Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyivel rosszabb egy átfolyó...

Mennyivel rosszabb egy átfolyós vízmelegítő, mint egy bojler?

Figyelt kérdés

Egyszobás lakásról van szó. Mennyivel nehezebb így mosogatni vagy fürödni-zuhanyozni?

Ugyebár ez jóval olcsóbb. És jönnek a gázosok, és lehet, hogy azt mondják, hogy az ablak nélküli fürdőben nem lehet gázbojler. (ami ugyebár szintén átfolyós) Érdemes beruházni, egy drága bojlerre, vagy egy kis lakásban elég a vízmelegítő is?



2015. márc. 5. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Villanyban is vannak átfolyósok,ez mosogatáshoz jó is ,de ha

már fűrdésre is kellene akkor villany bojlert én jobbnak tartanék .Ennek a nagysága függ hány személy van,és akár éjszakai olcsóbb mérőre kellene köttetni .

2015. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha van megfelelő kémény, akkor lehet átfolyós gázos, de zárt helyen az ajtóba kell szellőzőt vágni. egy villanybojler jóval több helyet foglal.
2015. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az ajtó alján és az ajtó felett van szellőző, de az egyik szomszéd átállt a villanyra, mert neki azt mondták )ő még egyénileg hívta a gázellenőrt, mielőtt ingyenessé tették volna a vizsgálatot) és ellentmondásos infókat olvastam és hallottam arról, hogy nálam át kell-e állni, vagy maradhat a gázbojler.

Ráadásul javítani is kell a bojlert, ami meg méginkább kérdésessé teszi a dolgot,

2015. márc. 5. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mennyivel rosszabb egy átfolyós vízmelegítő, mint egy bojler?"

Átfolyós vízmelegítő és a bojler is lehet elektromos és gázos is.


"Egyszobás lakásról van szó."

Ez mindegy, az számít hány fő lakja/használja.


"Mennyivel nehezebb így mosogatni vagy fürödni-zuhanyozni?"

Átfolyós vízmelegítőnél csak egy "helyen" lehet megnyitni a csapot, ha egyszerre kettőn folyik az egyik tuti "üvölt".

A bojlernél meg a térfogata szab határt, ha elfogy várni kell.


"Ugyebár ez jóval olcsóbb."

Ezt nem tudom volt szerencsém mindhez,de sosem vizsgáltam a fogyasztásukat.

Ezek közül talán a gázbojler állítja elő a legolcsóbban a meleg vizet.


"És jönnek a gázosok, és lehet, hogy azt mondják, hogy az ablak nélküli fürdőben nem lehet gázbojler."

Van most a fürdőben gázkészülék? Mert ha nincs külön, gázengedélyes tervet kell készíttetni, manapság már nem lehet nyílt égésterű készüléket (újként) beépíteni.

A meglévő régieket lehet cserélni ugyanakkora teljesítményűre.


"(ami ugyebár szintén átfolyós)"

Mint írtam is a gázbojler nem átfolyós. Ami átfolyós az a gáz vízmelegítő.


"Érdemes beruházni, egy drága bojlerre, vagy egy kis lakásban elég a vízmelegítő is?"

Ha egyedül élsz elegendő lehet a vízmelegítő is, de én agyf.szt kaptam attól, hogy 2 percig engedtem a vizet mire meleg lett.

Nálam 100l-es gázbojler van a fürdőben 2 emberre bőven elég meleg vizet ad (télen magasabb fokozaton, nyáron alacsonyabbon megy)

A konyhában meg egy átfolyós elektromos vízmelegítő van.

Nem ez a leggazdaságosabb, de a hely ezt adta.

2015. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz. A köznapi szóhasználatban a gázbojler az átfolyós, a villanybojler meg a tárolós. Na meg a lakásokra ez a jellemző.
2015. márc. 7. 13:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy most egy átfolyós gázbojler azaz vízmelegítő van felszerelve.
2015. márc. 7. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!