Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akit középiskol...

Van itt olyan, akit középiskola után nem vettek fel egyetemre? Mihez kezdtetek magatokkal?

Figyelt kérdés

Nagy eséllyel nem vesznek fel sehova... De úgy őszintén, nincs is kedvem továbbtanulni. Egyszerűen elveszettnek érzem magam, eddig elvegetáltam valahogy, de most már nem lehetek csak úgy el, mint hal a vízban.

Szerintetek mit csináljak?!

19/L


2015. máj. 30. 01:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Jó kommunikációs készségekkel rendelkezel? Szeretsz új ebereket megismerni?

Ebben az esetben van ötletem. (privátban)

2015. máj. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Introvertált vagyok. De talán magamra tudok erőltetni egy "barátságos, mindenkivel el tudok beszélgetni" maszkot.
2015. máj. 30. 01:09
 3/8 anonim válasza:
dolgozhatsz és/vagy újraérettségizhetsz abból, ami esetleg szarul sikerült és/vagy elvégezhetsz valami tanfolyamot
2015. máj. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy ideig semmit, aztán az angoltudásomnak köszönhetően találtam egy kis munkát. Most meg megint jelentkeztem aztán meglátjuk. Érdekelnek dolgok de mégis olyan üresnek látom a jövőt. Egész életemben ezt vártam, hogy elérjek ide, aztán most meg mégis elég lehangoló.
2015. máj. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
72%

Ne hogy azt hidd, hogy mindenki egyetemre megy. Egyébként sem érsz sokat a diplomával... Ismerek olyat, akinek 4 diplomája van, és nem tud elhelyezkedni, így közmunkát végez. Én egyébként a középiskolát végigszenvedtem, nem is volt kérdés, hogy nem megyek egyetemre. Sosem vonzott az iskola világa. Hányingerem van attól a sok baromságtól, amit az emberek fejébe tömnek az iskolában. "Az egyetem elbutít, a főiskola besároz." Ez egy idézet, de nagyon igaz.

Arról meg már nem is beszélek, hogy milyen buták az egyetemisták.

2015. máj. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem kell mindenkinek továbbtanulnia. Akit egyébként se vesznek fel, vagy éppen felvesznek, de semmi kedve hozzá, az nem oda való. Végezz el valami tanfolyamot vagy tanulj egy szakmát, amihez kedved van.
2015. máj. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem nem vettek fel és utána Katona is lettem egy évig, mert akkor még volt ilyen. Azután elvégeztem egy OKJ-s számítógépes tanfolyamot, jártam munkaügyi központba, letettem a jogsit, voltam fél évet supermarketben na azok gyilkos munkahelyek. Majd egy ismerős révén bekerültem egy akkor még kezdő kis céghez(teljesen más terület volt mint amit szakközépben tanultam), ott 5 évig voltam és kitanultam a szakmát és utána 11 éve ugyanezt csinálom, csak egy fővárosi munkahelyen. Persze szerencsém volt, mind a kis céggel, hogy beletanulhattam, mind a fővárosi munkahelyem stabil cég, bár az utolsó 2 évben kicsit itt is nagy a fejetlenség és káosz, de remélem hamarosan stabilizálódik újra a cég, melóm annyi van, hogy megszakadok...Nem tudok nyelvet sem, viszont imádok dolgozni,rugalmas vagyok és így nagyon jó munkaerőnek számítok. Fontos a jó hozzá állás a melóhoz, a fejlődni akarás. Van 2 velem egy idős 77-es kollégám, mi vagyunk az "elit" a fiatalok sokat sírnak, hanyagok és nem szeretnek nagyon gályázni. 37/F
2015. máj. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem lehet, hogy felvettek volna, lehet, hogy nem, ez már nem fog kiderülni, mert nem jelentkeztem sehova. Nem érdekelt semmi, olyat meg nem akartam választani, amit "talán megszeretek" idő közben.

Augusztus utolsó hetében ballagtam be egy suliba, ahol szakmára jelentkeztem. 3 év alatt elvégeztem, most abban dolgozok, de nem nekem való. Most forrt ki bennem az, hogy mi is szeretnék lenni, le akarok nyelvvizsgázni és emelt szinten érettségizni, hogy jövőre jelentkezhessek egyetemre. Tanulni sosem késő.

Esetleg, ha beszélsz nyelveket, kimehetnél külföldre egy évig, amíg nem döntöd el, mit szeretnél kezdeni magaddal. Sokan keresnek aupairt a gyerekük mellé, mellette sokszor még nyelvtanfolyamot is fizet az "új családod", kapsz fizut és zsebpénzt is. A vegetálásnál mindenképpen jobb.

2015. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!