Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elképzelhető az, hogy azért...

Elképzelhető az, hogy azért nem kedvelnek az emberek, mert más vagyok?

Figyelt kérdés
15/F. Nincs sok barátom, igazából mondhatni, hogy csak 2 van, a többi csak haver. De az a 2 barát tényleg barát és velük nagyon jól megvagyunk már 8 éve. De rajtuk kívül nincs senki. Mindent másképp csinálok mint a többiek, mindig a sajátos logikámat használom és megtudok bizonyos dolgokat oldani amiket ők nem (nem részletezném :D) és amikor mondanám milyen logika alapján csinálom mindig csak lehülyéznek, hogy mindent csak bonyolítok, de nekem így egyszerűbb. Nem azt szeretem amit ők amit én szeretek azt ők nem. Nem hordok méregdrága ruhákat, nem cserélgetem a telefonom 3 havonta. Nem sertődöm meg semmin, ők igen. Ha valaki beszól v. cseszeget nem is figyelek oda, teszek rá. Sosem érdekelt mások véleménye (mindig ócsároltak), éltem a sajátos kis életem. Minden hülyeségben benne vagyok, sokszor én szoktam kezdeni. Mindenki kockának hív, pedig nem is vagyok az, nem szoktam sokat gépezni. Ma is elmentem biciklizni, tekertem 20 km-t a határban, többen mentünk volna, de csak 3-an voltunk, mindenki bent punnyadt a Facebook előtt lefogadom (És még én vagyok a kocka). A legjobb spanom elég népszerű mások körében, s ő azt mondta, hogy szerinte azért nem kedvelnek mert másmilyen vagyok. Ez igaz? Szerintetek változtassak vagy ne? (divattal nem nagyon foglalkozom, nincs egóm, s önbizalmam, sportolok is benne vagyok a váltócsapatban)

2015. ápr. 23. 21:03
1 2
 1/11 piriiiii ***** válasza:
41%

1. Mindenki másmilyen.

2. De, ha alapvetően nézzük, nem, nem vagy másmilyen. Ha három kezed lenne, még megérteném.

3. Ne változtass. Maradj szépen önmagad. A 20 km tekerés pedig igazán dicsérendő. :) A friss levegő nem csak testileg tesz jót, de lelkileg is.

Azzal azért légy tisztában, hogy mit jelent az egó szó. Öntudatot. Fontos, hogy tudatában legyél az egódnak, mert van, mindenkinek van. Az önbizalmadat pedig szépen építgesd fel, mert az is fontos.

2015. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ne változz meg. Ne akarj olyan birka lenni, mint ők. Igenis, legyél más, legyél különleges.Szerintem az a két barát többet ér, mint az, hogy népszerű legyél, és legyen 25 barátod, de egyik se legyen veled őszinte... Én is hasonló vagyok, mint te, csak én lány vagyok. Nekem még annyi barátom sincs, ami neked. De nem érdekel, mert inkább vagyok egyedül, mint felszínes, buta emberek között. :)
2015. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Jöhettek nyomatni a köhelyet hogy "ne változtass, légy önmagad" de.... Egyszerűen azt kell eldöntened magadban hogy TE! szeretnél e megváltozni és jobban beilleszkedni, vagy jobban érzed magad így. Ha szeretnél azzal a társasággal jobban kijönni akkor kezdeményezz te, és egy kicsit úgy gondolkozz ahogy ők... Nem kell olyan ruhákat hordani egyből, elég csak szóba elegyedni. Egyébként ez 99% igaz, hogy ezek az emberek csak akkor genyóznak ha többen vannak.. Az összes haverom swag páva izomagy vagy fb r****c , én egyik se vagyok és nem is leszek viszont négy szem közt jól elbeszélgetek mindegyikkel.


Viszont ha te nem akarsz velük "jobban" lenni akkor nem is kell :). Te döntheted el magadban hogy mit szeretnél. Változz kicsit ha vágysz abba a társaságba, vagy egyszerűen ne foglalkozz velük ha nem :)

2015. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
#3 közhelyet*
2015. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Egyéniség vagy! És ezt a többség nem tudja elviselni, mert ők nem egyéniségek, ők irigyek, és úgy próbálják ezt az irigységet letagadni előtted, hogy azt mondják rád: kocka vagy. De van, aki nagyra értékeli az egyéniséget egy emberben, csak lehet, hogy még nem találkozták vele. De lehet, hogy már találkoztál vele, csak te nem ismerted föl.


Mit jelent az egyéniség?


Az egyéniség különbözőséget jelent: nem külső különbséget, hanem a belső tulajdonságbeli különbséget jelenti. Az egyéniség belülről fakad: lehet kreatív, izgalmas, unalmas, negatív, pozitív, és így tovább.


“Ha Egyéniség vagy, az azt jelenti, hogy nincs hozzád hasonló sehol a világon.”


A saját, pozitív egyéniséggel rendelkező emberek többre viszik az életben, boldogabb a családi életük, karriert építenek fel, sikeresebb vállalkozást vezetnek, mint az “átlagos” emberek.


1. Nagy hatással vagy másokra


Egy igazi egyéniség kitűnik a tömegből, így ha szembe találkoznak veled mások, egyből észrevesznek. Az egyéniség ugyanis vállalja önmagát és nem akar a tömegbe olvadni.


2. Határozott vagy


Az igazi egyéniségek mindig tudják, hogy mit akarnak elérni, mi a céljuk az életükkel. Nem a körülményektől függnek, hanem saját maguktól. A céljaikat mindig határozott léptekkel közelítik meg, az akadályokat leküzdve érik el kitűzött céljukat!


3. Intuitív vagy


Egy igazi egyéniség ösztönösen tudja, hogy merre kell haladnia az életben, ha válaszút elé érkezik. Egyéniségednek köszönhetően mindig magabiztosan tudod, hogy mi a jó neked, a családodnak, barátaidnak, kollégáidnak!


4. Fejlett felelősségérzeted van


Minden esetben és minden körülmények között vállalod a tetteid következményeit, még akkor is, ha valami nem úgy sikerül, ahogyan szeretted volna. Tisztában vagy a képességeddel és teherbírásoddal.


5. Küldetéstudatod van


Az átlagembernek elég, ha kényelmes élete van: azért dolgozik, hogy a vágyait hónapról hónapra kielégítse. Az egyéniség ennél többet gondol az életről, ő maradandót alkot. Nem csak az anyagi hasznot lesi és várja, mert az erkölcsi megbecsülés is fontos számára.


6. Vonzod az embereket


Egy társaságban központi személyként jelensz meg. Veled szeret és akar beszélgetni mindenki, kikérik a véleményedet, a tanácsodat. Példaképként szolgálsz – motiválsz más személyeket, a hatásodra emberi életek változnak meg.


7. Erős vagy


Olyan vagy, mint Hulk – legyőzhetetlen! Nincs az a kudarcélmény, ami a földre teperne! A hibákból tanulsz, építkezel. Éppen ezért rugalmasan tudod kezelni a szabályokat, a körülményekhez pedig könnyen alkalmazkodsz.


8. Optimista vagy


Pozitívan éled meg a mindennapokat, így a napi apró gondok nem terelik el a figyelmedet a távoli céljaidról. Ezért nagyon jól érzed magadat a bőrödben minden nap, és ez meg is látszik a viselkedéseden – például sokszor mosolyogsz!


9. Sosem unatkozol


Mindig találsz valami elfoglaltságot, ezért a partnereid, barátaid sosem unatkoznak. Egy igazi egyéniség tele van ötletekkel, sokféle hobbija van, de az extremitás sem áll távol tőle. A kreativitás az egyik legnagyobb erőssége!


10. Intelligens vagy


Magas intelligenciával vagy megáldva. Ismered a határaidat, ezért tudod irányítani az érzelmeidet és gondolataidat, és mások érzelmeit, gondolatait is vezetni tudod. Remek szókinccsel vagy megáldva, köszönhetően a hatalmas tudásvágyadnak és a tudásod alkalmazásának.


11. Remek a humorérzéked


Humorral sok mindent fel lehet oldani – kínos helyzetekből vágod ki magadat, esetleg humorodnak is köszönheted a társaságbeli pozíciódat. Egy igazi egyéniség megérti a kifinomult humort is, és távol áll tőle a mások kifigurázásából eredő megnyilvánulások.

2015. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem sem kedvelnek, igazabol nem is tudom, hogy hivhatom-e baratnak a barataimat. En 15 eves lany vagyok es kb. ugyanez mint te, csak nehany kulonbseggel. En mar nagyon regen tudom, hogy ha nem akarsz egyedul lenni, akkor ne legy onmagad, ez nekem sosem sikerult, viszont furcsa mert megvaltozni sem akarok, csak annyira hogy ne tartsam magam rossz embernek. A hulyesegeket is legtobbszor en kezdem,a tobbiek meg ugy gondoljak ha en meg tudom csinalni akkor ok is, persze besulnek, utana meg jonnek hogy milyen nagykepu vagyok. Nem sminkelem magam, sokan azt mondjak igy is szep vagyok, e mellett onbizalmam annyi sincs mint az elso vilaghaboru tuleloi. Nagyon hamar ideges leszek,vannak duhrohamaim, ez az amiben kulonbozunk az alapjan amit leirtal. Kerdezem en. Ha nem erdekel masok velemenye, miert kerdezel minket? Miert gondolkodsz el rajta, hogy megvaltozz-e? Ha nem tetszik ez az egesz,akkor valtozz meg. Tok mindegy mit csinalsz ugy is fognak talalni valamit, amivel szivathatnak. Mindenkinel talalnak. NEKED kell eldontened, hogy meg akarsz-e valtozni.
2015. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Senki nem tud megváltozni! Mindenkinek van egy alaptermészete, amin legfeljebb ideig-óráig tud megváltoztatni, vagyis valaki másnak a viselkedését lemásolni, de így soha nem fogja az illető jól érezni magát a bőrében, mert az a viselkedés nem a saját alaptermészete! Tehát senki nem tud más lenni, mint saját maga!
2015. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

22 éves lány vagyok, nehezen illeszkedtem be mindigis, máig is.

Különc vagyok, a legtöbb dologban sajnos inkább különc, mintsem különleges, ha értitek, mire gondolok.

Egy ideje olyan szemmel próbálom figyelni az embereket, hogy aki szintén különc/különleges és mégis jobban kedvelik, mint engem, vajon miért. (Régen úgy gondoltam, hogy egyformák akik egy csapatot alkotnak, csak valahol nagyon mélyen egyéniségek és akik mások, azok ki vannak rekesztve.)


[Amúgy szerintem valami mentális bibim is van - talán Asperger -, ami mára enyhült. Sok jele van, durvább dolgok - na nem vertem meg senkit, nem úgy durva :D -, de ezeket név nélkül se írnám le.]


Szóval...

Sajnos be kell "nyalni".

Úgy kell tenni, mintha egyetértenénk. Nem kell hangoztatni a más véleményünket.


Nálam az az egyik gond - mármint ami egyből szembetűnik -, hogy tipikus stréber jógyerek vagyok. Nem puskázok nagyon pofátlanul és főleg nem úgy, hogy előtt egy szót se tanultam. Nem szeretem a sminket, lustaságból se meg nem az én világom. Inni szoktam, berúgni is (bár olyan nem volt, hogy nem tudom, mit csinálok de ittam párszor rendesen), de pl a diszkót utálom. Gimis koromban abszolút nem voltam rossz, alig késtem, házim volt, nem szemtelenkedtem.

Persze a sok negatívum miatt az évek során teljesen lecsökkent a talán kezdetekben se létező önbizalmam, ezért mindig igazolást vártam a többiektől.


Azt kellett, meg kell még a jövőben megtanulnom, hogy nem hangoztatom, mennyit tanulok, ha más meséli, hogy mit csinált előző este tanulás helyett, egy jót nevetünk vagy mosolygok.

Ha azt mesélik, mit csináltak részegen, ezen nevetni kell - amúgy vicces is.

Ha valamit mesélnek, mit csináltak, ami nem az én világom, azt is meg kell hallgatni.


Érdekes, hogy egy-két embert így megismertem, az ivós-bulizós, nagyonlaza, szétpuskázza a fejét felszín alatt sok embernél megláttam az egyéniséget.


Ahogy olvasom, nálad nem az a gond, hogy a tipikus anya-apa-tanárok kedvence vagy, de remélem segítettem.

Azt akartam tehát írni, hogy nem megváltozni kell, hanem nyitni és ez még élményt is ad valahol.


Egyébként rám is sok apróbb dolog is igaz, például más sorozatot néz, addig én a neten olvasgatok bizonyos témákban, sokat kézműveskedem (ilyen ember amúgy van még pár és velük általában ki is jövök), egyedül sportolgatok, egyedül szeretek néhány dolgot csinálni, amit más nem. Sohasem unatkozom.

Van sok heppem, nekem is van helyem a kanapén, mint Sheldon Cooper-nek :D

2015. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezt csak te döntheted el. van akinek pontosan megfelel így, ahogy élsz.:)
2015. ápr. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam fiatalkoromban, és senki nem állt velem szóba, aztán annyira belemélyedtem hogy nem is volt szükségem senkire.

Aláztak, aztán már annyira mélyen voltam hogy nem figyeltem az alapvető higéniára sem, nekem az iskola túlélésről szólt.

De ez csak rá tett egy lapáttal.

Így vissza emlékezve sok mindent másként csinálnék, sokkal akaratosabb rámenősebb lenék és nem hagynám eltaposni magam.

De sajnos már késő, akkor kellett volna cselekednem.

Neked se az legyen idővel hogy a suli a túlélésről szóljon.

Ha beszólnak ne hagyd magad, vágj vissza!

Ne tedd úgy mint én hogy rájuk hagyod mert ha bandázós csapat akkor minden napod a te cikizéseddel fog telni.

Ajánlom neked az osztály című filmet nézd meg.


Nem gátolna a szegénység.

2015. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!