Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sürgős! Egy értelmi fogyatékos...

Sürgős! Egy értelmi fogyatékos "terrorizál"?

Figyelt kérdés
Tényleg nem tudok már kihez fordulni. Minden vasárnap kezdődött, amikor reggel emberek tömege írt nekem Facebookon, hogy miért van nekem új Facebookom... Aztán értetlenkedve bámultam, majd láttam, egy új fiókot készített a nevemmel és a képemmel valaki. Aztán az írás stílusból leesett: az értelmi fogyatékos(?) osztálytársam volt, aki folyamatosan hajt rajtam végig lelki terrort. Még az nap szóltam a helyi gyermekjogi képviselőnek, ő írt neki levelet, de nem reagált rá. Aztán másnap (Vagyis ma) bevallotta, de úgy hogy csak a negyedik órába vállalta fel, addig kellett "vallatni". Szóltam ugye még reggel Osztályfőnöknek, aki ugye szólt Igazgatónőnek. Aztán lett egy kis zűr. Jaj, azt elfelejtettem közölni, hogy mindenkinek irkált minden félét. Egy ötödikes sulis társamnak például olyat, hogy ő az életem szerelme meg ilyenek, amit ugye még el is néznék, mert az adott személlyel jó kapcsolatot ápolok, de akkor is, kitudja kinek irkált még? Igazából senki nem foglalkozik az üggyel, anyukámat se érdekli már - miért, hiszen úgy is tudjuk ki az...-, azonban szerintem joggal vagyok kiakadva, hiszen az összes ismerősömet felvette, és hozzá még olyanokat, akiket nem is ismerek. De a profil használója azonban elfelejtette az email címét, tehát a Facebook csak úgy van a maga univerzumába. Törölni azonban nem szeretném véglegesen, hiszen látni akarom hogy kinek irkált. Nem tudok mit tenni, a gyerek folyamatosan piszkál, lelki terrort végez rajtam - amúgy pszichológushoz járok társadalmi okok miatt... - és itt maradtam egyedül. Anyukám szerint itt már csak a rendőrség segíthet, azonban én nem látok benne fantáziát - nekem az túl durva. Szóval mit csináljak?
2015. jún. 1. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezek hozzátartoznak az iskolai élethez, ilyenkor normális gyerek csinál egy ugyanolyan kamuprofilt. Ez olyan mint ha megütnek, akkor visszaütsz.

Később az életben mit csinálsz majd olyan helyzetekben amikor nem lehet a rendőrséghez fordulni?

Amúgy meg nevetséges, ez kb olyan mint ha azért indítanál eljárást mert valaki ellopta a tolladat.

2015. jún. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez személyiség rablás/okirat hamisítás. Jogi lehetőségeim lennének, ami szerintem egyáltalán nem nevetséges. De köszönöm a biztatást.
2015. jún. 1. 23:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ird ki a faladra hogy ez történt

legyen kiemelve hogy a másik oldal kamu

írj a facebook adminoknak h töröljék a kamu profilt

verd pépesre a "fogyatékost"


írhatsz ide is: [link]

2015. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM!!!

- Egyébként azt elfelejtettem írni hogy 14/F.

És amúgy utánakérdeztem és papírja van arról hogy értelmileg fogyatékos..

2015. jún. 1. 23:23
 5/9 A kérdező kommentje:
De a Facebook vezetősége felé hogy tudnám ezt eljuttatni? :) Van valami ilyen email címük? Nem tudod feltüntetni? :)
2015. jún. 1. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Jelentheted a profilt.


Hogy mennyire veszik komolyan a jelentgetéseket azt nem tudom, de egy próbát megér.

2015. jún. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
menj az adatlapjára és bal oldalt van olyan gomb, hogy "jelentem", azzal tudod bejelenteni a hamis profilokat. szólj pár ismerősödnek hogy ők is jelentsék!
2015. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt nem fogom, mert törlés előtt megakarok győződni arról, hogy kinek irkált, hogy kik előtt mocskolt be.
2015. jún. 2. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én is jártam így sajnos engem évekig zaklatak emiatt.

Minden féle képen,ezt el kell intézni az ügyett, mert hid el komoly következményei is lehetnek.Ami internetre fel kerül attól sose szabadul meg az ember.

2019. jún. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!