Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezek valami...

Szerintetek ezek valami elmebetegség jelei? Ha igen, akkor minek a tünetei?

Figyelt kérdés

Kényszeres rettegés a hízástól, az ételektől

Folytonos kalóriaszámlálás, adagok méricskélése

Gyakori súly és cm mérés

Rettegés az emésztés lelassulásától

Rettegés a hajhullástól

Kényszeres maximalizmus ( iskola, diéta )

Bármi másképp alakul, mint ahogy be volt tervezve, hatalmas kiborulás, sírás

Majdnem mindennapi sírás, zokogás

Állandó rosszkedv

Nehéz elalvás

Folytonos szorongás, feszültség

Teljesítménykényszer



2014. jún. 2. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

anorexia

mániákusság

(mániás) depresszió

2014. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hosszúhajú ***** válasza:

Szó sincs elmebetegségről! Tudod az mit jelent? pszichotikus állapot. pl: skizofrén... stb Megnyugtatásként olvasd el valahol, mit jelent, hogy pszichotikus - nem kioktatlak - csak megnyugtatlak!

Amiket te írsz azok pszichés zavarok, de nem az elméddel van baj, és amit leírsz, az nem egy komplex pszichiátriai kórkép. Nem vagyok orvos, nem tudom, de szerintem van hajlamod, hipochondriára, kényszeres gondolkodásra, depresszióra. - így felületesen.

El tudom képzelni, hogy valami nagy teher alatt vagy, és ha azt levennéd magadról - ha le lehet - csillapodnának a tünetek.

2014. jún. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hektorr7 ***** válasza:

Igen ezek pszichiátriai kórképekre utaló tünetek lesznek. Keress fel egy evészavarokkal foglalkozó pszichiátert. Én úgy vélem te anorexia nervosa-s vagy középsúlyos depressziós tünetekkel. Gyógyszeres és pszichoterápiás segítséggel orvosolhatóak a panaszaid.


Ha BMI index alapján 17.5 fölött vana testsúlyod atípusos anorexia nervosa F50.1, Ha alatta akkor Anorexia nervosa 50.0


Gondolom nem purgálsz (önhánytatás, hashajtó használat) mert nem írtad akkor restriktív anorexia altípus.

2014. jún. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem hànytatom magam, és nem is hasznàlok hashajtót. De rettegésben telnek a mindennapjaim... Ez lassan a környezetem számára is elviselhetetlen.
2014. jún. 4. 20:01
 5/5 hosszúhajú ***** válasza:
Ha már így is rettegsz, akkor menj el pszichológushoz, ennél rosszabb akkor már nem lehet. Az Ég világon semmit nem veszítesz vele.
2014. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!