Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki szegény, maga tehet róla!...

Aki szegény, maga tehet róla! Mit gondoltok erről a kijelentésről?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt GYIK-en, hogy sokan úgy gondolkodnak, hogy aki szegény, az maga tehet róla, mert miért nem tanult tovább, vagy próbál válltani, esetleg külföldre költözni.


Mások meg azt írják, hogy hogy tanuljon tovább, lehet hogy nincs rá lehetősége. Hogy költözzön külföldre, ha nem beszél nyelvet, de erre meg azt szokták írni, hogy rengetegen munka mellett tanulnak tovább, a nyelvtanuláshoz nem kell vmi nagy befektetés, csak néhány könyv.



Szerintetek mi az igazság?



2015. jún. 3. 15:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Jókat írtok eddig mindenkinek ment a zöld! (Örülök, hogy nem ilyen tipikus GYIK-es kommentcsatába ment át az egész, hanem értelmesen mindenki leírja, hogy mit gondol és érvekkel alá is támasztja)
2015. jún. 3. 16:01
 12/15 dorgabi válasza:
Az igazság, hogy az élet nem csak fekete vagy fehér, még ha sokan így is gondolják.
2015. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez a dolog sok mindentől függ. Tényleg nem lehet fekete-fehéren szemlélni, mert ahány ember van, annyiféle a történet... Nem lehet kijelentéseket tenni, hogy "te szegény vagy, én bezzeg gazdag, mert én tudtam tenni érte, te is tehettél volna stb." Nem szeretem az ilyen szarkasztikus véleményeket.


A legfontosabb szerintem, amit a #6-os írt. Úgy hívják ezt másképp, hogy a tanuláshoz való hozzáállás, attitűd. Aki szegény környezetből jön, annak általában negatív attitűdje van a tanuláshoz, amit a család, a kortársai is erősítenek benne. Aki szakiskolába, gettóiskolába, szegények iskolájába jár, abból kevés eséllyel lesz orvos vagy fizikus. De nem azért, mert hülye, és lusta érte tenni, hanem azért, mert nincs benne az a kialakult tudat, ami másban benne van, hogy ha tanul, előre jut. Egyszerűen nincs belé nevelve ez, sok ember tehát ezért nem képes megtervezni a jövőjét és tenni érte, mert a szüleinél is már azt látta, hogy dolgoznak és hazaérve TV-t néznek. Az ilyen ember nem lusta, csak egyszerűen így szocializálódik.


Akinek viszont diplomások a szülei, vagy a szüleiben van ambíció, hogy ha valamiért nekik nem, akkor a gyereküknek sikerül majd "nagyra törni", akik jó iskolába kerülnek, azoknál más a helyzet. Ott a környezet is elvárja, hogy tanuljanak tovább, és ez az elvárás a gyerekben is meglesz önmaga iránt. Az ilyen ember felnőve mindig a jobbat akarja, és hajt a sikerekért.


Persze ez is fekete-fehér így, ahogy leírtam. Sok ember lehet, hogy szeretne tanulni, de hülye hozzá. Más okos, de lusta, nincs kedve, így tesz rá. Tehát van, akinek tényleg a hibája, hogy nem jut sehová és szegény. De a legtöbb ember csak sodródik az árral, és a legtöbben csak tovább öröklik a szüleik szociális körülményeit.

2015. jún. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek több hozzászólással, szinte nincs is mivel kiegészíteni. Azért a kannás bort vedelő koldussal kapcsolatban is biztosak lehetünk abban, hogy sose így tervezte. Ha mernénk egymás felé fordulni, senki nem értetlenkedne ezen se.


A felelősség vicces jószág egyébként. Ritkán 100% és még ritkábban 0%. Valahol a kettő közt mozog többnyire. A gyerekként és fiatalon eldőlt dolgokkal kapcsolatban pedig sose jut túl közel a 100%-hoz. El se meritek képzelni, mit kapnak jóravaló, ügyes és eszes gyermekek a saját szüleiktől nap mint nap, mire tényleg bukdácsolni kezdenek az iskolában. Soha nem fogod hallani a médiában ezt. Soha nem fog senki dolgozni a megoldáson. Erejük teljében levő, tudatos polgárokból álló társadalmat nem lehetne így terelgetni "vissza a munka világába", meg hasonlók, miközben a pofájukba tolják nap mint nap, hogy ők meg azért mégiscsak milyen császári módon elvannak a mi önként választott szegénységünkből.

2015. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Aki szegény nem tehet róla.
2015. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!