Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerelmes lennek a pszichologu...

Szerelmes lennek a pszichologusomba?!

Figyelt kérdés

Mar 4 honapja terapiara jarok hozza es az elso alakalomtol kezdve mar tetszik..Azota is tetszik , de mintha az erzeseim atvaltottak volna egy melyebb pontra es nagyon sokszor hianyzik es varom mar ,hogy menjek hozza.. ugy erzem szeretem .. :-(

ebbol lehet bajom? vagy ez normalis?

Nem lehet kozottunk semmi ugye?!(nem tudom erez e valamit irantam)

Valakivel elofordult mar ilyen? mi lett a vege ?

Normalis valaszokat varok csak.. Koszonom elore is ! (ekezetek miatt bocsanat!:) )



2015. máj. 10. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig ő az orvosod nem lehet semmi köztwtek. Nem hiszem hogy tényleg szereted, csak neki mondod el a legbelső gondolataidat ő meghalgat és terelget ezt kevered őssze. Persze lehet hogy tévedek.
2015. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzed hogy ő mintha pótolna benned valamit, ha ezt a megfejted magadban megoldódik a probléma :)
2015. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!:-)

akkor nem kene orvost valtanom?

nem azert ,hogy lehessen valami koztunk csak ,hogy ne legyek igy osszezavarva? nagyon szeretek hozza jarni , de kezd zavaro lenni ,hogy neha csak nezem ot es majd lefolyok a szekrol:-(

2015. máj. 10. 22:15
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológusod soha nem fogja viszonozni az érzéseidet. És ha észreveszi, hogy vonzódsz hozzá, át fog irányítani máshoz terápiára. Úgyhogy jobb lenne, ha nem táplálnál felé semmiféle érzelmeket, hanem a gyógyulásodra koncentrálnál.
2015. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha a pszichológusod betartja az etikai kódexet, akkor nem lesz köztetek semmi, még akkor is, ha ő is érez irántad valamit. helyesebb lenne elmondanod neki, hogy ilyen érzéseket táplálsz iránta, át fog irányítani egy másik szakemberhez, akivel majd megfelelően tudsz haladni a terápiával.
2015. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A pszichoterápia etikai kódexe szigorúan tiltja a kapcsolat szexuális irányban való elmélyülését, ettől függetlenül a történelem legnagyobb pszichológusai (Például Carl Gustav Jung, valamint a magyar Ferenczi Sándor) is átlépték a "küszöböt"...Szóval tilos, de nem lehetetlen. Lásd: Éva anyánk is megkóstolta a tiltott gyümölcsöt, és Ádám apánk is készséggel elfogadta tőle. Pedig azt Isten személyesen tiltotta meg, ez meg "csak" egy etikai szabályzat. :-D
2015. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a gond ,hogy akarmennyire talan jobb lenne mashoz jarnom, nem szeretnek.. ha szeretnem ha nem akkor is nagyon nehez volt megnyilnom neki .. es ez nem menne masik szakemberrel ilyen egyszeruen.. nagyon szimpatikus .. meg a tobbi eleg messze all az en 'kuszobomhoz':)

koszonom a valaszokat!

elmondani nem merem neki.. megis mit mondanek neki??!

Szeretem magat?:/ vagy hogy ,mi?:(

2015. máj. 11. 22:17
 8/11 anonim válasza:
Szia! Pszichológus-páciens kapcsolatban természetes az úgynevezett érzelem áttétel. Ilyenkor a páciens úgy érzi "szerelmes" a pszichológusába. Az estek többségében ezt a szakember maga is észreveszi és megpróbálja a helyes irányba terelni a betege felé irányuló érzelmeit, de ha úgy érzed, hogy emiatt egyre rosszabbul érzed magad tényleg el kell neki mondanod, hogy vonzódsz hozzá. Nem feltétlen fog máshoz küldeni, csak elmondja azt, amit én is. Hogy természetes, hogy megszeretsz valakit, akinek kitárulkoztál, aki a te szemedben a mindent tudó, a tökéletes, és jó érzés, hogy meghallgat. Ez viszont a terápia rovására megy, mert egy idő után már nem a gyógyulásodra koncentrálsz, nem mondasz el esteleg mindent neki, mert imponálni akarsz. Szóval ha tényleg meg akarsz gyógyulni, akkor először ezt kell megoldanod.Ne félj, ő majd elmagyarázza, hogy ezzel nincs semmi baj, de ezek nem igazi érzelmek, nem is lehet ilyesmiről szó, hiszen egy kapcsolathoz két ember kell, de ne felejtsd el, hogy ő mint segítő van benne ebben a kapcsolatban, mint ember nem rakja bele magát. Gondold csak hát! Mit tudsz róla? Mi az, ami miatt szereted? Az érzés miatt, amitől jobban érzed magad a bőrödben, ha a közelében lehetsz? Szükséged van valakire, akire kivetíthetd az érzéseid és te erre a célra őt használod. Ha elmondod neki, ő majd átsegít ezen, vagy ha esetleg ő is vonzódik hozzád, akkor elküld máshoz és mint magánember létesít veled kapcsolatot. Remélem sikerül megoldást találni :)
2015. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Huuu nagyon koszonom az utolso valaszolonak, kicsit megnyugodtam..

ment a zold kez :-)

2015. máj. 13. 06:27
 10/11 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Örülök, hogy segíthettem. Pszichológiát tanulok, szóval ha szeretnél még valamit kérdezni, írj nyugodtan privátot :)
2015. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!