zavar..

2015. ápr. 8. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont azért nem tudsz koncentrálni, mert folyamatosan ezen kattog az eszed. Ha ezeket választottad nyilván volt oka.
2015. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak megijedtél. A gimi után nagy változás az egyetem, teljesen más közeg, más elvárások, az önálló élet felé tett első lépés. Mindenki másképp éli meg, van, akinek ez felszabadító érzés, van, aki parázik - majd elmúlik, nem kell ezen kattogni.

Ha a logikus dolgok érdekelnek, az orvosi és a gyógyszerészeti is jó, mindkettővel lehet keresni is, bár nem feltétlenül itthon...Nem tudom, mennyi időt szánsz a tanulásra, az orvosi a leghosszabb képzés a szakorvosi vizsgáig, és addig nem keresel (optimális esetben is minimum 11 év.) Biológiával nem tudom, mit lehet kezdeni, a pszichológia jó, ha szívesen hallgatsz másokat, problémamegoldó típusoknak (a logikus dolgok felé vonzódók általában ilyenek) szerintem nem való, de ebben nem vagyok szakértő.

Amúgy ha elkezded az egyetemet, hamar látni fogod, melyik terület az, ami vonz azon belül, amit tanulsz. Beszélgethetsz felsőbb évesekkel, ha jó vagy, külföldre is mehetsz ösztöndíjjal körülnézni, képes leszel eldönteni, merre tovább. Amiket leírtál, egyikkel sem nyúlsz nagyon mellé (bár a pszichológiát meggondolnám, magam is olyan beállítottságú vagyok, mint te, érdekel is, de nem tudnám élethivatásként csinálni.)

2015. ápr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jajj, bocs, azt hittem, hogy ezekben gondolkodsz, de még konkrétan nem adtad be, mert akkor iskolát írtam volna a helyedben, hogy hova jelentkeztél, de mindegy.

Akkor ezek közül valamelyikbe fel fognak venni, meghozzá ha a pszichológiáról le is csúszol, a biológiára biztosan. Mármint, ha ebben a sorrendben jelölted be, ahogy másodszorra írtad. Mondjuk a pszichológiát én nem a logikus szakmák közé sorolnám...., az orvosi inkább az, de az nagy alázatot követel. Esetleg ha jól tudom, max sorrendet módosíthatsz még, azt azért érdemes lenne átgondolnod, hogy melyik szakma mivel is foglalkozik, milyen jövedelmet lehet vele elérni... Ha pedig végleges a sorrended, akkor majd megjön, hogy mit is akarsz kezdeni azzal a szakmával amire felvesznek. Ha pedig nagyon nem jön be, jövőre ujra jelentkezel máshova.

2015. ápr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!