Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Villamosmérnök vagy Gépészmérnök?

Villamosmérnök vagy Gépészmérnök?

Figyelt kérdés
Melyik mivel foglalkozik (részletesen ha lehet) és a fizetés, hiányszakma és az alapképzés után melyik az életképes szakírány

2015. ápr. 14. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Végtelen + 1 dologgal foglalkozhat mind a kettő. Olvass utána az egyetemek szakleírásában, náluk jobban én sem tudom leírni. Egyik sem hiányszakma, viszont mindkettővel biztosan el tudsz majd helyezkedni, mint a mérnökszakok többségének. ha nem egészének esetében. A fizu pedig nyilván cégfüggő, de jó fizetése van mindkettőnek.
2015. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem van egy villamosmérnök ismerősöm, akinek az a munkája, hogy járja a várost és liftek műszaki állapotát ellenőrzi. Egy másik ismerősöm pedig gépészmérnök és ő egy cégnél tervez fékrendszereket kamionokhoz és qrwa sok pénzt keres.


De ahogy az előttem szóló is írta, millióegy dologgal foglalkoznak, mindkét szakma nagyon szerteágazó. Az én liftellenőrző villamosmérnök ismerősöm viszonylag az alja melót végzi ebben szakmában, de ő is az átlaghoz képest jobb fizetésért. De sokkal magasabban kvalifikált munkák is lehetségesek, pl. cégeknél elektromos kütyük fejlesztése, mindenféle áramkörök tervezése, digitális technológia, Paksi Atomerőmű elektronikai cuccainak vezérlése, karbantartása, elektromos távvezetékekkel való foglalkozás, elektromos központok irányítása, MÁV-nál is az elektromos dolgok irányítása, a vonatok elektronikájának karbantartása, ellenőrzése, a városokban a elektromos infrastruktúra kezelése (közvilágítástól kezdve a troliig minden) járműveket gyártó cégeknél járműelektronika fejlesztése stb. stb. - a végtelenségig folytathatnám, mire jó egy villamosmérnök.


A gépészmérnökhöz is legalább ennyi dolgot el lehetne sorolni.

2015. ápr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!