Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem értek semmit, depresszió,...

Nem értek semmit, depresszió, a gondolataim magánszobájába szorultam amiből nem tudok ki szabadulni, vagy szimplán pesszimista vagyok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Ezaz egész akkor kezdődött, amikor kedves nagypapám, aki nagyon sokat jelentett nekem meghalt kb amikor 10-11 éves voltam (2008.05.02) ,akkor kezdődött az a korszakl amikor képszakadás lett és jóbol hirtelen átcsapodtak a dolgok a rossz irányba akkor ezdődtek el a családi perpatvarok, és akkor kezdtem el megtapasztalni mi is az a magány, amikor a suliban lévő legtöbb gyerek, úgynézet rám mintha szörnyszülött lennék. nem mondom, hogy teljesen magányos voltam, de nem volt olyan hú de sok barátom(az osztálytársaim közül egy-kettővel tartom a kapcsoaltot)Miután átkerültem 9.-be akkor kezdtem el tisztában látni a dolgokat, de miután apámban betelt a pohár az egyik vita után, és lent erkély alatt megláttam cigizni, akkor fogalmazódott megbennem az hogy:"Te mondtad, hogy ne próbáljam, ki mert nem jó, és nem lesz jobb tőle, akkor te miért csinálod" nem mertem oda állni elé és a szemébe mondani az igazat, mert alapból akkor is felnéztem rá, de nagyon meglepett és megtört ez a dolog ilyenkor ugrott meg a fejembe:"Ha ő is, nővérem is, engedett a kísértésnek miért ne tegyem én is" Ezután szüleim szétköltöztek, és még a mainapig váló félben vannak . 9.-be elgondolkodtm még azon, hogy rossz ezt látni, mivel a papám mindig azon volt , hoyg a család egybe maradjon, és ismertségi köreiből(munkatársak,stb) azt mondták, hogy mindig összetört a szíve ha engem meglátott sírni(lényegtelen rizsa) aztán itt kezdtem el, értetlenkedni, és persze ha rá kérdeztem , akkor itt jött el a gond.Miután ezek megtörténtek, 9-ik utáni első nyaramon elhívtak engem bebaszni megbetépni, kis naív fejemmel átgondokltm a dolgokat, és abból a társaságból, mainapig tartják bennem még a lelket.De miután ,egy nap, gondoltam, miért csak haveri társaságba csináljam akkor fordult meg a fejemben, hogy hő itthobn is tudok, gyúrni magamnak egy cigit,akkor buktam, le és fater életársa fülébe is jutott a hír, aki megmondta, jhogy csalódott bennem, de apám jobban.(az ő élettársát jobban szeretem mint anyámat).10.-be jegyeim gyatrául romlani kezdtek és meg is buktam matekból, az otthoni folyamatos degradálás miatt,amit lelkileg nem bírok, és hogy enyhítsem a fenti dolgokból említett vágíaimat, elkezdtem, dohányozni.

Na de a tényleges lényeg és a tömörített kérdés.

Apámmal beszélni szertnék a dolgokról, hogy, hogy is van ez, mert már neki bevallotam , hogy cigiztem, de beszeretnék vallani mást is ugye,de egyben szeretném köríteni a gondjaimat mellé, és elmagyarázni neki, mit nem értek meghogy hogyan gondoltam ebbe a néhány évbe mióta tudom az eszemet, hogyan látom a világot,de nem volt bátorságom, elmondani neki, és nem hiszem, hogy a jelenlegi körülmények között lesz is.

A másik a köztes időszak, iskolás éveim alatt nem volt barátnőm,aki ott fogta volna ak ezemet, a balhéban és lelki támaszom lett volna, és annyira nem merültem bele a csajozási témába, hogy nem tudok kiindulni, és elég gyatr eredményeim lettek belőle,abból is párrl beszélek már,de nem olyan szinten.

Egyesek szerint diliház gyanus vagyok, a másik réteg szerint, sürgősen pscihológust(sry a helyesírásért)igényel.

Ti mit tudnátok nekem javasolni , hogyn lépjek ki ebből a káoszból?



#történet #depresszió #korlátozás #kiszabadulás #családon belüli dolgok #emmberi tulajdonságok #súlyos degradálás
2015. jún. 14. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem depresszióféleség, ne aggódj, nem őrülsz meg, csak nem találod a helyed.


Amúgy nagyon fontos az ember kapcsolata a szüleivel, de a te gondjaidat apukád már nem fogja tudni megoldani, mivel azok a felnőtté válással kapcsolatosak, amin így is, úgy is át kell esni.


Én azt javasolnám, próbálj kicsit jobban ráfeküdni a csajozási projektre, cigizés helyett meg mondjuk sportolásba öld a fölös energiáidat. Jót tenne az önbizalmadnak is, bejön a csajoknak is, ha meg nőtársaságban jobban megtalálod a helyet, akkor garantálom, hogy a világnézeted is helyrerázódik hamarosan. Egy jó csaj jobban helyrehoz, mint akármilyen beszélgetés apukáddal, arra mérget vehetsz. Ráadásul pont itt a nyár, soha jobb alkalom belevágni ebbe a projektbe.

2015. jún. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne hallgas arra, aki azt merte mondani, hogy diliház gyanús vagy, az csak egy vélemény. Részvétem enyhítse bánatod! Ha apukáddal jóban vagy az egy jó kiindulási pont. Ha kibeszéledagadból az jól fog esni, és az se lenne baj, ha sírnál mellé. Ajj.. nem fog az agyam, majd késöbb írok (beteg vagyok).
2015. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!