Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jobban kéne éreznem magam...

Jobban kéne éreznem magam attól, hogy másoknak mennyivel rosszabb, mint nekem?

Figyelt kérdés

Teljesen felborul az életem, teljesen át kell szervezni mindent, és ez iszonyúan megvisel lelkileg.

Mondták többen, hogy örüljek, hogy legalább van fedél a fejem fölött, stb, és hogy mennyien vannak, akik fele olyan jó élethelyzetben sincsenek, mint én.

Nem értik meg az én nézőpontomat, hogy semmi értelme más életéhez viszonyítani az enyémet, és attól nem fogom a jelenlegi káoszban jobban érezni magam attól, mert másoknak mennyivel rosszabb.

Anno, amikor komoly lelki problémákkal küzdöttem, akkor is mondta nekem valaki, hogy gondoljak arra, másoknak mennyivel rosszabb, és az én problémám meg fog oldódni hamarosan, az övék pedig nem.

Hátha ettől jobban érzem magam... De miért kéne jobban éreznem magam attól, hogy másoknak rosszabb?

Amikor van egy jó életem, amivel elégedett voltam, és boldog, és most rosszabb lesz a helyzet, ami annyira megvisel, hogy már egészségügyi gondjaim is vannak miatta. Másnak, akinek pl nincs fedél a feje fölött vagy éhezik, nyilván a mennyország lenne úgy élni, ahogyan én élek (egyébként teljesen átlagos életről beszélek), de ettől most jobban kellene éreznem magam?


2015. jún. 10. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A lehetőséget nézd egy adott helyzetbe, sose a nehézséget:)

Az ilyen szögel meg sosem törődtem: "másoknak mennyivel rosszabb".

Legyen mindenkinek jó, és boldog, akkor mindenki örül:)

2015. jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért mondják ezt, mert ha megpróbálod értékelni azt amid megvan, lehet nem tűnik olyan súlyosnak a jelenlegi problémád.Jó pozitív hatással van az emberre, ha látja a dolgokban az örömöket.


Nem rég voltam az onklógián, és esküszöm, hogy sok minden átértékelődött bennem, hogy mi fontos az életben, és miért kell örülni a most kis dolgoknak.


Lehet holnap már azon szomorkodsz, amin ma csak nevettél.

2015. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne mások "rossz helyzetéhez" hasonlítsd a sajátodat!

Örülj, hogy meg van az amid, de ne azt nézd, hogy másnak nincs...

A te életed, ne más élete hiányosságai legyen az örömöd forrása...

Néha nehéz észrevenni a jó dolgokat körülöttünk, de ha igazán megnézi az ember vannak jó dolgok az életében...


Én pl 7 évig voltam depressziós, leraktam 3 szakmát, volt már munkahelyem, jó lehetőségeim, tudásom amit tudtam használni, barátok......és ezt mind nem tudtam akkor értékelni...de az sem vidított fel, hogy más "mindenét odaadná" ezért az életért...ma már nem vagyok depressziós tudom értékelni a körülöttem levő jó dolgokat...most 1001-et tudnék felsorolni! akkor is és most is pozitívan gondolkoztam! csak nem tudtam értékelni a jó dolgokat...tudni tudtam, hogy milyen jó, de nem volt meghatározható az értéke számomra...

tudd mit szeretnél, tegyél érte, mellette tudd mi az ami jó az életedben, még ha értékelni nem is tudod abban a percben! ezt a próbát is ki kell állnod és utána jobb lesz...persze van lefele mindig, nem lehetünk mindig fent! de attól még ne csak lefele tekintsünk...meg attól, mert mások éheznek neked nem kellene jobban érezned magad...mármint ugye úgy, hogy neked van mit enned...apró örömök az életben, de annak örülj, hogy van mit enned és ne annak, hogy NEKED van MÁSNAK nincs...

2015. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!