Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más korban szeretnék élni (? )

Más korban szeretnék élni (? )

Figyelt kérdés
Lehet hogy fura lesz amit irok de szerintem nem ebbe a korszakba vagyok való . Azt szeretném hogy ne legyen telefon , tv , autók . Szeretnék a természetben élni szabadon , lovakat tartani . Talán a középkori lovagok idején élnék a legszívesebben. 18/L
2015. máj. 4. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóképpen vagyok :) Én a retroba is szívesen élnék vagy mint a nagyszüleim, de a középkor a kedvencem. :)
2015. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Menj ki egy erdő közepébe,építs kunyhót,tarts lovakat és meg is van oldva a dolog.
2015. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Igen.


És amúgy kb. minden második korodbeli eljátszott már a gondolattal. szóval nagyon eredeti kérdés.

2015. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én a 60-as 70-es években élnék szívesen.
2015. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehagytam valamit...

1960-as, 1970-es években.

2015. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#2 de az nem ugyanaz
2015. máj. 4. 20:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Mennyit álmodoztam én is ilyenről :D
2015. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Vannak hagyományőrző közösségek, amik a természetközeli, szabad, önellátó életmódot hirdetik (ha nem is tudták még teljesen megvalósítani). Pl: Magfalva, Visnyeszéplak. Magfalván van pl. nyílt nap, táborok, ki lehet menni, kipróbálni, milyen közművek nélkül élni, excel-táblázattöltögetés helyett kapálni, stb.


https://www.youtube.com/watch?v=6Z_XMzflmcM


(Magfalva alapítójának az előadása.)

2015. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hány embertől hallottam már ezt. A mesekönyvekben nagyon szépnek tűnik a középkor a lovagokkal, hősies tettekkel, még érintetlen természettel, stb. Tényleg jó lehet akkor élni, fejletlen orvostudomány, pusztító járványok, jobbágyrendszer, nemek közti egyenlőtlenség, ha csak nem nemesi családba születtél kb. semmihez sincs jogod... Mire is vágysz igazából? Ha a természet hiányzik az megoldható. Nem akarsz tv-t, telefont, autót? Ki kényszerít, hogy megvedd, használd őket? Ezen kívül?

Minden kornak megvan a maga szépsége és természetesen van negatív oldala is.

2015. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"fejletlen orvostudomány" - sokat tud a mai orvostudomány, amit akkor még nem, ugyanakkor sokat tudott az akkori orvostudomány, amit a mai már nem. Rákot pl. simán tudták gyógyítani (bár nagyon ritka betegség volt).

"pusztító járványok" - mert ma nem hullanak milliószám az emberek rákban, infarktusban, agyvérzésben.

"jobbágyrendszer" - helyett ma "alkalmazotti munkaviszony". 500 éve egy paraszt átlag napi 5-6 órát dolgozott (házimunkával együtt) 4-5 gyerek mellett, a mai embernél bevásárlást mindent beleszámítva ez 12-14 óra 1-2 gyerek mellett.

"nemek közti egyenlőtlenség" - ma meg van feminizmus, állandó párkapcsolati problémák, válás-szétmenés a kapcsolatok 80-90%-ának a vége, "önmegvalósító" nők, elhanyagolt vagy meg sem született (abortált vagy meg sem fogant) gyerekek akiket az állam nevel fel futószalagon arcnélküli alattvalóvá.

"ha csak nem nemesi családba születtél kb. semmihez sincs jogod" - ez ma is így van kb. Illetve ha "jogod" van is, lehetőséged nincs.


A regnáló hatalomnak mindig az az érdeke, hogy elhitesse az alattvalóival, hogy "most minden sokkal jobb mint valaha volt, és a jövőben még jobb lesz minden, csak kussolj, engedelmeskedj és bízz ránk mindent". És ma az állami iskolarendszer ragyogó lehetőséget biztosít arra, hogy ezt bele is verjék mindenki fejébe. De nem kell beszopni ezt a progresszionista maszlagot. A világ nem fejlődik, csak változik.

2015. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!