Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te sajnálod azt, aki öngyilkos...

Te sajnálod azt, aki öngyilkos lesz/ögy. -ot követ el? Vagy inkább megveted?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik ismerősöm nemrég az, és egyszerűen nem bírom felfogni.. Mindig azok halnak meg, akikről nem gondolná az ember. Még ha természetes halált hal valaki, az könnyebben elfogadható, de ha valaki fiatalon, egészségesen vet véget az életének az számomra felfoghatatlan. :(
2015. máj. 15. 21:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért felfoghatatlan a számodra mert még sosem voltál depressziós. Ez egy betegség, és ezt nem képesek az emberek felfogni. Olyan ez mintha egy rákos embert hibáztatnál mert képes volt meghalni.
2015. máj. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 11-el. Ez egy betegség. Normális, kiegyensúlyozott ember azért nem bírja ezt megérteni, mert azt hiszi, hogy ez csak olyan egyszerű, hogy az öngyilkos emberek mérlegelik, hogy "nincs már semmi és ez - akkor öngyilkos leszek". Ha csak ennyi játszódna le egy ilyen ember lelkében, akkor tényleg le lehetne nézni, hogy hülye volt, hogy öngyilkos lett. És lehet jönni az ilyenkor szokásos klisékkel, semmitmondó közhelyekkel, hogy "segíts magadon és Isten is megsegít", "mosolyogj a világra, és a világ is visszamosolyog rád", "legyél pozitív és minden sikerülni fog", "bízz magadban" stb. Az egészséges ember gondolkodása kicsit szűklátókörű ebben a kérdésben.


A depressziós ember ugyanis nem ilyen klisékben és nem ilyen józan ész szerint gondolkodik, sőt, igazából nem is gondolkodik. A depresszió érzése ugyanis elnyom benne valamit, az élni vágyást, hogy felkeljen és csináljon valamit. Ez pedig rossz közérzethez vezet, teljes közönyhöz és kilátástalansághoz, súlytalanság, kiúttalanság, feleslegesség érzéséhez. Hiába mondod neki, hogy ha vinne valami rendszert az életébe, az ilyesmi már egy idő után semmit nem mond az ilyen leépült embernek. Szinte vegetálni kezd, nem látja már az élete értelmét és megöli magát.


Itt egy érzésről van szó, jobban mondva egy végsőkig leépült mentális állapotról, és nem arról, hogy valaki eldönti, hogy megöli magát :D


Személy szerint én így is tekintek rájuk, segítségre szoruló emberekre és sajnálom azt, aki így hal meg. Részvétet és sajnálatot érzek iránta, és semmiképpen nem vetem meg. Sőt, még valamiféleképpen tiszteletet is kelt bennem az, hogy valaki hogy meri magával azt tenni, hogy vonat elé áll vagy kötélre akasztja magát vagy leugrik valahonnan magamról. Számomra ez borzasztó és iszonyatos dolog, még belegondolni sem tudnék abba, hogy én ilyet magammal tegyek, ezért olyan félelmetes és lenyűgöző valahogy, hogy vannak, akik mégis meg tudják ezt tenni.

2015. máj. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Arra gondolok mi mindenen kellett átmennie míg eljutott erre a pontra. Persze, szinte mindig lenne kiút. De ő ekkor ezt nem látta, elfogyott az ereje küzdeni. Ami nagyon szomorú. Ahogy az is, hogy nem volt, aki átsegítse ezen a mélyponton. Néha tényleg nem megy egyedül.Sajnálom nagyon a szeretteit is. Nekik nehezebb általában ezt feldolgozni, mint a természetes halált. Ráadásnak, ahogy eddig észrevettem, a közeli családtagok általában szégyellik. Amit nem értek. A bűntudatom megértem, ha azt érzik tehettek volna valamit. De a szégyenérzetet nem. Talán pont azért, mert sokan megvetik az öngyilkosságot.
2015. máj. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Volt egy fiú haverom... társaságban játszotta a mókamester szerepét, de amikor ketten mentünk valahova, akkor mindig elkezdte ezt a panaszkodást, hogy sz*r az élet, öngyi leszek stb.

Én meg az a típusú ember vagyok, aki mindenkit meghallgat és segíteni akar. Sokszor mellette voltam, mindig segítettem ahogy tudtam. De egyszer bejátszotta, hogy hát ha neki nincs csaja és nekem se pasim, akkor már be is fekhetnék neki. Nekem meg kb. olyan volt ő, mintha a tesóm lenne, szóval nem mentem bele. Akkor meg úgy akart érvényesülni (mert a legnagyobb baja az volt, hogy egy társaságnak se kellett igazán, csajoknak meg főleg nem) hogy rólam terjesztett mindenfélét. Szóval nekem siránkozott, meg segítsek, de közben hátba támadt. Amikor elmondta, hogy begyógyszerezte magát csak megmentették én azt sajnáltam, hogy megmentették, mert akkor már tudtam, miket mond.

Azóta nem sajnálom az öngyi típust. Tegyen azért, hogy ne legyen az, annyi szakember van... túlképzés van a pszichológusokból, pszichiáterhez is lehet menni. Vagy járjon futni, vezesse le a feszkót... nem hiszem, hogy mindig "csak a jó emberek" mennek el. Ha olyan jó ember, vannak igaz barátai is és eleve nem hagyják, hogy így belesüppedjen a dolgokba.

2015. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyik se. Ő dolga, ő döntése és az ő élete. Semmi jogom megmondani mit tegyen vele, vagy elítélni.
2015. máj. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
En igazabol nem tudom eldonteni. En is sokat gondolok ra megis ha valaki felhoz egy ilyen temat az elso gondolatom, hogy "ha hulye akkor hulye". Sosem tudnam megtenni, de elhiszem hogy vannak ilyen melypontok, viszont ha megtettem volna, akarhanyszor melyponton voltam, akkor egy csomo jo dologbol kimaradtam volna, meg nem lenne, aki terrorizalja a tanarokat. Szoval egy kicsit azt hiszem megvetem, de nem sajnalom. O dontott igy.
2015. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!