Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért mennek olyan...

Sokan miért mennek olyan szakokra továbbtanulni, amellyel tudják, hogy munkanélküliek lesznek, vagy rosszul fognak keresni?

Figyelt kérdés
Nem értem sokszor az embereket. Van egy nagyon jó lány barátom, tavaly teljesen kiakadt, sírt, mert nem vették fel szociológiára. Én elmagyaráztam neki, hogy örüljön neki, mert megbánta volna, hisz egész életében minimálbért keresne, ha egyáltalán el tudna helyezkedni. Erre most hallom, hogy idén szintén csak azt a szakot jelölte! Miért ilyenek az emberek, hogy fejjel rohannak a falba? Tudják hogy rossz lesz nekik és megbánják, de küzdenek a rosszért!

2015. jún. 1. 11:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl egyátalán nem érdekel a pénz. Ennek ellenére mérnök leszek nem sokára, de meg tudom érteni az ő álláspontjukat is. Én sohasem értettem azokat, akiknek az az elsődleges szempont, hogy utána hol tudnak elhelyezkedni.
2015. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig egy 18-19 éves személynek illene utánanézni, hogy mi is kell a munkaerőpiac és mivel hogy lehet boldogulni, mert utána csak nyafognak, hogy jaj diplomás vagyok és nincs állásom, vagy ennyiből hogy lehet megélni!


Amúgy megkérdezhetlek "leendő kolléga", hogy milyen mérnök leszel?

2015. jún. 1. 11:52
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

A dolgozók 60%-a minimálbért keres, és a dolgozókorú lakosság 40%-a munkanálküli.


Így még egy minimálbéres állás is "vonzó".


Amúgy ha az állam fizeti, akkor az illető joggal feltételezheti hogy igenis lesz munkája ha elvégzi a szakot, elvégre azért van államilag meghatározott hallgató limit állami térítésre.

2015. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

De kérdem én, pl rengeteg humán szakot minek képzünk? Milyen értéket teremt a humán? SEMMIT!


A reál szakosokból és a jól képzett szakmunkásokból akkora hiány van, hogy ha a legtöbben annak mennének, akkor is óriási hiány lenne belőlük de így? Képzünk nem tudom hány magyar szakost pl! De minek? Mennyivel segíti előre az emberiséget az hogy ez a költő mire gondolt ebben a versben?? Semennyire!

2015. jún. 1. 12:00
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Ne a diákot szidd, hanem aki meghúzta a felvételi limiteket.


Amúgy hazugság hogy szakmunkáshiány lenne, ahogy az is hogy a "humán" nem teremt értéket.


A legnagyobb probléma (az állami térítéses limitek teljes tervezetlenségénél is nagyobb), hogy túl nagy a lakosság létszáma.

2-3 millió főt le kéne faragni. Úgy, hogy a 0-1-2 gyerekeseket kéne támogatni, a 3+ gyerekeseket durva adóterhekkel súlytani.


Vissza kéne állítani a sávos adózást, eltűntetni a munkavállalást akadályozó közmunkát, felemelni a minimálbéreket legalább a megélhetési küszöbre, rendesen szétválasztani az egyházakat az államtól (semmi állami hitoktatás, semmi Kölcsey-himnusz, semmi kincsátri támogatás egyházaknak stb.), kitalálni mit TERMELJEN az ország (nem nyersanyagot, nem fizikai terméket, nem élelmiszert, hanem SZOLGÁLTATÁST, informatikát, vagy bármi mást ami minimális alapanyagot igényel)...


Fene, meg lehetne játszani hogy az ország fő tereméke az adatnyilvántartás legyen. Svájc is a bankjaiból él (ami szintén nem "reál" cucc), miért ne tehetné más is. De ahhoz persze le kéne váltani és örökre eltiltani a mostani politikusi réteget...


Szóval itt messze nem azzal van a probléma hogy vki könyvelőnek jelentkezik, vagy nemzetközi kapcsolattartónak (anélkül hogy adod el a cuccost, eh?).

2015. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%
Ha megnézed a statisztikákat, nem sok köze van az iskolai végzettségnek az anyagi helyzethez.
2015. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
jajj, már megin egy "okos" ember
2015. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Itt a dilemma,hogy ki mit kezd az életével:

Olyat tanul,ami érdekli vagy amivel jól lehet keresni?

Annak a legjobb,akit pont olyan szakterület érdekel,ami keresendőnek számít a munkaerőpiacon. Aki meg olyanra vágyik,amit nem becsülnek meg manapság....

Nézd,hagyd. Nem fogja elhinni,amíg maga nem tapasztalja meg a választása árnyoldalát. Próbáltál tanácsot adni neki,figyelmeztetni, amit lehetett megtetted.

2015. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

" Milyen értéket teremt a humán? SEMMIT! "


Ezzel a mondatoddal csak azt bizonyítottad be mérhetetlenül szűklátókörű vagy és semmit sem értesz a társadalom működési folyamataiból.



Magáról az eredeti kérdésről csak annyit; hogy senki nem tudja megmondani, hogy 10-15 év múlva milyen szakemberből hányra lesz szükség, és hogy fogják Őket fizetni.

2015. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

"A legnagyobb probléma (az állami térítéses limitek teljes tervezetlenségénél is nagyobb), hogy túl nagy a lakosság létszáma.

2-3 millió főt le kéne faragni. Úgy, hogy a 0-1-2 gyerekeseket kéne támogatni, a 3+ gyerekeseket durva adóterhekkel súlytani.


Vissza kéne állítani a sávos adózást, eltűntetni a munkavállalást akadályozó közmunkát, felemelni a minimálbéreket legalább a megélhetési küszöbre, rendesen szétválasztani az egyházakat az államtól (semmi állami hitoktatás, semmi Kölcsey-himnusz, semmi kincsátri támogatás egyházaknak stb.)"


Ez kész kommunista-hazaáruló propaganda!!!

2015. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!