Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem sem...

Mit tegyek, ha úgy érzem sem a sport szelet sem az őrangyalok sem Buddha nem tud energiát tenni belém?

Figyelt kérdés

Na,komolyra fordítva a szót örülnék ha valaki segítene nekem. Az az igazság,hogy teljesen elvesztem. Amit érzek: folytonos évek óta tartó rossz kedv,hányinger,hasfájás,szorongás,folyton pisilnem kell stb Szerintem valami lelki dolog. Nem tudok kikelni már hetek óta az ágyból csak ha nagyon fontos.

Már kisebb koromban is szorongtam pl határozottan emlékszem,hogy ovis koromban hajnali fél1kor még bőgtem,hogy nem tudok aludni,nos kicsit enyhült utána majd amikor elkezdtem kamaszodni akkor pedig belekerültem ebbe a depresszió hullámba,nem voltak barátaim,elkezdtem hízni meg ilyenek,DE a tanulás nagyon jól ment! Felvettek jó gimibe,lett barátom,barátaim szerettem a közösséget,igaz nagyon szorongtam akkor is de voltak céljaim. Kb 16 évesen anyukámnál kiderült,hogy van valakije apám ezért folyamatosan cirkuszolt és nem bírtam elviselni vagy nem tudom,de mindennap ivott,vert mindenkit. Ennek hatására kijött a pánikbetegség,amire gyógyszert szedtem,jelenleg a csökkentésnél tartok,de szerintem kezd megint visszajönni a dolog. Idén már másodszorra próbálkozom az érettségivel,mert ugye a családi veszekedések után nagyon leromlottak a jegyeim,lógtam a suliból stb. Orvos akartam lenni,vagy legalább jobb életminőségben élni. Viszont azt hiszem teljesen megtörtem,nincs motivációm semmihez,nem érzem úgy hogy értelme lenne energiát fektetni bármibe is,mint tanulás,fogyókúra/sport,kapcsolatok építése,jövő tervezés. Legszívesebben csak feküdnék az ágyba és aludnék hogy ne tudjak semmiről, egy marék nyugtató kíséretében. Egyre inkább érzem,hogy talán véget kéne vetni az életemnek,mert üres,nem tudok változtatni és sose lesz jobb. Nem segít senki és semmi a legjobb jóindulat ellenére sem,se gyógyszer se barátok se orvosok semmi. Mit tegyek? Menjek a falnak?


2015. máj. 24. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem olyan dolog, hogy csak úgy eldöntöd, hogy vége és vége lesz, viszont erre lenne szükséged, egy kis akaratra, mert ha te nem akarsz változtatni, akkor semmi sem fog változni. Ezt kellene belátni és aktívan tenni is érte. Otthonról nem tudnál legalább az érettségi idejére elköltözni? Mondjuk nagyszülőkhöz, vagy más rokonokhoz?
2015. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
orvosnál voltál?
2015. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is teljesen ugyan ebben a cipőben jártam/járok. Nálunk is folyamatosan a családi viszályok voltak. Pánikbeteg lettem, nem voltak barátaim, egész nap itthon vertem a *aszomat. Tavaly nyáron elhatároztam magam, hogy ez nem mehet így tovább. Kerestem nyári munkát és elkezdtem szocializálódni. Az osztálytársaimmal is jobban kijöttem, mivel már nem az a csendes, visszahúzódó gyerek vagyok, aki csak ül egész nap és akkor beszél ha kérdezik. Illetve, ha teheted keress valamilyen példaképet, akit szívesen követnél. Én pl. Kimi Raikönenben találtam meg azt ami számomra a legfontosabb...a higgadtságot,szókimondó lettem. Remélem segíthettem.
2015. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen és tegyél a csuklódra egy gumit és ha az idiotàk cukkolnak csiptesd magad hogy tudj higgadt maradni..
2015. máj. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!