Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek bevált a Titok alkalmaz...

Nektek bevált a Titok alkalmazása?

Figyelt kérdés
Leírnátok a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban? Olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik tényleg úgy próbálták ki ezt a dolog, ahogy a könyvben/filmben is mondták és volt valami céljuk, valami, amit el akartak érni.
2015. ápr. 13. 12:35
 1/9 A kérdező kommentje:
* dolgot
2015. ápr. 13. 12:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Régebben èn is nagy vonzástörvénye rajongó voltam. Néhány dolog be is jött, de vannak olyanok is amibe gyakorlatilag az ellenkezőjét szenvedem.
2015. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Én csak egyszer próbáltam ki és bevált :)

Az onkológián is ezt használják az orvosok :)

14/L

2015. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon elegem volt a családomból, felmerült bennem a lehetetlen gondolat, hogy de jó lenne, ha mindenki eltűnne, csak én maradnék. Kívántam, de egyből le is szűrtem magamnak, hogy ez képtelenség. Egy éven belül testvérem elköltözött, majd szüleim kapcsolata már annyira megromlott, hogy egyikük elment az addig kiadásra használt lakásba, végül a másikuk ment utána, mert egymás nélkül sem tudtak meglenni. Így aztán egyedül maradtam. Szerencsére azóta szüleim kapcsolata is javult, és sokkal jobb a viszonyunk - mondjuk ehhez kellett is egy ilyen szakadás.


Mindezek mellett azért fenntartásokkal állok ehhez a "Titok" történethez, egy pszichológustól hallottam, hogy egyesek olyannyira képesek beleélni magukat, hogy az elmeklinikán Titok elnevezésű zárt osztályt is lehetne nyitni nekik. Az egy naiv elgondolás, hogy kívánsz, és nem teszel érte semmit, mert majd magától bejön - azt hiszem, kicsit több lottónyertesünk lenne.

2015. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint megérné kipróbálni, aztán vagy beválik vagy nem :) utolsó válaszoló: egyet értek, érdekes is lenne, ha hirtelen az egész ország milliomossá válna, szerintem az is számít, hogy mekkora dolgot szeretnénk.. én csak egy dolgot szeretnék így elérni, ami nem olyan nagy dolog és nem is irreális, szóval örülnék ha egyszer beválna. 1. válaszoló: nem tudom mit szerettél volna elérni, de lehet túl nagy dolgot akartál és azért nem vált be

Ezt nem is tudtam hogy az orvosok is alkalmazzák :)

2015. ápr. 13. 14:09
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es, tanulságos történet


A titok nem más mint a vonzás törvénye, magyarul tartsd magad pozitívan meg lebegjen előtted állandóan amit akarsz és bevonzod.


Na most ez nyilvánvalóan teljes képtelenség, ilyen nincs.


Hogy a fenébe tudná valaki magát egész nap pozitívan tartani ?

És ha felmerül egy negatív dolog akkor mit csinálsz ?

Úristen itt a negatív dolog hess-hess ez rossz ezt nem szabad és elfojtod és még el is ítéled magad hogy ez rossz ,ilyesmit nem engedhetsz meg magadnak.

Mert mást nem tudsz csinálni csak erőszakkal elfojtani és újabb erőszakkal magadra erőltetni a pozitívat és még el is ítéled magad hogy felmerült valami rossz.


Gratulálok annak aki ezt kitalálta Rhonda Byrne vagy hogy a faszba hívják ezt a csicskát.

Talán az ő pénzéből kéne üzemeltetni azt az elmeklinikát ahova az ő miatta begolyózott emberek kerülnek.


Na most jöhetnek az ellenzők hogy márpedig működik mert nekem ez és az teljesült.

Ez is baromság.


Van azonban egy dolog ami működik.

Ez a "rendeld meg az univerzumtól" dolog ténylegesen működik.

Vagyis aki azt hiszi hogy a "titok" miatt teljesült a vágya az óriásit téved és fogalma nincs miről van szó.

Amiatt teljesült a vágya mert "megrendelte az univerzumtól" vagyis elképzelte a vágyott dolgot.


De ehhez nem kell hogy utána folyamatosan ezen jártasd az agyad és megbolondítsd magad hogy aztán az elmegyógyintézetbe kerülj.

Sőt a "rendeld meg az univerzumtól" technikánál szigorúan tilos ezen agyalni hanem pont az ellenkezőjét kell csinálni, el kell engedni a vágyott dolgot.

Tehát felírod egy papírra mit szeretnél aztán összetéped és kidobod a kukába vagy elrakod a fiók mélyére, utána se nézel.

Az egyik ilyen könyvben külön fejezet van erről hogyan kell "leválni" a dologról.


De még ennél is tovább megyek.

Ez még a bibliában is benne van.

Mert ugye isten azt mondja: "Kérjetek és megadatik"

Majd azt mondja: "Kezeim munkáját bízzátok reám"


Nem azt mondja hogy kérjetek aztán bolondítsátok meg magatokat.

2015. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És így tényleg működik? Te próbáltad már?

A pozitív hozzáállással volt már problémám.. alapjában véve nem vagyok valami pozitív életvidám személy, gyakran van a hangulatommal is probléma, de amikor először láttam a filmet, akkor próbáltam egész nap vidám és jókedvű lenni és elképzelni milyen jól érzem magam stb.. aztán nem tudom hogy emiatt történt-e, de utána elég rossz időszak következett, a kedvem nagyon rossz lett és hiába próbáltam, nem bírtam pozitív lenni. Szóval én annak csak örülnék, ha tényleg elhanyagolható lenne ez a pozitív hozzáállásos dolog és elég lenne csak "megrendelni" amit szeretnék

2015. ápr. 13. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen témában rengeteget olvastam, és nem próbáltam meg gondolom hanem tudom hogy ez így van.


Lássunk egy gyakorlati példát hogy miért képtelenség pozitívan tartanod magad.

Mondjuk autót vezetsz, süt a nap jó kedved van éppen pozitívan tartod magad, dudorászol magadban hogy milyen szép az élet erre a következő pillanatban kikanyarodik eléd egy kombájn.

Na bazzz...hogy a büdös kur.va roh.adék ge..ci....hosszú kisípolás míg felsorolod az összes ismert csúnya szót és égtelen haragra gerjedsz.


Na és akkor most mit fogsz csinálni ?


Két választási lehetőséged van.

Az egyik hogy hagyod megtörténni a haragot és akár hangot is adsz neki mondjuk nyomod a dudát vagy bármi ami a megéléssel-kiéléssel kapcsolatos kinek személy szerint egyéni belátása szerint amilyen ódon megtörténik benne a harag. Valakiben óriási harag gerjed valakiben kisebb, nem vagyunk egyformák ez is természetes.


A másik választási lehetőség az elfojtás.

Elfojtod magadban a haragot, úgy gondolod hogy nem szabad így viselkedned ezért elítéled magad hogy hogy lehetsz ilyen "rossz". És még mivel nem sikerült magad pozitívan tartanod ezért arra gondolsz hogy a vágyad sem fog teljesülni szóval még a végére egy jó nagy adag önvádaskodás és még legutoljára hogy ennek az egésznek te vagy az oka.


Nem csoda hogy ettől elmegyógyintézetbe kerülnek az emberek, így nem lehet élni.


De ha egy kicsit mélyebbre ásunk és megnézzük hogyan működik az élet akkor azt fogjuk találni hogy a teremtésben mindennek megvan a maga ellentéte.

Férfi-nő, nappal-éjszaka, erős-gyenge, tűz-víz, jótevő-bűnöző, fény-sötétség...stb..lehet folytatni.


És akkor jön a nagyon okos ember és azt mondja az egyikre hogy ez ROSSZ.

Tehát mondjuk az éjszaka az rossz.

Mert éjszaka hideg van és sötét és különben is akkor jönnek a betörők és az milyen rossz.

Ááá....tényleg ??

És ha kivesszük a teremtésből az éjszakát akkor mikor fogsz pihenni ? Hogyan fogod élvezni a nappalt ha éjszaka nem pihented ki magad ?

Természetesen ez teljes képtelenség.

Az ember is úgy van összerakva hogy sokféle érzés-hangulat váltakozik benne és ez maga a természetesség, nem szabad útját állni. Ha a párod elhagy akkor mit fogsz csinálni sírás ellen ? Nem lehet tenni semmit, nem is szabad...kisírod magad, szomorú vagy aztán történnek tovább a dolgok.

Nem véletlen volt neked is hogy próbáltad magad pozitívan tartani aztán jött a még rosszabb időszak, ilyet nem szabad csinálni.


De az ember hajlamos mégis inkább egy ostoba könyv hü.lye írójára hallgatni mint a saját tapasztalatára. Szóval olyan könyveket kell elolvasni aminek értelme is van, aztán a könyv tartalmát össze veted a saját tapasztalatoddal és ha a kettő egyezik akkor nyert ügyed van.


Én ajánlok neked egy könyvet ha érdekel hogyan tudsz sikeresen és játékosan rendelni:


Barbel Mohr - Rendeld meg az univerzumtól


És ha ezt elolvasod és kipróbálod az a te saját tapasztalatod lesz és ha működik akkor az úgy van és nem azért mert én mondtam hanem mert te tudod.

2015. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hm van benne valami.. nehéz lehet úgy élni, hogy állandóan csak vidám és pozitív az ember és ha történik valami rossz azt is csak lesz*rja mint ha mi sem történt volna

Köszönöm a tippet, megtaláltam a könyvet interneten, majd elolvasom :) remélem tényleg segíteni fog

2015. ápr. 13. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!