Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg igaz ha halálod...

Tényleg igaz ha halálod pillanatában hogy akkor lepereg előtted az életed?

Figyelt kérdés

Konkrétan minden lepereg, képek ugranak be, amire már nem is emlékszel vagy miért mondják?

Emlékszik az ember a látott képekre?

Ha valaki volt már ilyen helyzetben az hogyan látta a dolgokat?

Pl gondolok olyanokra akiket újra élesztettek.

Ijesztő?



2015. máj. 15. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit ellentmondás lenne erre választ adni, nem?:)
2015. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem éppen,legalábbis nálam nem : mikor nekimentem autóval egy falnak,egy dolgot gondoltam csak,hogy itt vége mindennek,nincs menekvés :)
2015. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én arra gondolok amikor leáll a szív , és az idő alatt mi történik az emberi lélekkel amíg a mentősök az életedért küzdenek.

Abban az 1-2 percben mi történik amikor már nem élsz de még nem élesztettek újra.

Vajon ezek az emberek mire emlékeznek, van e fény az alagút végén vagy lássák e a paradicsomot, vagy a poklot?

2015. máj. 15. 12:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Hupsz még mielőtt kiszúrná valaki 2 mondatom után is tévesen pontot tettem a mondat végére kérdőjel helyett.
2015. máj. 15. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:
2. Az nem a halálod pillanata volt. Erre nem tudja senki a választ, halott nem beszél.
2015. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A halálközeli élmények beszámolói alapján a "lepereg előttem az életem" kicsit félreérthető, valószínűbb, hogy ebben az ún. panorámatudatban az élet fontos pillanatai egyszerre jelennek meg. Ez egy olyan tudatállapot, amit az átélők nem tudnak igazán szavakba önteni, egyfelől intenzívebb a valóságos tapasztalásnál (máris nincs kapaszkodó) - talán ahhoz hasonlítható, mintha egy kétdimenziós létforma hirtelen átkerülne háromdimenziós környezetbe.

Ez is a halálközeli élmények csoportjába tartozik, Raymond A. Moody Élet az élet után c. könyvében közel 150 ilyen beszámolót gyűjtött össze.

Magyarországon R. Kárpáti Péter készített dokumentumfilmet ebből a témából, sajnos nem találtam elérési linket, a YouTube-on csak előzetesek vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=5vP_gv79Zhk

2015. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lepereg, hanem panorámaszerűen egyszerre látod az egészet. Ez tuti hogy így van, én ezt most a túlvilágról írom.
2015. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!