Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öngyilkossággal kapcsolatos...

Az öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok mindig a depresszió jelei vagy van olyan is, hogy nem?

Figyelt kérdés
Csak úgy, eszembe jutott ez a kérdés, pl. úgy, hogy emlékszem, amikor hosszú idő után először jutott eszembe megint az öngyilkosság témája, és bár voltak nehézségeim, de nem hiszem, hogy depressziós lettem volna, ezért kérdezem, csak úgy, kíváncsiságból, hátha ért is hozzá valaki és nem csak a véleményét írja, örülnék hivatalos, tudományos információnak, köszi! :)

2015. máj. 5. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok depressziós, de elkeseredett környezetben rámragad mások lelkiállapota. És ha sokan depressziósok és arra gondolnak hogy bárcsak vége lenne már életüknek, akkor én is úgy érzem minden ok nélkül. Pedig vidám természetű vagyok, teljesen kiegyensúlyozott és sokat sportolok. Elhagyva a rossz hangulatú emberi környezetet, az ilyen gondolatok is megszűnnek.

Az ellenkezője is igaz, vagyis egy kiegyensúlyozott környezetben szinte mégjobban kiegyensúlyozott leszek mint ami voltam.

Egy érdekes példa jutott eszembe, Japánban van egy erdő ahova ha belép valaki, egyből depresziós lesz és öngyilkossági gondolataik lesznek. Én úgy képzelem el ennek magyarázatát hogy már eleve van abban az erdőben sok öngyilkossági szándékú és átragad a lelkiállapotuk más emberekre is.

2015. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig depresszió a kiváltója, lehet szorongásos vagy pánikbetegség is, rendkívüli kétségbeesés élethelyzet miatt (adósság) vagy hirtelen nagy megrázkódtatás (megtudod, hogy a férjed 20 éve csal folyamatosan).
2015. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, logikusnak tűnik a válasz
2015. máj. 6. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!