Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyenek a szlovák emberek?...

Milyenek a szlovák emberek? Mennyire barátságosak a szlovák nyelvű vidékeken a magyar turistákkal?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 17. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyre mész ahol van sok magyar nyelvű is akkor nem lesz semmi oda nem illő szöveg, de vannak olyan szlovák nyelvű szlovákok is akik nagyon utálják a magyar nyelvet, így ha szlovák ha magyar de magyarul beszél akkor már elkezdenek mondani egy-két szép szöveget. Ez a példa Léván volt.
2015. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Léván úgy tudom vegyesen élnek magyarok és szlovákok is, bár úgy tudom, hogy ott szlovák többség van. Azonban mi a helyzet az olyan turisztikailag kiemelt vidékekkel mint a Tátra?
2015. ápr. 17. 19:00
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Régebben sokat jártunk Szlovákiába, soha nem volt semmi gondunk, mindenki kedves, előzékenyen volt. Mostanában én sem nem tudom mi a helyzet... A Tátra az egy kiemelt turisztikai körzet, úgy tudom, nyilván ha turistaként mész oda és pénzt költesz, valószínűleg örülni fognak Neked, nem azt nézik ki fia-borja vagy. :-) Pár éve, még fiatalon egyébként körbevonatoztuk fél Európát. Egyedül a magyar határon kötöttek belénk a magyar oldalon, meg a magyar kalauz, hogy rossz a vonatjegyünk, fizessünk bírságot. Az osztrák, szlovák, német, francia kalauzoknak meg semmi bajuk nem volt semmivel.
2015. szept. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tátra: nincs tapasztalatom.

Palócföldről igen: hihetetlenül kedvesek voltak mind a szlovák anyanyelvű rendőrök (angol kommunikáció, pedig kérdeztem, hogy tud-e magyarul, és kedves maradt, szabadkozott, hogy sajnos csak angolul és szlovákul beszél), rendőrből több hihetetlen előzékenybe futottam bele, de ez enyhe kifejezés, most nem ragoznám (persze lehet h csak mázlim volt végig?).


Autostoppoltam, döbbenet kedves szlovákok vettek fel, két különböző héten mások és mások, akik csak szlovákul beszéltek, de értettek annyit ,hogy magyar vagyok, és kedvesek voltak, kézzel-lábbal mutogatva beszélgettünk, volt, aki több száz kilomléteren át vitt keresztül engem Szlovákián, késő délután, sötlétedés előtt közvetlenül.


Őszintén le voltam hidalva mindettől. Ennyi sok véletlen egybeesés volna, hogy pont csak a rendes szlovákokat fogtam ki?? Néhány éve történt mindez.


Egetlen negatív emlékem szlovák fiatalokról (gondolom az időseknél dettó), hogy valami kataasztrófálisan meg vannak vezetve történelem órán, a magyarok rovására....De valami elképesztő ostobaságokkal mossák az agyukat a magyarokról. És ezt kedvesen, különösebb lenézés nélkül több különböző szlovák fiatal is előadta nekem, nem tudva, hogy ostobaságot hisz a magyarokról. (A lényege, hogy fordított állást vázolnak nekik a suliban a magyarok-szlovákok történelméről.) Nem éreztem még ekkor se, hogy bármiféle ideológiai szélsőség jellemezné az agymosott fiatalokat -jó, nyilván akadnak skinhead-ek is szlovákiában, de én egy ilyenbe se futottam bele-, az általam megismert szlovák fiatalok csak mélán tudomásul vették a butaságot a suliban, és nem jelentett számukra semmi különöset. Egyszerűen csak annyi a helyzet evvel, hogy nincs alternatívájuk a különféle történelmi kutatásokról, csak a szlovák vezetés által terjesztett hazugság.


Volt palóc lányismerősöm, aki következetsen magyarnak vallja magát, mármint palóc magyarnak. 30- hoz közeledik, de állításaszerint se falun, se Pozsonyban soha senki nem kötött bele amagyarsága miatt. Más kérdés, hogy ő perfekt szlovák is egyúttal. De én csak annyit tudok szlovákul, hogy "Gyakujem", bocsánat, ha rossszul emlékszem a "köszönöm"-re. szóval nem tudok szlovákul, és semmi gondom nem volt ott 10 napon át, sőt...


(A romániai nagyvárosokban viszont nagyon résen kell lenni... ott magyargyűlölet jellemző... Romániában a falvak viszont a másik véglet: bármilyen néppel találkoztam, csodás együttműködést tapasztaltam, mindenki, mindenkivel, bár néha közönyt is, de semmi problémát falvakban. Viszont Romániáról csak zárójelben.)

2015. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Romániában a nagyvárosokban csak pozitív élményem volt. A román nyelvű lakosság kedvesen viselkedett és segítőkészek voltak. Pedig sokszor jártam Románia román többségű városaiban. Örülök, hogy Szlovákiában is inkább csak a politikusok kavarják a dolgokat és a hétköznapi emberek normálisnak tudtak maradni.
2015. okt. 16. 09:38
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen a szlovák történelembe fordítva vannak dolgok. Ott például Károly Róbert a " rossz fiú" és Csák Máté a " jó fiú". Fordítva mint a magyar történelem könyvekben.
2015. okt. 16. 09:58
 7/18 anonim ***** válasza:

Ismét én. Szerencséd volt Romániában, ez tuti. Sok ott élő magyar panaszkodik a román városokban a magyarokkal szembeni nyílt diszkrimináció miatt. Ismerek nagyváradiakat. Én is tapasztaltam, mégpedig Marosváráshelyen, és Kolozsvárott. Tudnék mesélni részleteket, de most ennyit.


A romániai folvakban viszont csodálatos az összhang, ezt tapasztaltam. Mondják is. Olykor picit közöny és távolságtartás, de amúgy jó fej ott minden nép, egymásrautaltság van, főleg az ott lakók (eltérő származásúak) között (is).


Szlovákia kapcsán csak az északi, középső északi régióból hallottam magyarellenes esetekről.

2015. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is elég sokszor jártam Romániában, nem csak magyar lakta terüketeken. Soha senkivel semmi bajunk nem volt sehol sem, a sok lepukkantság ellenére is úgy éreztem, hogy olyan országban vagyunk, ahol kultúrált emberek élnek. Egyszer talán, már nem is tudom hol egy öreg román bácsi megkérdezte angolul, hogy azért van lila esőkabátunk, mert angolok vagyunk? Mondtuk hogy igen, Londonban (London is out... :-) )csak ilyen színű volt kapható. Aztán jót nevettünk és mindenki ment tovább, mi épp valami fürdőházba, azt hiszem. Ja, meg egyszer stoppoltunk és felvett egy akkora bantu ember, hogy halálfélelmem volt a kocsiban, hogy engem megöl, a két lányt meg akikkel voltam megerőszakolja. Ehhez képes Ő szállt ki elsőnek és nyitotta az ajtókat mint egy uradalmi sofőr, nem fogadott el pénzt és két utcával tovább ment, mint kellett volna neki, csak mert nekünk ott volt a szállásunk. Csak jó tapasztalataim vannak Romániával kapcsolatban. Itthon több bántódás ért mint Romániában bármikor is, Románia Kelet Európa Skóciája, nyugodtan lehet rá mondani... Valami brutális tévedés van az embernek fejében Romániával kapcsolatban.
2015. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
"Szerencséd volt Romániában, ez tuti. " Rengetegszer jártam ott, román többségű városokban is. Nagyváradtól-Aradig, Kolozsvártól-Temesvárig stb. Nem beszélem a román nyelvet maximun néhány szót, angolul sem tudok sokat. Magyarul beszéltem, magyarul szólaltam meg mindenütt. A román emberek segítőkészek voltak. Sokan tudtak valamennyit magyarul. Van a melyik csak néhány szót, de kézzel lábbal magyarázta, hol van például az az épület amit keresek. Mivel nagyon sokszor jártam ott ez nem lehet szerencse kérdése.
2015. okt. 17. 23:21
 10/18 anonim ***** válasza:

Én elhiszem ,h jól jártatok Romániában, én viszont a romániai nagyvárosokban nem igazám. Volt ott nyíltan az utcán tolvajkodó (nem román, nem magyar, nem téma milyen) gyerek, de agresszív hivatalnokok is, akik fel voltak háborodva, h nem beszélek románul, és ott lakó pár magyar ismerősöm szenved szintén a románok áltaái megaláztatásoktól.


Anno a román határőrük TÖMEGESEN lekényszerítették a vonatról éjjel azokat a magyarokat, akiktől nem tudod ürügy okán pénzt rabolni! Halál komolyan ezeket mind megéltem! Tőlem rabolt is "ropogós" forintot. (Akkoriban még sokkal értéktelenebb volt a LEU.)

Figyelték az akcentust, tehát aki románul beszélő magyar, azt is kiszúrták és belekötöttek ürüggyel. Nem volt akkoriban még elterjedve a digitális kamera, a zseb mobiltelefon kamerával az ezredforduló táján, lebuktatni se lehetett őket.


Tehát ez nem tévhit kérdése, hanem tapasztaltam párszor már. Aki nem tapasztalta, az meg jó helyen jókor volt, ennyi. Én csak örülök, hogy vannak nyugodt, toleráns helyek is Romániában, akárcsak Szlovákiában.

2015. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!