Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is gyakran próbálnak...

Titeket is gyakran próbálnak azzal "vigasztalni", hogy másoknak mennyivel rosszabb?

Figyelt kérdés

Én már nagyon unom, hogy ha valami problémám van, senkihez nem tudok fordulni, mert mindenki letorkol, hogy másoknak mennyivel rosszabb/mások hogyan kerültek ki az enyémnél sokkal rosszabb helyzetekből is. Sokszor végig se hallgatnak, csak leugatnak, meg jönnek ezekkel az (egyébként meglehetősen egy kaptafára készülő, ugyanazokból az elemekből álló) történetekkel másokról.


Érdekes módon én még soha nem sóhajtottam fel megkönnyebbülten ezeket a történeteket hallva, hogy tényleg milyen jó is nekem -- mert ennek nem ez az üzenete. Hanem az, hogy "te nem vagy fontos, neked nincsenek és nem is lehetnek problémáid". (Nemrég olvastam egy könyvet, amit egy háromgyerekes anyuka írt, akinek a negyedik gyereke olyan súlyos fejlődési rendellenességgel született, hogy csak fél évet élt. No, ő is leírja őszintén a könyvben, hogy eleinte próbálta magára erőltetni ezt a "másoknak még sokkal rosszabb" dumát, de egy idő után már nem bírta, és kimondta, hogy attól, mert mások is szenvednek, esetleg még jobban is, attól nem lesz jobb se a gyerekemnek, se nekem.)

Mindenesetre már nagyon unom. Belefáradtam, hogy mindig egyedül maradok a gondjaimmal.


(Mielőtt még ezt gondolnátok, nem vagyok olyan fajta, aki folyton panaszkodik, és a gondjaival -- és csak a gondjaival -- nyaggat másokat, meg terhére van másoknak ezzel. De egyszerűen mostanra úgy érzem, elfáradtam lélekben, belefáradtam ebbe az örökös elutasításba.)


2014. dec. 6. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan esetben hozok fel ilyen 'érvet', amikor valaki a bolhából próbál elefántot csinálni. Hozzáteszem, szeretem akár idegenek problémáit is meghallgatni, és mindig törekszem arra, hogy előálljak valami használhatóval, mégis mindössze egy embernél fordult elő, hogy már az észérveknek nem láttam értelmét, és mást nem is tudtam már reagálni, erről tudnék elég hosszan mesélni, és akkor az ok is világos lenne, de elég lesz szerintem ennyi is. Egyébként ha ennyit kapsz válasznak, és a barátaidtól, akkor nem árt elgondolkodni azon, hogy érdemes-e magad mellett tudni ezeket az embereket.
2014. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég gyakran megkapom ezt a fajta "segítséget/tanácsot".


Viszont én nem* vágom ezt hozzá a másikhoz. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, mindegy mihez viszonyítunk.


*Ha felidegesítenek és apró kis butaságok miatt panaszkodnak (folyamatosan) akkor elküldöm őket melegebb éghajlatra és néha kicsúszik a tipikus "ez legyen a legnagyobb gondod" szöveg.

2014. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tény hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, csak sokan nem akarják megoldani őket, csak hangoztatják. Bár én azt vettem észre, hogy nem azt mondják másoknak mennyivel rosszabb, hanem inkább az a hozzáállás megy hogy "Nekem mennyivel rosszabb", és kb versenyt rendeznek abból hogy kinek a rosszabb.


Az anyukás példa mg azért eléggé más kategória, neki valószínűleg senki nem azt mondta hogy "másoknak rosszabb". Az viszont jogos felvetés, hogy például az ő esetében, még ha nehéz is, de fel kell dolgozni ezt a dolgot, és tovább kell lépnie előbb utóbb, akármennyire is rossz neki a gyereke elvesztése.

2014. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Pont annyira rühellem ezt a vigasztalást, mint a "fel a fejjel, nézd, milyen szépen süt a nap"-kategóriásakat. Számomra az az üzenete, hogy "nem tudom átérezni a bajodat, viszont nem is érdekel egy hangyányit sem". Szerintem természetes, hogy a saját gondom fáj a legjobban; attól még, hogy másnak más/nagyobb van, az enyém nem lesz kisebb.
2014. dec. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"attól még, hogy másnak más/nagyobb van, az enyém nem lesz kisebb"


Persze, de azért tényleg baromi fárasztó mikor valaki minden apró szarságot úgy él meg mintha a világ legnagyobb gondja lenne.

2014. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyikben van igazság, küldtem is a zöld kezeket!

Örülök, hogy mások is hasonlóan látják, mert sokáig úgy éreztem ezek miatt, hogy még nekem kell kínosan éreznem magam, meg szégyenkeznem, hogy hogyan is mer nekem egyáltalán problémám lenni... Ezért is volt felszabadító erejű (ebből a szempontból) pl. azt a könyvet is olvasni. Hogy végre valaki kimondta!

2014. dec. 8. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!