Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Átvertek az interneten. Mi a...

Átvertek az interneten. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Otthoni internetes munkát ajánlottak. 400 Ft-ot kellett befizetni. Természetesen kiderült, hogy kamu az egész. Még 4 ember átvert rajtam kívül. Csak bankszámlaszámot tudok és meg is van szüntetve. Ennek már 2 és fél éve. Foglalkoznak az üggyel?

2014. okt. 21. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Két és fél év kellett ahhoz, hogy egy kérdés kiírásáig eljuss? És mikorra tervezed a feljelentést? Lassan elévül a dolog. 4x400 Ft=1600 Ft. Hát nem kereste magát hülyére a csalással, ha tényleg csak ennyi volt.


Legyen ez tanulópénz. Én is hülye voltam, mert én 1000 Ft-ot fizettem, úgy hogy tudtam kamu. Aztán mehettem többször is tanúskodni a rendőrségre, úgy hogy én nem is tettem feljelentést.


Neked, s mindenkinek ajánlom figyelmébe: nincs regisztrációs díj. Uniós szabály munkaügyekben, hogy munkát keresőtől nem szabad semmiféle címen pénzt kérni. Ez még az online hirdetési oldalakra is vonatkozik.

Álláshirdetés és közvetítés csakis a munkát kínáló számára lehet fizetős.

2014. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

400 Ft-ért miért harcolsz?

Olcsó tanulság volt.

2014. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Te 400 ft miatt nem tudsz két és fél éve aludni?

Irigylem a problémáidat, én tegnap elhagytam egy 500ast, de le is sz.rom mert nem ér annyit, hogy felhúzzam magam :D

2014. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó

Ezt csak kitaláltad, hogy fölényben legyél és nem is hagytál el 500-ast.:P

2014. okt. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
De tényleg elhagytam :D Bár az is lehet hogy kilopták a zsebemből :D
2014. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem engem meg 20000-rel vertek át. lényegében azt mondta a "koléga" hogy utaljak neki 20k-t és kivisz dolgozni külföldre. a többi meg személyesen fizessem. aztán majd hív ha indulunk, 4 hete várom a telefont. a címe, neve megvan. de ezzel mehetek rendőrségre?
2014. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!