Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Esélyes, hogy csalók voltak...

Esélyes, hogy csalók voltak és jól átvertek? Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt felhívott egy nő telefonon, hogy az egyik gyerekkórház számára gyűjtenek ultrahang gépre, és szeretnék e adakozni 1500 Ft-ot. Előtte éjszakás voltam, épp a legszebb álmomból ébredtem, azt se tudtam kb hol vagyok. Többször előfordult már, hogy ha alvás közben hívtak telefonon, pl családtagok, válaszoltam a kérdésekre értelmesen, de utána visszaaludtam, nem is emlékeztem rá hogy beszéltünk egyáltalán. Most is azt hittem csak álmodtam, aztán megnéztem a híváslistát... szóval rábólintottam hogy adakozok, azt mondta a nő, hogy küldenek egy sárga csekket a kórház bélyegzőjével stb... nevet és lakcímet kellett megadni. Csak ébredés után gondolkoztam el, hogy mi van ha csalók? Nem halok bele 1500 Ft-ba, de lehet ebből nagyobb károm? Mire tudnak ilyen kevés adatot még felhasználni?
2015. jún. 3. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Az adataiddal semmi baj, azzal semmire nem mennek.

Ha küldenek csekket, nézd meg a címzettet, és keress rá neten.

2015. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csekket küldenek, még nem fizettél semmit, úgy is dönthetsz, h mégsem fizeted be. Elméletileg rajta lesz a neve, címe, akinek küldenéd, utánuk tudsz nézni. A neveddel, címeddel más adatok nélkül nem tudnak visszaélni.
2015. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos most is alvásból riadtál fel és a kérdést is csak álmodod
2015. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Most kicsit megnyugodtam.

#3 nagyon vicces...

2015. jún. 3. 19:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkaptam a levelet, nem átverés szerencsére :)
2015. jún. 12. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!