Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te sajnálod azt, aki öngyilkos...

Te sajnálod azt, aki öngyilkos lesz/ögy. -ot követ el? Vagy inkább megveted?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik ismerősöm nemrég az, és egyszerűen nem bírom felfogni.. Mindig azok halnak meg, akikről nem gondolná az ember. Még ha természetes halált hal valaki, az könnyebben elfogadható, de ha valaki fiatalon, egészségesen vet véget az életének az számomra felfoghatatlan. :(
2015. máj. 15. 21:13
1 2
 1/16 anonim válasza:

lehet sok problémája,volt nem látta a kiutat

nem tudom hogy viszonyulok hozzá,de az biztos hogy lehet hogy neki jobb,de akiket itt hagyott?

2015. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
40%
Csak akkor sajnálom ha olyan akihez kötődök amúgy meg úgy vagyok vele, hogy aki ilyen hülye.. az meg is érdemli.
2015. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem vetem meg.Persze azért sajnálom,mert a legtöbb esetben lenne megoldás.De nem gyávaság a közhiedelemmel ellentétben,ugyanis az életösztönt kell legyőzni.Részvétem.
2015. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kisboltos válasza:

Sajnálom, és van hogy megértem őket.

Sokszor gondoltam/gondolok én is, de másnap szerencsére elég sok jó dolog történik ahhoz, hogy ezt kompenzálja valamilyen szinten.

2015. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem vetem meg.Persze azért sajnálom,mert a legtöbb esetben lenne megoldás.De nem gyávaság a közhiedelemmel ellentétben,ugyanis az életösztönt kell legyőzni.Részvétem.
2015. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsi,valamiért kétszer küldte el.
2015. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Sajnálom is és valahogy közben egy kicsit meg is vetem, hogy őszinte legyek. Mindenki kerülhet olyan élethelyzetbe, hogy nem látja a kiutat, akármilyen életkorban. Ezért őket nagyon sajnálom, hogy idáig eljutottak. De az öngyilkosság valamilyen szinten türelmetlenség, gyengeség és önzőség az én meglátásom szerint. Mert lehet, hogy most nem látod értelmét az életednek, de biztos vagy benne, hogy 5 év múlva is ugyanígy fogod érezni? Ha nem vagy ebben biztos, márpedig nem lehetsz, akkor miért nem adsz esélyt neki, hogy megtudd mi történik a jövőben veled? Gyengeség, mert fejben döntöd el, hogy feladod és kiszállsz az egész élet-dologból vagy erős leszel és kibírod, mindenáron."Életben kell maradni. Élni fog ő is, mint a patkányok a romok közt. De mégis élni. És ha az ember él, akkor még mindig történhetik valami." És valahogy mindig lesz..semmi sem tart örökké. Önzőség, mert aki öngyilkos, az valamilyen szinten csak önmagával foglalkozik. Ha magadért nem, hát maradj életben azokért, akik szeretnek téged. Nekik is tönkreteszed így az életüket, és csak azért mert te nem akarsz élni, nem kell elvenni mások kedvét is az élettől.Mindettől függetlenül azt gondolom, hogy mindenkinek jogában áll véget vetnie életének, ha ő úgy szeretné..sajnos.
2015. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elfogadom döntését, bár megfutamodásnak tartom.

A hátrahagyottait viszont sajnálom.

2015. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

És mi van akkor ha például senki sem szeret és semmi nem jön össze az életben bármilyen nekidobással csinálja az illetö? Akkor is önzö?Ti mit tennétek ha ilyen helyzetben lennétek?Mégegyszer leirom a gyengébbeknek Senki és Semmi nincs....

Ez csak 1 példa volt.Kiváncsi vagyok ti,hogy gondoljátok az ilyennek érdemes élni?

2015. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Egy ember azért lesz öngyilkos, mert nem látja a kiutat a problémáiból. Az egyetlen megoldás, hogy öngyilkos lesz. Ez egy racionális döntés a számára, annyira beszűkült tudatállapotban van. Van egy pont, amikor nem tud magán segíteni az ember, kell a segítség. És vannak, akik segítséget kérnek, megpróbálják felhívni magukra a figyelmet. Az embereknek meg az a reakciója általában, hogy biztos, csak viccel... Meg ha komolyan gondolná, akkor megtenné, nem panaszkodna stb. stb. Szoktak lenni jelek.
2015. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!