Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan többre az...

Miért tartják sokan többre az irodalmat, mint a filmművészetet?

Figyelt kérdés
Az oktatásban is sokal nagyobb szerepet játszik az irodalmi mûvek, mint a filmek elemzése. Pedig rengeteg nagyszerû film van, amit megmutathatnának, ráadásul ez valószínûleg jobban is érdekelné a diákokat.

2015. jún. 13. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő fontos, egyiket sem kell többre tartani a másiknál...
2015. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert képtelenek fejlődni. A filmművészettel sokkal jobban és hatékonyabban lehetne tanítani, az irodalmi tucatkönyveket már rég nem kellene használni az oktatáshoz.


Fejlődik a világ, most már modernebb témákat is fel lehetne dolgozni, de ehelyett foggal-körömmel kapaszkodnak a múlt századba. Ennek biztosan meg lesznek a következményei (talán már vannak is).

2015. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem mondanám azt, hogy képtelenek fejlődni, hiszen már egyre több iskolában megjelenik a filmklubb, meg az, hogy a könyvtárban lehet találni (ha nem is akció, de történelmi) filmeket.

Én inkább azt mondanám, hogy míg egy egyén viszonylag gyorsan el tudja fogadni a változásokat, az egy szervezetnek sokkal tovább tart, hiszen az évtizedekig használt ktatási technikát nem olyan könnyű felrúgni. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem értek veled egyet, sőt, csak azt mondom, hogy szerintem azért fejlődik az oktatás, csak időt kell hagyni neki.

15/L

2015. jún. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert az oktatás le van maradva, és nem kis befektetés lenne megírni és legyártani az új tananyagot ami már filmek elemzését is tartalmazza. De egyébként irodalomból is csak azt tanuljuk, amit évtizedekkel ezelőtt írtak, a modern irodalmat jó ha megemlítik a tankönyvek.
2015. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az butaság, hogy nincs szükség irodalomra (egyik válaszoló utalt rá), de azt is meg kéne reformálni. Én tudnék mondani például gyerekkönyveket, amelyeket érdemes lenne olvastatni.


A filmek azért nincsenek benne az oktatásban, mert az oktatási rendszerünk valami baromi régi rendszeren alapul.


Állítólag a nyelvtanoktatás abból az időből származik, amikor a magyart mint idegen nyelvet oktatták, és még sok német élt nálunk, főleg Pesten, meg latinul beszéltek a nemesek stb. (Bár az ő gyerekeik nem jártak suliba.) Ezt azt hiszem egy nyelvészeti tanulmányban olvastam.

2015. okt. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!