Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen taplók az emberek...

Miért ilyen taplók az emberek a biciklisekkel?

Figyelt kérdés
Éppen mentem hazafelé a járdán, nem mentem gyorsan, mert nem túl széles, és kb. 10 méterenként átmegy rajta egy autós út is, mikor egy csaj a párjával sétált, lasítottam, gondoltam, hogy elengednek, csak félre áll az egyik, de nem, így majdnem belementem a csajba, ugyanis mindenhova nézett, csak előre nem, de ha nem megyek lassan, és nem fékezek le előtte 1 méterrel tényleg elütöm.. Ezután bocsánatot kértem, de még ő cseszett le, hogy mit képzelek magamról, nem látom, hogy ő ott van? És ő meg miért akkor vesz észre egy egyébként marha egyenes úton, mikor majdnem a pofájában landolok? Mindig figyelek, mert mikor még én is gyalogos voltam, féltem a bringáktól, de mindig figyeltem rájuk, és most is figyelek, nehogy neki menjek valakinek, inkább a bokron is át megyek, de ha egyszer nem férek el az úton, ők meg nem engednek el, elfoglalják az egész utat, akkor hol menjek, repüljek át fölöttük?
2015. máj. 28. 16:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek alapvetőn taplók mindenkivel, ne érezd magad kivételezettnek.
2015. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt biciklivel nem megyünk a járdán, másrészt ha mégis muszáj vendég vagy ott, ha nem engednek el, leszállsz, amíg nem tudsz menni. Írom ezt biciklisként.
2015. máj. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

"akkor hol menjek, repüljek át fölöttük?" Hát nem a járdán, mert ott semmi keresnivalód nincs!


Járdán tilos kerékpározni!


Két kivétel van:


Az első: Mivel a 12. évnél fiatalabb gyerekek főútvonalon még nem kerékpározhatnak, ezért ők haladhatnak a párhuzamos járdán, legfeljebb 10 km/h sebességgel.


A másik kivétel: lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, közlekedhetsz a járdán. De csak a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel.


Teljesen jogos ha a gyalogos nem számít rád nem figyel rád és fel van háborodva, mert te szegsz szabályt!

2015. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
És szabad kérdezni, mit kerestél biciklistaként a járdán? Értem én, hogy vigyáztál, de mégsem. Én is járok tilosban néha, de ilyenkor még inkább figyelek a másikra. Ott hibáztál, hogy feltételeztél valamit, ami nem következett be. Nem a gyalogosnak kell ügyelnie a járdán a járművekre, hanem fordítva.
2015. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
A járdán nem is tekerhetnél. Az úttestet kell használnod.
2015. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

A harmadikhoz: az úttest kerékpározásra alkalmatlan...

A túl nagy és/vagy veszélyes forgalom még nem teszi alkalmatlanná a rendelet szerint.

2015. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért megyek a járdán, mert mellette bal oldalt házak vannak, jobb oldalt pedig 5 sávos út, ami tele van autósokkal, kamionosokkal, és régebben egyszer majdnem kisodort az útra egy kamionos, azóta nem merek úton közlekedni. Érdekes, eddig mindenki ki tudott kerülni, meg én is mindenkit, de akkor is, az a tapló hangnem és szavak azért elég bántóak voltak, egyébként sem szeretem a káromkodást, mellesleg érdekes módon a párja nem szólt rám semmit, csak a barátnőjének, hogy figyelnie kellene.
2015. máj. 28. 16:48
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
És? Ha kocsival mennél és lenne egy baleseted, utána a járdán mennél???
2015. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az rendben van, hogy a saját testi épséged megóvásának érdekében felmész a járdára bringával, de legalább ilyen esetekben, még ha el is várható lett volna a csajtól, hogy értelmes ember módjára megpróbáljon minél kevesebb konfliktussal megoldani a helyzetet és elkerülni a balesetet, te akkor is csak "másodrendű" közlekedő vagy a járdán, szóval ne neked álljon feljebb. Vagy legalább szerelj fel egy csengőt és csengess rá majd intézd el egy egyszerű "köszivel" az út biztosítását. Mellesleg sok a tapló paraszt szóval ne csodálkozz. 22/f
2015. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Mert a biciklisek taplók.


Rám soha nem csengetett még biciklis, elütni viszont napi szinten akarnak.


Tegnap zebrán megyek át, jön szembe a zebra közepén egy biciklis, én meg nem tudtam, merre ugorjak, a nő meg csak ordít, hogy húzzak arrébb.


Eddig biciklit zebrán tolva embereket csak a híradóban láttam, amikor nyilván látják, hogy filmezik őket. smh

2015. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!