Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti meddig várnátok mielőtt...

EagleHUN kérdése:

Ti meddig várnátok mielőtt elkezditek az új iratok elkészíttetését?

Figyelt kérdés

Sajnos elhagytam az irattálcám, személyi igazolvánnyal, lakcímkártyával, adókártyával, Eü kártyával együtt. Szerencsére sem kp sem bank stb. kártya nem volt benne.


Nem tudom pontosan mikor és hol maradt el, kb az elmúlt 3 hétben (már 1 hete keressük). A táskám zsebéből eshetett vagy lophatták ki. Azokat a helyeket ahol nálam volt a táska és kevesen járnak arra, már jórészt átnéztük.


A megyeszékhelyen ahol lakom, a talált tárgyak osztályán már többször érdeklődtem, de még nem adta le senki.


Van értelme a helyi rádióban újságokban hirdetni, hogy keressük? (Hangsúlyozva hogy érték nem volt benne, csak iratok!?)

Ha kilopták lehet hogy kukában végezte?!

Valahogy visszaélhetnek az adataimmal?

Meddig várjak hátha leadják vagy máris kezdjek újat csináltatni?


Szerencsére jogsim és útlevelem is van, így azonosítani tudom magam!


Hasonló tapasztalatokkal rendelkezőktől várok főleg infókat, meddig vártak, meg lett-e végül stb...



2015. máj. 29. 09:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Előző nem a válaszoló személyének szólt az "ostobaság" hanem a választ tartom annak, ha személyt akarnék annak nevezni azon nincsen "-ság".
2015. jún. 4. 18:48
 12/13 A kérdező kommentje:

- Nos azért leírom mi hogy ment, hátha valaki hasznát veszi:


Bementem az okmányirodába. Ott eleve jegyzőkönyv készült! Amit kinyomtattak az ideiglenes "nyomtatott" személyivel együtt. Mondtam nekik hogy egy hete keressük, és az az előtti 2 hétben tűnt el, így beirtak egy általuk kiválasztott fiktív dátumot (Május 15.) eltűnési dátumnak a jegyzőkönyvbe.

A személyi igazolványt újra elkészíttetik, gyakorlatilag az előző pontos másolata lesz, beleértve a lejárati dátumot is ami 2017. Ez van.

Egyébként 1500 HUF az ára.


A lakcímkártyát azonnal újranyomtatták. 1000 HUF áron.


Az TAJ kártyát csak a központi kormányhivatalban, a egészségbiztosító ablaknál tudnák újranyomtatni, de a személyit és lakcímet készítők lebeszéltek erről.


Ugyanis 3000HUF, igaz nem jár le. És azt tanácsolták csináltassak ingyenesen EU-s egészségkártyát, mivel az ingyenes, és a TAJ számom is tartalmazza így tökéletesen helyettesíti a másikat. Annyi különbséggel hogy 2-3 évente lejár és újra ingyen el kell készíttetni.

Így is történt ingyen és azonnal kaptam.


Az Adókártyát majd a NAV-al csináltatom újra, de mostanában nem fog kelleni úgyhogy ráér.

2015. jún. 4. 18:55
 13/13 A kérdező kommentje:
Egyébként minden nézet különbségtől eltekintve mindenkinek köszönöm a válaszát.
2015. jún. 4. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!