Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti meddig várnátok mielőtt...

EagleHUN kérdése:

Ti meddig várnátok mielőtt elkezditek az új iratok elkészíttetését?

Figyelt kérdés

Sajnos elhagytam az irattálcám, személyi igazolvánnyal, lakcímkártyával, adókártyával, Eü kártyával együtt. Szerencsére sem kp sem bank stb. kártya nem volt benne.


Nem tudom pontosan mikor és hol maradt el, kb az elmúlt 3 hétben (már 1 hete keressük). A táskám zsebéből eshetett vagy lophatták ki. Azokat a helyeket ahol nálam volt a táska és kevesen járnak arra, már jórészt átnéztük.


A megyeszékhelyen ahol lakom, a talált tárgyak osztályán már többször érdeklődtem, de még nem adta le senki.


Van értelme a helyi rádióban újságokban hirdetni, hogy keressük? (Hangsúlyozva hogy érték nem volt benne, csak iratok!?)

Ha kilopták lehet hogy kukában végezte?!

Valahogy visszaélhetnek az adataimmal?

Meddig várjak hátha leadják vagy máris kezdjek újat csináltatni?


Szerencsére jogsim és útlevelem is van, így azonosítani tudom magam!


Hasonló tapasztalatokkal rendelkezőktől várok főleg infókat, meddig vártak, meg lett-e végül stb...



2015. máj. 29. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal bejelentetted a Rendőrségen az eltünést? mert ha nem irány oda azonnal, ugyanis addig míg nincs bejelentve, addig ha bárki illetéktelen felhasználja az okmányaidat, te vagy a felelős. Ha viszont bejelentetted, és jegyzőkönyvezték attól a pillanattól kezdve már nem.

Ideiglenes személyit meg azonnal kell csináltatnod.

2015. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az 1-es. Azonnal be kell jelenteni, mert esetleg vesznek a nevedre egy mosógépet vagy egy telefont, te meg fizetheted a részleteket. Én bejelentettem, kaptam róla egy igazolást, de 2 hét múlva behívtak a rendőrségre, ahol leadta valaki. De 3-4 hét elteltével erre már nem látok reális esélyt. Szerintem rendőrség, utána okmányiroda útlevéllel, vagy Születési anyakönyvivel a következő lépés.
2015. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Voltam a rendőrségen. Ott azt mondták hogy ha náluk leadná valaki akkor ők is átviszik a talált tárgyakhoz a jegyzőhöz. Ezt elmondta a rendőr, semmiféle jegyzőkönyv nem készült.
2015. máj. 29. 17:29
 4/13 A kérdező kommentje:

Mi van ha kihagyom a rendőröket? (Az előbb írtam hogy nem vettek föl jegyzőkönyvet.)

És rögtön (hétfőn) elkezdem csináltatni az új okmányokat az okmányirodán? Az nem igazolja hogy szükségem volt rá mert elveszett, ha ott elindítom a folyamatot? Szerintem igazolja, marad nyoma a dolognak.

2015. máj. 29. 17:32
 5/13 A kérdező kommentje:

"mert esetleg vesznek a nevedre egy mosógépet vagy egy telefont, te meg fizetheted a részleteket"

Ez meg eleve ostobaság. Ha hitelre vásárol valaki, vagy előfizetéses szerződést köt, akkor ahhoz kell az aláírás is, ha nem egyezik az enyémmel akkor már ott bukják a dolgot, pereljen nyugodtan. Kettő ha nem nézi össze rendesen az okmányon a fényképet az illető arcával ott még inkább bukja a dolgot, az az eladó/szolgáltató baja, ez szembesítésnél úgyis kiderül!

Szóval szerintem amit erről írtatok hülyeség, nem tudnak még úgy se ráverni valakire valamit, ha az iratával ténylegesen visszaéltek.

2015. máj. 29. 17:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig készítenek hivatalos jegyzőkönyvet a rendőrségen személyigazolvány eltűnésekor, még az órát és percet is ráírják a kapitányságon.
2015. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a jegyzőkönyvvel mész az okmányhivatalba és készítík neked az ideiglenes személyit.
2015. máj. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Menj vissza a rendőrségre!
2015. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha ostobaság, akkor ostoba vagyok. meg az exapósom is az, mert neki az ellopott papírjaival céget alapítottak(!) és évekig járt ez miatt a bíróságra. Pénzébe nem került a per, de rengeteg idegeskedésébe. Ugyanígy járt a kollegám, akinek a papírjaival már nem emlékszem milyen visszaélés történt, de 2 évig mászkált a rendőrségre, és a bíróságra. Ő is ostoba volt ezek szerint. De az is lehet hogy te vagy ostoba, és nem mi.
2015. máj. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
41%
Én is tudok olyan esetről, hogy hasonlóképp ostoba volt egy rokonom. Az igaz, hogy nem kell kifizetned a papírjaiddal hamisított szerződést, de ez több év bírósági procedúra, és kellemetlenségek tucatjai. Szóval szerintem egy elnézést jár annak akit leostobáztál.
2015. jún. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!