Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a 9. osztályt...

Mit tegyek, ha a 9. osztályt se birom elvégezni, de mindenképp akarok érettségit?

Figyelt kérdés

Olyan válaszokra nem vagyok kiváncsi hogy aki nem tudja a 9.-et se elvégezni,az hülye...hát akkor hülye vagyok,de ez nem megoldás a gondomra.Állandóan ezen idegeskedek hogy nemhogy érettségim,9 osztályom nem lesz meg a végén...

Tavaly megbuktattak fizikából,kémiából és matekból,idén is úgy néz ki megfognak matekból,olyan a tanárunk(ez nem kamu indok,hogy mentegessem magam,hanem tényleg ilyen)hogy felirja a táblára a feladatot,kérdezi tölünk pár perc múlva hogy mi a megoldás,akkor többnyire mindig ugyanaz a 2 osztálytársamból valamelyik elmondja.Múltkor mondta az egyik lány hogy ezt nem érti.

Tanár:Akkor addig olvasod otthon mig meg nem érted.

Lány:De hiába olvasom,ha nem értem.

Tanár:Akkor igy jártál.

Szóval segitséget nem nagyon lehet tőle kérni.

Suliba nem korrepetálnak,anya nem akar magántanárt fizetni,mert "nem kell a tanuláshoz magántanár,csak foglalkozni kell vele".



2015. máj. 6. 19:02
 1/8 anonim válasza:

Menjél át másik iskolába, legyél magántanuló, stb...

Rengeteg online segédanyag van már, minden tökéletesen megtanulható.

2015. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nekiülsz és tényleg foglalkozol vele, akkor rájössz magadtól is a matekra. A kilencedikes anyag tényleg nem olyan vészes (mondjuk, ha az általános iskolai alapok hiányoznk, akkor ott már kell a különtanár is). De ha magadtól rájössz valamire, akkor sokkal jobban megjegyzed, mintha valami tanár magyarázná meg (igaz, így időigényesebb, de mélyebb a tudás). Csak szorgalom kell hozzá. Ha van tankönyved és órai anyagod (az órán csak elmagyarázza már a tanár az anyagot), akkor sztem magától is meg tudja csinálni a feladatokat az ember.


Ha tényleg nagyon nem megy, akkor járj magántanárhoz.


Vagy válts iskolát, menj egy olyanba, ahol normális a tanár.

2015. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig néha igen is kell magántanár. Nem azt mondom hogy minden héten pengessétek ki érte a pénzt, hanem leülsz otthon tanulni és pl doga előtt elmész hozzá az összegyűjtött kérdéseiddel..

Lássák rajtad a szüleid hogy tanulod, és úgy nem megy.

Egyébként a fizika nem csak annyi hogy megtanulod a jeleket, mértékegységeket, átváltást, meg egy képletet, abból felírod a másik képletet és kész? Ez most vagy segített vagy nem :D

Matekból be kell gyakorolni a példákat. Gimis anyaghoz itt is jól jön a tanár. Ez az a+b= tökömtudja mivel dolgokat pl nagyon nem vágtam, ehhez is csak egy kis kezdő sugallat kell a tanártól hogy rájöjj hogyan működik, utána már megy.

Hát a gimis kémiát be kell seggelni.

2015. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálunk kb ugyanolyan számolásos feladat is szokott lenni fizikából sok tananyagnál mint matekból.

De végülis nehezen,főleg házidolgozat irással/könnyebb dolgozatokkal sikerült kettest összehozni kémiából és fizikából is,csak a matek nem megy megint.

2015. máj. 6. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Matekot mindig túl bonyolítják..
2015. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Válts iskolát vagy járj magántanárhoz.

Ha anyukád szerint nem kell magántanár kérd meg, hogy tanuljon veled és magyarázza el ő. Akkor nagy eséllyel leesik majd neki, hogy mégsem olyan könnyű a dolog. Főleg, hogy valószínűleg ő sem emlékszik már a 20 évvel ezelőtt tanult képletekre és használatukra.

2015. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ne eroltesd ezt mert ez nem erdekel teged, egy erettsegivel amugy is kitorolheted, tanulj inkabb szakmat, olyat ami erdekel is.
2017. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben az osztálynak össze kell fogni és a vezetőségénél kérni egy másik ü

Matek tanárt.

Mi is ezt csináltuk és a tanárunk is ilyesmi volt. Aztán kaptunk újat.

2017. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!