Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok pszichológiai könyvek...

Tudnátok pszichológiai könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy ez a helyes kérdés, de így tudtam megfogalmazni.

Olyan könyveket keresek, amikből tanulmányozhatom az ember típusokat, viselkedéseket, hogy hogyan lehet megnyerni az embereket, elérni, hogy higgyenek nekem és megkedveltetni magam mindenkivel, és hogy hogyan manipulálják az embereket...stb.


Remélem értitek. Nem arról van szó, hogy én most mindenkit át akarok vágni. Épp ellenkezőleg. Szeretnék átlátni a rossz embereken, meg szimplán csak érdekel, hogy pl. az a sok politikus hogyan tud ennyit hazudni és elhitetni ezt-azt az emberek többségével, na meg persze befolyásolni őket...


Előre is köszi.



2015. máj. 28. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Claudine Biland: A hazugság pszichológiája.

Nem tudom, hogy ilyesmire gondoltál-e, de ez valamennyire körbejárja a témát.

2015. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Allan Pease: Testbeszéd c. könyve pl ilyen, nagyon sok mindent le tudsz olvasni a másik testbeszéde alapján.
2015. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Paul Babiak és Robert D. Hare: Kígyók öltönyben - amikor a pszichopaták dolgoznak című könyvet ajánlom.


Most így első ránézésre lehet, hogy nem pont az, amire gondoltál, de azért nézz utána. Ez nem embertípusokat mutat be, hanem a pszichopatákat, akikre jellemző többek között amiket írtál, megkedveltetik magukat és manipulálják a környezetüket saját céljaik elérése érdekében. Bár a köny nagyon cégorientált, arról szól hogy "működnek, tevékenykednek" az ilyen emberek, ha állásinterjúra mennek, ha feljebb akarnak jutni a ranglétrán, stb. Az írók meg nagyon elismert emberek...


Remélem tudtam segíteni! :)

2015. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a pua irodalom a neked való.

az célzottan ezekről szól.

2015. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Utánajárok mindnek :)


Ha valakinek van még ötlete, arra is kíváncsi vagyok!

2015. máj. 29. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy könyvet sem ajánlanék neked.
2017. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!