Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem csináltam...

Szerintetek nem csináltam beteges dolgokat kiskoromban?

Figyelt kérdés
Olyan 5-6 éves koromban nyáron az volt a kedvenc elfoglaltságom, hogy amikor találtam itthon valami drótot vagy ilyesmit, átszurkáltam vele a cserebogarakat és így felfűztem őket, mintha egy nyaklánc lenne. Vagy mondjuk volt olyan (11-12 éves koromban), hogy barátnőmék kertjében játszottunk és ott volt hátul egy ilyen fészer és a fészer mögé bementünk és hátul a falon csúszott egy pucér csiga, ami lehetett vagy 10 cm hosszú és ilyen jó 2-3 cm vastag, már amennyire emlékszem belőle. Szóval rohadtul nagy volt, én meg felvettem a földről valami fadarabot és átszúrtam vele. Szerintetek ez beteges dolog és azt jelentheti, hogy egy pszichopata állat vagyok, akinek ha elborul az agya, embereket is képes lenne megkínozni? Vagy annyi idős korban normális, hogy ilyeneket csinál valaki?
2015. jún. 20. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
A házi macskához hasonlóan az emberek is képesek minden ok nélkül ölni, gyerekekben pedig még nincs visszatartó erő.
2015. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Az összes ilyen korú kis szargombóc szereti a kisállatokat széttrancsírozni, emiatt ne aggódj. Mondjuk normálisabb szülők erre odafigyelnek és ilyenkor kezdik az empátia fogalmát megtanítani a kis vadállatoknak (ne csináld, fáj neki, ő sem bántott téged stb.) a tieid hol voltak mindaddig, amíg te a környék bogarait aprítottad?
2015. jún. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát gondolom a lakásban tv-ztek vagy főztek vagy dolgoztak vagy mit tudom én :D
2015. jún. 20. 18:29
 4/12 anonim ***** válasza:

#1

Elég elterjedt tévhit, valójában arról van szó, hogy a házimacskának ritkán van lehetősége vadászni, ilyenkor nem kegyetlenkedik, hanem a vadászösztönének tesz eleget. Persze kegyetlennek tűnik, de valójában annyi a mögöttes háttere, mint amikor lassan iszol egy finom bort.


A legtöbb gyerek csinál ilyeneket, ami nem visít, arról honnan gondolnád, hogy fáj neki(gyerekként persze). Felteszem mondjuk egy kutyát nem szúrnál keresztül, vagy egy hörcsögöt.

2015. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

# 4

Elkapja, kínozza és végül megöli anélkül hogy megenné. Ez szerintem kegyetlenkedésnek számít.

2015. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az állat nem ismeri a kegyetlenkedés fogalmát. Azért öl hogy kielégítse az ösztöneit, olyan mintha téged perverz mocskos disznónak neveznélek azért, mert szexelsz.
2015. jún. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 piriiiii ***** válasza:

Nem mondanám betegesnek.

Én 18 évesen néha erős késztetést érzek az országutakon (ha túrázom), hogy a millió számban ott levő meztelen csigákon átmenjek. Csak, hogy halljam a pukkanást.

Mondjuk aztán rájöttem, hogy levezethetem másként is a feszültséget és ordibálni kezdtem, de ott senki sem hallja. :D

És nem gondolom betegesnek.

A gyerekeket ráadásul tudja érdekelni a halál, pusztán kíváncsiságból.

2015. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5

Rengeteg macskám volt, ilyet konkrétan egyik sem csinált. Amit kínzásnak fogsz fel, az valószínűleg arról szól, hogy megöli(jobb híjján addig pofozza, amíg szerencsétlen állat elpusztul), mielőtt megharapná(ezt meg azért csinálják, mert ha él amikor beleharap, akkor minden tiszta vér lesz - nyilván nem a tisztaság vezérli őket, hanem hogy nem akarnak pocsékolni).

2015. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát figyelj. Könnyen letesztelheted. Vegyél egy macska vagy kutyakölyköt, nem nagy tétel, pár száz forint. Vedd a kezedbe, és fojtsd meg. Ha sikerül, azonnal menj orvoshoz, és ne menj emberek közé!


Én egyszer kicsi koromban megöltem egy gyíkot, mert azt játszottam hogy zeusz vagyok és sárgolyókkal dobáltam őket. Szegénynek egy idő után kifolyt a bele. Utána nagyon rosszul éreztem magam, a többit elengedtem, és azóta sem öltem meg semmit, amit nem ettem meg. És nem rovar. Szegénynek a lógó belei évtizedek után is az emlékeimben élnek.

2015. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piriiiii ***** válasza:

Utolsó!

Gondolj arra, hogyha egy macska fogja meg, vagy elüti egy biciklis, autós, akkor senki sem fog rá emlékezni, senki nem is tudja, hogy létezett. Így azonban hordozod magadban a létét.

2015. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!