Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valami jó blog (akár...

Van valami jó blog (akár angol akár magyar) a Lie To Me sorozatról?

Figyelt kérdés

Hogy is fogalmazzak. Igazából nagyon érdekel a téma (nonverbális kommunikáció, arcmimikák, hazugságok), és jól jönne valami segítség. Van valaki, aki már régebb óta rajta van ezen a témán?

Könyveket olvasok, tehát ismerem Paul Ekman könyveit, ami megjelent magyarul ez is olvastam, ezenkívül még sok könyvet olvastam hasonló témában.



2015. máj. 17. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia Sajnos nem igazán.


Sajnos, a sorozat sikerét sokan meglovagolták és az egyik fajta blog igazából azért volt hogy az érdeklődőknek valaki eladja a saját termékét. A másik fajta meg azért, hogy az érdeklődő legyen a termék.


Ma sajnos olyan blog vagy forum, ahol a különböző szinten a témához értő emberekkel kommunikálhatsz beszélgethetsz tapasztalatokat cserélhetsz olyan nincs.


Paul Ekmannak a jobb könyvei valamiért nem nagyon akarnak nálunk megjelenni, ezek csak angolul vannak, a Ted-en találsz szakiktól jó kis előadásokat a témában ezek angolul vannak, de némelyikhez van felírat.

Illetve amit még tenni tudsz, keresel olyan interjúkat dokumentumfilmeket amelyeknél később kiderül, hogy az illető hazudott és ezeket kielemzed.

2015. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Attól tartok énis, ha komolyabban bele akarom vetni magam ebbe a tudományba, az magányos munka lesz. Jó lenne azért mégis társaság, illetve olyan, aki már felfedezett ezt azt. Sajnos nem annyira tudok angolul, csak középszinten, de ahogy eddig elnéztem, ez az angol tudás édes kevés, hogy elolvassam Paul Ekman könyveit.

Konkrétan a sorozattal kapcsolatban is vannak kérdéseim. Mármint a benne szereplő non-verbális kommunikációval. Persze tudom, hogy az sorozat, amit el kellett adni, de azt is tudom, hogy maga a műsör nem zagyvaságokon nyugszik, hanem Ekman kutatásain, úgy vélem azt is érdemes tanulmányozni.

2015. máj. 20. 21:15
 3/5 A kérdező kommentje:
És mi az a Ted? Melyik előadásra gondoltál pl?
2015. máj. 20. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Például :

[link]

[link]


A sorozat elején bemutatott képek, filmek elvek valósak és még a programhoz hasonló is létezik amit folyton nyomkodnak.


A sorozatnak valós alapjai vannak, de van egy kis gond.


Ahhoz hogy a laikusok számára Lightmant látványosan profivá lehessen tenni, valójában olyan módot választottak ami a laikusok számára jelenti a profizmust. Ez pedig az a bizonyos valós idejű tévedhetetlen jel=jelentés olvasási képesség, úgy olvassa a mikró kifejezéseket mint valami szinkrontolmács és ezzel totálisan félre viszi azt aki ilyesmit tanulna.

2015. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a linkeket, meghallgatom az előadásokat. Programokat ismerek, amivel a micro kifejezés észrevételét lehet gyakorolni, már csináltam is egyet :D

Igen, valóban talán az az egy hibája a sorozatnak, hogy Lightman, ahogy te is mondtad, mint egy tolmács fordítja le az arckifejezéseket, ami ellenben a valóságban nem mindig ilyen egyértelmű.

Szerintem annak a titka, h képesek legyünk rájönni arra, hogy ki hazudik, illetve hogy valójában milyen érzelem bujkál benne, nem is annyira a tudomány (pl. Paul Ekman munkássága, az arc izmainak "megtanulása") tesz minket erre képessé, hanem a sok-sok gyakorlás. Ahogy ajánlottad, pl. olyan videók tanulmányozása, ahol tudjuk már, hogy az illető hazudik. De persze a gyakorlás fontosságát és az időt a sorozat is kiemeli, akármilyen tevékenységbe is fogunk, nem lehet egyik napról a másikra "szakértővé" válni.

2015. máj. 25. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!