Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fontos! Egy nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon fontos! Egy nagyon közeli ismerősömet régebben megerőszakolták, visszatérő álmai vannak, és nem tud ezzel együtt élni, mit kéne tennie? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve történt az eset, edzésről hazafele egyedül sétált 14 évesen egy híd alatt, ahol aztán egy férfi elfogta és megerőszakolta.. Nagyon makacs személyiség, ezért nem mondta el senkinek, hanem magában tartotta mostanáig, amíg nekem el nem mondta.. (a barátja vagyok, de erről később) Azóta szinte minden este újra és újra átéli az esetet az álmaiban, és ez olyannyira mélyen érinti lelkileg, hogy többször megpróbálkozott öngyilkos lenni (főleg gyógyszerrel), és többször vagdossa már a kezét.. Egyre súlyosabb az egész, és nagyon féltem. Nagyon makacs, mint az imént ezt leírtam, és nem akar idősebb emberrel erről beszélni, sem pszichológushoz menni.

Már megpróbáltam neki segíteni minden módon, de nem sikerül. Ide se akart írni, de gondoltam hátha valaki, aki ilyet átélt tud valami tippet adni, vagy akármit, amit ha bemásolok neki talán több kedve lesz az életre vagy tud neki segíteni.

Kérem ne szidalmazó kommenteket írjatok, én is elítélem amit tesz, de szeretem, és már-már lassan, sajnos egy ember életéről van szó. :(


Előre is köszönöm!



2015. márc. 18. 20:11
1 2
 1/12 bor zoltán ***** válasza:
100%
Segiteni csak annak lehet aki hagyja,a barátnődnek egy psihológusra van szüksége,más nem tud rajta segíteni
2015. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a pszichológus lenne a legjobb megoldás
2015. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A pszichológus az egyetlen lehetőség, hogy elmúljanak az álmai?
2015. márc. 18. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen ezek jutottak eszembe:


Kék Vonal (neten is rákereshetsz - van chat, mail, telkefonszám és még mobil app is)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is megerőszakoltak, igaz fiatalabb voltam. Ugyan így, én sem mondtam el senkinek. Sokáig csak a férjem tudta.

Mond meg a barátnődnek, hogy jobban teszi ha nagyon gyorsan felkeres egy orvost, mivel szemmel láthatóan nem tudja segítség nélkül feldolgozni, és ha így megy tovább teljesen felemészti magát.

2015. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, elküldtem barátnőmnek, de a válasza, idézem: "Akkor sem megyek pszihologushoz"

...................

2015. márc. 18. 20:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akar pszichológushoz menni?
2015. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
te is eliteled, amit tesz....ööö...mivan ??!
2015. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez, pszichoterapeutához kellene fordulni.

ezek a poszttraumás stressz tünetei amelyeket mutat és nagyon kellene a szakemberi segítség.

2015. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért nem akar menni, mert nem akarja elmondani több embernek, meg mert.."mert nem"...

Azt ítélem el amit csinál, gyógyszerezés, vágdosás, valamilyen szinten meg lehet érteni, de mégis..

2015. márc. 18. 20:48
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!