Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen könyveket, tanulmányoka...

Milyen könyveket, tanulmányokat vagy akármilyen jellegű anyagot ismertek az (etnikai) asszimiláció pszichológiai hátteréről?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, hogyan mennek végbe ezek a folyamatok az egyén fejében. Például, egy egyén esetén, mikor jön el az a pont az életében, amikor már inkább gondolkozik a többségi nemzet nyelvén, mikor jön el az a pont, amikortól már gyakorlatilag nem visszafordítható a teljes identitásvesztés? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket boncolgató írásokra vadásznék. Sajnos nem egy tipikus, felkapott téma.

2015. jan. 2. 00:33
 1/4 anonim válasza:
100%
Ez a téma engem is nagyon nagyon érdekel! Nem tudom, hogy tanulmányokhoz vagy magán érdeklődésből keresed. Nemrég futottam rá erre a cikkre, ami egy könyvről szól, esetleg kapcsolódik.. kicsit. [link]
2015. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, köszi, érdekes volt a cikk. :)

Nem tanulmányhoz kell, szimplán érdeklődés.

2015. jan. 15. 23:31
 3/4 Tislerics Máté ***** válasza:
Ha kiderülne istenről hogy létezik, akkor már nem is lenne isten, hiszen a tudomány része lenne. Esetleg nevezhetnénk alkotónak, és utána azt neveznénk istennek aki őt alkotta... isten mindig elképzelt lesz....
2016. aug. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tislerics Máté ***** válasza:
Bocsi rosz helyre írtam a valaszt
2016. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!