Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon milyen lehetett abban a...

Vajon milyen lehetett abban a korban élni, amikor Jézus élt?

Figyelt kérdés

Vajon jó lehetett, vagy rossz? Mert akkor nagyon erős lehetett az a vágy, hogy Isten akarata szerint éljünk.

Hívő emberektől kérdezném elsősorban!



2014. máj. 14. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Római polgárként egészen kellemes lehetett. Germán halászként meg nehéz.
2014. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Szar. A születéskor várható élettartam fele a mainak, a gyermekhalandóság az egekben, az orvostudomány még csak formálódott, folyóvíz csak a fejlettebb a római birodalom fejlettebb városaiban, ott sem akárkinek, a munkaeszközök kezdetlegesek, ezért a munkavégzés is keserves.
2014. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%

Keresztényként nagyon sz*r, mivel üldözték őket, emiatt a sírokban laktak a szektatagok.


Majdnem mnd csórók is voltak (szegénységkultuszban minek venne részt egy gazdag?), így valószínűleg ha lakásuk volt, az valamelyik sokemeletes ház volt, ahol vízvezeték semmi, évi 2-3 alkalommal összedőlt a ház, sehol egy tv...

2014. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi! De én a hívő szemszögéből kérdezném? Tehát vallásilag, mennyire foglalkoztak Jézussal az emberek?, a mindennapjaikat meghatározta?
2014. máj. 14. 13:59
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

<< Keresztényként nagyon sz*r, mivel üldözték őket, emiatt a sírokban laktak a szektatagok. >>


Ugye nem baj, hogy amíg Jézus élt, még nem volt kereszténység?


<< sehol egy tv...>>


LOL :D

Hát igen, bizonyára az volt a legnagyobb nyomoruk, hogy szenvedtek a szappanopera- meg a kibeszélőshow-megvonástól...

2014. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Sem a kínai földműves, sem az örmény kereskedő, sem az amerikai indián, sem a római polgár, sem a pikt vadász még csak nem is hallott Jézusról. De a zsidók többsége sem. Szóval fura a kérdés.
2014. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%
ne forgassátok ki a kérdését ő csak a kort kérdezte, az tényleg elég változatos sokak számára. de ne mással példálózzatok már rómaiakkal germánokkal, magunkat nézzük kicsit. Kr. e 500tól kezdtünk kb különválni más nomád népcsoportoktól, Jézus idejében még nagyban az eurázsiai pusztákon kóboroltunk. "jó lehetett vagy rossz?" az attól függ. jó volt ha találtunk egy jól termő területet, megnyertünk egy csatát, ha utódja született a vezérnek...de Jézusnak nem lett volna olyan jó (ha valóban létezett is) ha egy olyan népet akar meggyőzni a kereszténységről mint mi. "erős lehetett az a vágy, hogy Isten akarata szerint éljünk." és úgy is éltünk. azt mondanám így is az volt! nem az a lényeges hogy hívják vagy mi övezi..vedd észre kérdező hogy ugyanabba az Istenben hittünk mi is mint akiről Jézus beszélt, a Teremtőről.
2014. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

#kérdező

"Köszi! De én a hívő szemszögéből kérdezném? Tehát vallásilag, mennyire foglalkoztak Jézussal az emberek?, a mindennapjaikat meghatározta?"


Valószínűleg kb. annyira volt nekik fontos (ugyebár megállapodtunk abban hogy aki hallott róla), mint manapság.

Azaz hallott valamit félfüllel a saját helyi felekezetében, aminek a gyűlését leginkább végigaludta/végigájtatoskodta, és felét se értette annak amit a pap mondott.

Nem mintha maga a pap tisztában lett volna azza miről bezsél, pláne nem hogy a kezdeti időszakban ugyabár ahány felekezet, annyi féle Jézus.

A legfontosabb természetesen mindig az volt, hogy ki kell menni a földekre megtermelnia kaját (vagy mittomén milyen foglalkozást űzött az illető), és AZT elvégerzni.


"Mert két dolgos kéz többet tehet mint kétezer imára kulcsolt."


Ne feledjük, hogy mikor kitalálták Jesszust, a szektatagok legtöbben judaisták voltak, ami egy meglehetősen kis hányada volt a környéken élőknek, ráadásul - mivel folymatos terrorizmust végeztek - nem voltak éppen róma kedvencei. Tehát először dolgozni kellett, meg "megadni a császárnak ami a csázáré", aztán megtartani a kb. 1000 éves vallási tradiciókat - így nyugodtan feltétlezhető hogy a "Jézussal való foglalkozás" elég kicsi helyet foglaltel az életükben, kevesebbet mint ma (pedig ma se sokat). Hiszen dolgozni kellett, meg megtartani a régi vallást, összefogni a nemkeresztény-zsidókkal róma ellen... És csak valahol a sor végén kullogott az új szent gondolata.

2014. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor nekem ez egy óriási csalódás... Én azt hittem, hogy Jézus korában mindenki "szent" volt és amíg élt Jézus, 33 évig minden körülötte forgott, és ővele foglalkoztak. Tehát ilyen idilli kornak képzeltem el...

Most tényleg csalódtam....(márha igaz a kedves hozzászólók írása)

2014. máj. 14. 14:55
 10/20 Sowilo ***** válasza:
27%

Összetett és furfangos kérdés ez, kérdező!


Annak a ténynek az ismeretében, hogy Jézus nem létezett, már mindjárt nem olyan egyszerű. Jézust időszámításunk kezdetén (+ - 200 év) találta ki valószínűleg egy vagy több zsidó. Attól a pillanattól kezdve ismerték Jézust, mint "gondolatformát", és ismerik a mai napig. Szóval Jézus, mint fiktív karakter még mindig él, és egészen addig élni fog, amíg el nem felejtik. Tehát Jézus élete körül-belül 2000 éve tart. Hasonló a szisztéma mint Batman esetében, ő 1939 óta létezik.


Hogy milyen lehetett az utóbbi 2000 évben élni? Hol jó, hol rossz. Elég tág kérdés.

2014. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!