Szerintetek van esélyem Villamos/Gépészmérnökin? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy matekzseni, sajnos olyan gimnáziumi matektanárom van, akit nem nagyon lehet megérteni és keveset magyaráz el. Egy stabil hármas vagyok matekból. Alapfeladatokat általában mindenből megtudok oldani matekon. Fizikát sajnos soha életembe nem tanítottak iskoláimba. De nem vagyok egy tufa, van logikám a matekhoz. A fizikát elkezdem tanulni itthon a könyveimből. Szerintetek lenne esélyem Villamos vagy gépészmérnökin? Melyiket ajánlanátok inkább?

2015. jan. 24. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Esélye mindenkinek van, de arra készülj fel, hogy nagyon nehéz dolgod lesz így.
2015. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
esélyed van (bekerülni főleg), de ha hiányos tudással érkezel egy egyetemre, akkor nagyon nagy hátrányban leszel. Egy könnyebb iskolát nyilván el tudnál végezni, de annak meg nem feltétlenül van értelme. Vmi szakmán nem gondolkodtál inkább?
2015. jan. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha igazi villamosmérnök akarsz lenni akkor villamosságtanra és programozástudásra lesz szükséged. A gépészmérnöki más téma, ott azért kell a matek. Ja, és arra menj amelyiket szivesebben csinálnád. :)
2015. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: Egyáltalán nem gondolkodtam szakmán. Az teljesen más. Egyértelmű, hogy könnyebb, de a fizetés is jóval kevesebb. :)


Harmadik: Köszönöm a választ, ez sokat segített. Igen a programozás közel áll hozzám és a villamosságtan sem hangzik olyan rosszul. A mateknak az ilyen részét szeretem. Azt hiszem akkor a villamost jelölöm be először, köszönöm :)

2015. febr. 1. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!