Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen ember lehet akinek a...

Milyen ember lehet akinek a személyisége infantilis, nárcisztikus, paranoid, és teátrális elemeket tartalmaz?

Figyelt kérdés
Mellesleg paranoid személyiségzavarban szenved.
2015. ápr. 15. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a paranoidból egyenesen következik hogy nárcisztikus,mert a paranoia a fontosság érzésének hamis illúziója.

röviden neveletlen céltalan semmirekellőnek tűnik,aki elvan mint a befőtt és a környezete támogatja ebben.

ha nem támogatná a környezete,akkor kénytelen lenne valódi kihívásokkal szembesülni,tapasztalatokat szerezni és máris nem lenne infantil.

2015. ápr. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
asszem az kicsit olyan lehet mint én - tehát meglehetősen visszahúzódó
2015. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a visszahúzódó ember ponthogy nem nárcisztikus... a nárcisztikusok ismérve, hogy áttaposnak másokon és ehhez hatalmas jelenetet is rendeznek.. ha egy helyiségben vagy velük, mindenképpen neki kell a legnagyobb hangjának lennie, hogy mindenki rá figyeljen. Ha visszahúzódó vagy, nem lehet, hogy inkább egy szülőd volt nárcisztikus? Általában ezek gyerekei lesznek visszahúzódóak (én magam is, de pszichológussal sikerült felismernem a bántalmazást és már nem adom be a derekam ezeknek a kivagyi tuskóknak)
2022. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es: ha már írtál egy választ egy 7 évvel ezelőtti kérdésre, akkor válaszolok én is. én írtam a 3-as hozzászólást.


most már úgy tudom mondani, hogy félrediagnosztizált autizmus miatt hittek engem infantilisnek, nárcisztikusnak, paranoidnak.

alapból visszahúzódó vagyok de ha kiborulok (más szóval meltdown) akkor az olyan mintha jelenetet rendeznék - kivéve hogy nem direkt van hanem kontrollvesztésből

2022. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hát pedig az autizmus teljesen más, mint a nárcizmus, mindkét helyzetet ismerem. Az autisták alapvetően rendesek és jófejek csak éppen nehezen fejezik ki magukat. A dühkitörés meg valószínűleg a környezet szekálása miatt jön létre, ezen egy cseppet sem lepődök meg. A nárcisztikusok viszont tökéletes manipulátorok (tehát igenis ki tudják fejezni magukat, ráadásul úgy, hogy a fél környezetük nekik engedelmeskedjen), miközben állandóan megy náluk a hiszti, ha mondjuk nem sikerült a manipuláció vagy unják a delikvenst. Az autisták egyébként nagyon okosak, míg a nárcisztikusok jellemzően nagyon buták.
2022. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jól látod. Nem mindenki érti ezt ilyen jól - tájékozatlanság, szűklátókörűség, elhamarkodott ítélkezés nem ritka, még olyan emberek részéről sem akik egyébként jó szándékúak.
2022. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!