Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek az értelmi...

Hogyan viselkedjek az értelmi fogyatékosokkal, ha megsértik az "intim" szférámat?

Figyelt kérdés

Ma volt a harmadik alkalom, hogy egy gyönge elméjű (nem ugyanaz, ő már a harmadik), odajön hozzám, zavarba ejtően viselkedik, köszönget, utánam bámul, és megkérdezi, hogy adhatok-e egy puszit (?)... mindenesetre kétlem, hogy csak valami barátságos megnyilvánulás az egész,úgy tűnik tetszem nekik, ami eléggé megijeszt. Egyszerűen félek.


Ilyenkor barátságos vagyok, bár próbálok mihamarabb elmenni a helyszínről. Ez lenne a megoldás? Legyünk velük kedvesek, mert legalább lesz egy jó napjuk??!

15 éves vagyok, és rémít, hogy egy 20-30 éves értelmi sérültnek tetszenék. Kiráz a hideg...

Máskor hárítsam el a kérdéseket, legyek goromba, küldjem el őket melegebb éghajlatra?!



2014. máj. 21. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit keresel ott, ahol ők vannak?
2014. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
semmit! utcán, buszon, emeletes ház földszintjén... mindenhol vannak.
2014. máj. 21. 18:09
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es: gondolom önkéntes munkán volt.

Megmondod neki, hogy nem szeretnél puszit.

De amúgy ők általában tényleg csak egy puszit akarnak, nem lesmacizni.

2014. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Érdekes. Én hála istennek nem sokat látok, pedig nagyvárosban lakom.
2014. máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ööö.... szkeptizmus?-.-
2014. máj. 21. 18:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem így értettem.

Csak nem tudom, hogy hol tudsz ennyivel találkozni.

2014. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem minden csökkent értelmű van különböző intézetekben, valahogy megél, van egy egyszerű állása, stb.

Szintén nagyvárosban lakom.

2014. máj. 21. 18:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Még nagyon régen, fiatal korában a nagymamám fogott ki egy ilyet, a HÉV-en, munkába menet. Egy fiatal, talán 20 körüli / bár, lehet, hogy idősebb volt, mert a korát sem könnyű némelyiknek megállapítani / srác nyomult utána. Amerre a nagyi ment, ő utána, hiába próbálta elkerülni, az mindenáron hozzá akart érni, odabújni. Végül a mama rárivallt, hogy "Ha nem fejezed be, lerepítelek a HÉV-ről!" Ez hatott, végül önként leszállt a srác a következő megállónál. Persze, lehet, nem kellett volna ilyen keményen, de az ilyen szitu azért kihozhatja a dühöt az emberből.

Legjobb ha udvariasan, de határozottan lerázod / Pl. "Nem"! vagy "Hagyj békén!" és odébbállsz a helyszínről.

2014. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle, egyszerűen kerüld el, ne engedj neki semmmit, koptasd le. Ne lássa hogy félsz tőle semmiképp. Szinte minden szellemi sérült túlfűtött szexuálisan, szerinted miért van, hogy az elmegyógyban a nők kajájába fogamzásgátló van belerakva? Én sok történetet hallottam erről, gyakorlatilag non-stop szexelnek, a folyosón, a wc-n, mindenhol. Meg az a jobbik eset, ha különböző neműek. Tehát nem szabad velük jópofizni, meg engedni, hogy hadd pusziljon meg, mert a végén még megerőszakol. Most lehet lepontozni, de ez az igazság, jó hogy szegények, meg sajnálni kell őket, de ami igaz az igaz.
2014. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es: Azért ennyi hülyeséget leírni, nem elmebeteg, hanem szellemi fogyatékos.

Én velük dolgozok, és tudom hogy viselkednek.

2014. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!