Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek volt már alvásparalízis...

Piriiiii kérdése:

Akinek volt már alvásparalízise? (. )

Figyelt kérdés
(...) az először hogyan élte meg? Főként olyan esetekre lennék kíváncsi, ami nem volt ijesztő, de olyan csodálatos sem, tehát: mozdulatlanság, a mellkason nyomás, és egy-két életszerű, hétköznapi hallucináció.
2015. máj. 26. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem minden másnap. Én már annyira megszoktam, hogy meg sem lepődök. Nem is félek már, csak úgy vagyok. Egyébként lehet hasznos is, a tudatos álmodás könnyebb vele, az pedig nagyon élvezetes.
2015. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom.

Nincsenek furcsa alakok, "gonosz lények"? Csak öntudatodnál vagy és nem tudsz mozdulni?

2015. máj. 26. 20:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az elsőnél fordult elő, de ébredés előtt azt álmodtam, csengetnek. Felriadtam, és a paralízis még tartott egy ideig, én meg fejben sürgettem, hogy múljon már el, mi van már, ajtót kell nyitnom (persze valójában nem csengettek). Érdekes képszakadás volt, mert valahol már tudtam, hogy nem, nem csengettek, mégis olyan volt, mintha nem tudnék parancsolni magamnak, hogy maradjak az ágyban. Nyaktörő irammal megindultam az ajtó felé, de félig még mindig aludtam, beleakadt a lábam a paplanba, és elestem. Olyan szerencsétlenül vágódtam el, hogy ráestem a vállamra teljes súlyommal (nem is védekeztem az esés ellen, nem tettem le a kezem, asszem valahogy futás közben visszaaludtam, vagy legalábbis lecsuktam a szemem, és újra az álomban voltam). A bal vállam sérült, a bal karom 3 hónapig béna volt, semmit nem tudtam vele csinálni. Egy évbe tellett a teljes gyógyulás.


Na ilyen volt a legdurvább alvásparalízishez köthető élményem.

2015. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Néha vannak csak alakok. De nem félek tőlük. Csak úgy ott vannak, aztán látják, hogy nem félek, eltűnnek, Én úgy maradok, becsukom a szemem, majd elmúlik. De nem vészes. Olyankor csukd be a szemed.
2015. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Legjobb megoldás ellene ha nem háton alszol. Nekem kétszer volt még gyerekként. Mindkétszer a nagy horror nézős korszakomban. Képzelheted milyen jól esett mikor a horrorfilből a lények ott állnak felettem 12-13 évesen és én nem hogy mozdulni, de kiabálni sem tudtam. Már jó sok idő eltelt azóta, de erre a két alkalomra nagyon emlékszem.

Aztán véletlen találtam rá erre a fogalomra, és utánaolvastam. Azóta mindig oldalt alszom :)

2015. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem idáig csak egyszer volt. Hason feküdtem, és félig nyitva volt a szemem. Át akartam fordulni a hátamra, de nem tudtam, semmimet sem tudtam mozgatni. Aztán láttam egy árnyat, mintha rámterítettek volna egy lepedőt, teljesen beburkolt. Úgy éreztem, hogy a hátamra fekszik valaki, még azt is éreztem, hogy belenyom az ágyba.

Ha nem esett volna le rögtön, hogy ez mi, szerintem belehaltam volna a félelembe.

2015. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kicsi voltam, olyan 5-6 éves talán. Valami miatt otthon maradhattam, ha jól emlékszem beteg voltam éppen. Feküdtem az ágyamban, ami nagyon alacsony (15-20 cm) volt. Karácsonyra kaptam egy lila dínó plüsst, azzal aludtam akkoriban, de mikor kinyitottam a szemem, láttam, hogy leesett a földre éjjel. Ahogy nyúltam volna érte, nem bírtam mozogni. Gondolhatod, mennyire beparáztam, de szerencsére pár perccel később anyukám bejött rámnézni, ekkor "kizökkentem" a paralízisből és már tudtam mozogni. A vicces az egészben, hogy nem mertem elmondani neki, szóval a mai napig nem tudja (23 vagyok), de kamasz koromig fogalmam sem volt róla, mi volt az. Akkor hallottam róla valahol.
2015. máj. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az az, amikor álmodom, de azt hiszem ébren vagyok, olyan már előfordult velem egyszer. Többször nem is szeretném, hogy előforduljon. :D
2015. máj. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Aha, tehát nem túl gyakori, amit írtam.

Hát, köszi a válaszokat! :)

2015. máj. 27. 16:56
 10/10 anonim válasza:

Kedves kérdező,


Nálam már sokszor előfordult mozdulatlanság és mellkason nyomás. Mióta feltetted a kérdést, azóta volt alvásparalízised?

2015. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!