Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek segítenek, ha...

Az emberek segítenek, ha valaki elájul nyilvános helyen, vagy inkább elmennek mellette?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem Budapestre, és azt tapasztaltam, hogy az emberek itt nem nagyon törődnek a másikkal. Nem akarok általánosítani, csak tapasztalat alapján írom.

Ájulós típus vagyok, elgondolkoztam múltkor, hogy itt segítene valaki, vagy otthagyna a földön, mert azt hinné részeg/drogos vagyok?


2015. jún. 12. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Változó. Mondjuk, tényleg eléggé nemtörődömök az emberek, de láttam példát segítő szándékúakra is. Ritka, de vannak. Engem lesokkolt a látvány, amikor láttam, hogy segítenek valakinek. Igaz, csak annyiról volt szó, hogy elaludt a villamoson valaki, és a végállomáson szóltak neki.
2015. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor én felköltöztem Pestre,javarészt jószándékú emberekkel találkoztam,akik ismeretlenül is szóba elegyedtek az emberrel.Én még egy hajléktalanházaspárral is elbeszélgettem,mikor azt láttam hogy nap mint nap ugyanazon a helyen üldögélnek(nem pénzt kunyeráltak).Boltban is megismertek egy idő után,kedvesek voltak.Azért ha elájulsz hirtelen az utcán,és normálisnak is nézel ki,segíteni fog valaki,ezen ne parázz.
2015. jún. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha tűzőnapon esnél össze inkább jobban segítenek min éjszaka egy buli hely környékén.


Én fővároshoz közel lakom de régen elég gyakran jártam fel hatalmas hőségbe, legtöbbször a befülledt buszon egy álló utas majdnem mindennap össze esett és egyből ugrottak utána, emlékszem volt ott egy fiatal kiscsaj pont mögötte állt és nem is figyelt de pont sikerült elkapnia őt. Én sajnos távol álltam esélyem nem volt odarohanni és segíteni mert tömött busz volt így is. De azonnal vagy hárman adták át ülőhelyüket a csajnak vagy akárkinek aki össze esett.


Meg én sok helyen láttam ájulás félben lévő embereket buszmegállókban ahol nulla árnyék volt és szinte mindig volt ott egy ember aki kiszúrta és még ájulás előtt odament hozzá és kérdezte jól van-e meg vízzel kínálta. Egyszer olyan is volt hogy az utcán mentem a Déli pályaudvar körül és ugye kis mellék őt volt ne volt valami forgalmas és akkor láttam hogy egy 30 as nő az oszlopon támaszkodik és hirtelen roggyant össze. elég mesze volt tőlem én jó 200 méterre lehettem kb már akkor sietve mentem felé inkább megkérdezem tőle hogy tudok-e segíteni mint hogy nagy ívbe letojom és már mögöttem esik össze amikor már nem látom. Nem értem oda egyből össze esett egy üzlethelyiség meg szembe egy másik épület volt vagy 10 en rohantak ki segíteni neki, amin nagyon meglepődtem mert láttam pár éve riportot hogy sokan letojják az ilyet pedig én nem így láttam.


Viszont egy vidéki nagyvárosba mentem busszal szintén tömött olt de azért lehetett mozdulni nem volt akkora hőség de olt ott egy csaj aki összeesett a buszon és én hátulról mentem előrébb segíteni rajta mert sokan csak álltak felette és bambán nézték nem hogy segítettek volna, és akkor esett le nekik amikor én már hajoltam le hozzá és kezdett magához térni és kezdtem felsegíteni akkor teljesen érdekes módon már mindenki segíteni akart.... Én szívem szerint mindenkit elküldtem volna a halálba de nem akartam magam sem felidegesíteni mert olyankor agresszív tudok lenni, bajt meg nem akartam magamnak. Meg a barátnőm is mesélte hogy 3 éve egy ballagáson esett össze egy végzős lány és egyik diáktársa sem segített rajta egy számára vad idegen szülő pattant fel messziről és ő segített rajta mert a lány szülei messzebb voltak és nem igazán látták őt. Szerintem ez is elég undorító viselkedés volt tőlük.


Meg egyszer én is ájultam már el a fővárosban a Nyugatinál és ott elég nagy tömeg volt de körülöttem senki "nem vett észre" egyedül messzebb egy fiatal korombeli szerelmespár volt az akik felsegítettek és vizet adtak, úgy hogy a csaj ápoló volt egy kórházba a barátja meg úszómester és elsősegély oktató....

2015. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer elájultam a metrónál, előtte szerencsére elértem egy padig. Oda se bagózott senki.

Sokszor biztos vannak, akik segítenek, de annyit még lehet tenni, hogy amikor már szédülsz, szólsz valakinek.

2015. jún. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég jártam elsősegély tanfolyamra jogsihoz és mondta a mentős, hogy 1000-ből 999 ember nem segít.
2015. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 opened paradise ***** válasza:
100%

Egyén függő.

Mint mikor egy nő hányt egy fánál és mindenki azt hitte piás,közben csak terhes volt.

2015. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem jellemző a segítés, mert sokaknak kényelmesebb az általánosítás, mint a gondolkodás...
2015. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!